Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mostanában többször át akartak...

Mostanában többször át akartak verni pénztárban fizetéskor. Mi ez az új divat?

Figyelt kérdés

Az egyik esetben cukrászdában 4 sütemény helyett 6db-ot akart kifizettetni velem, legutóbb meg egy akciós terméket akart teljes áron adni.


Ezt a pénzt az eladó nyúlja le? Eddig nem volt ilyen, mi változott? 🤔


2022. ápr. 16. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem nyúlhatja le, ami le van blokkozva, annak forintra meg kell lennie a kasszában. A másik meg az, hogy nemcsak a hiányért büntetik meg a pénztárosokat, de a többletért is.

Nem kell hozzá sok ész hogy az ember rájöjjön hogy ez nem átverés, csak figyelmetlenség.

2022. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Bár az lenne. Utolsó darab termék volt akciós. Ott volt alatta a felirat.

Mikor szóvá tettem azt mondta, nem arra vonatkozik. Mikor belátta, hogy de arra, akkor azt mondta, már nem akciós... 😃


WTF?

2022. ápr. 16. 18:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vonattal járok munkába, egyik kalauz sokszor 200 Ft-al kevesebbet próbál visszaadni, és hallom, hogy a többi utas is szóvá teszi... valaki meg csak belevágja a zsebébe a visszajárót... szerintem jól kereshet :D
2022. ápr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

1es!

Ezekben az esetekben nincs pénztár hiány vagy többlet, forintra megvan az összeg a kasszában, amit beütött.

Csak éppen nem 4, hanem 6 sütit ütött be. Négyet elvitt a vevő, kettőt megeszik ő. Csak épp azt a kettőt is a vevő fizette.

Az akciós terméknél hasonlóan: nem az akciós árat ütötte be, hanem a teljes árat és a kérdező is a teljes árat fizette, nincs pénztár különbözet.

Ez utóbbi szitut velem is próbálták eljátszani: nem a polcon kint lévő akciós árat ütötte be, hanem a teljes árat. Amikor szóltam, hogy az a termék akciós, simán letagadta, azt mondta, ennyit hoz a gép. Mivel ragaszkodtam az akciós árhoz először azt mondta, adjam oda a terméket és majd a kolléganője megnézi az árát. Én viszont készségesen megmutattam a kolléganőnek az akciós árat. Erre a pénztáros: "azon az áron adom, amelyiken akarom" Itt mondtam, hogy vagy ideadja az akciós áron, ahogy a törvény előírja, vagy ideadja a vásárlók könyvét. Érdekes módon erre rögtön hozta a gép az akciós árat.

2022. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Engem nem szoktak átverni, de ha valaki átver 200 forinttal, akkor legyen boldog vele, nem vagyok egy balhés ember.

Nyilván ha több ezer forinttal és rendszeresen ugyanott, akkor szóvá fogom tenni, de ha valakit boldoggá tesz az a kis apró, akkor egészségére. Vannak fontosabb dolgaim is ennél, minthogy reklamáljak állandóan és a kötekedési felületet keressem.

2022. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha valaki átver 200 forinttal, akkor legyen boldog vele, nem vagyok egy balhés ember"

Úgy 10-15-en lehetünk egy kocsiban, 4 kocsi van a vonaton mikor munkába megyek, az oda-vissza napi 600-700 ember, csak 5-10 %-ot verjen át, az napi kb. 10 ezer Ft, nem rossz pénz :)

2022. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

1# válaszoló nyilván pénztáros vagy érdekelt abban hogy hintse ezt az igét.


Igen, nagyon sokszor átvernek, át akarnak verni fizetéskor.(bárhol)

Én is indítottam erről kérdést a közelmúltban.

Akciós termékeket MINDENKÉPP ellenőrizni hogy valóságban mit fizettettek ki érte!

2022. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Ne gondoljátok már hogy ez szándékos. Hallottatok már Kereskedelmi iskolákról? Ugye igen? Csak az egyik legértelmetlenebb szakma lett sajnos. Teljesen felesleges kitanulni. Ugyanis amikor egy kereskedelmi iskolát végzett valaki 20 év gyakorlattal elmegy egy SPAR, ALDI, LIDL, TESCO állásinterjúra, tuti hogy nem őt fogják felvenni. Miért nem? Mert túl sokat tud. Sok esetben sajnos többet mint a főnőke,akinek óvónői képesítése van és ő a boltvezető. Őket szakma nélkűl az áruházláncok úgy nevelik magukhoz,ahogy akarják,soknak viszonyítási alapja sincsen,mert kereskedelemben sem dolgozott azelött. Az a legjobb,ha 8 általánosa van,mert őrűl egy ilyen munkának is. Na most őket tanítják be több kevesebb sikerrel a pénztárakba is,vagy a csemegepultba,vagy akár a pékségbe,mondjuk ezek nem igazi pékségek,mert csak fagyasztott cuccokat sütnek program szerint,de az egész egy nagy BETANÍTOTT MUNKA lett. Azért nem értem,mert élelmiszerekkel foglalkoznak és valamikor akinek nem volt szakmája a kereskedelem,de boltban dolgozott,akkor ő maximum takarítói munkákat végezhetett. A pénztárban külön vizsgát kellett tenni. Igaz nem is vonalkódos rendszer volt,de teljesen mindegy. Kereskedelmi végzettségnek sajnos ma már csak akkor van értelme,ha saját maga nyit az ember boltot.Még vannak elvétve olyanok,akiknek ez a végzettségűk,de szerintem rajtuk észre is lehet venni a hozzáállásukon. Sajnos a feleségem is szenved,mert az üzletben ahol dolgozik,egyedül neki ez a végzettsége,mint említettem,a főnőke óvónő pl:
2022. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
ha nem figyesz akkor átbasznak , én ezért nem járok már efféle fos helyekre
2022. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyik eset sem nagy multinál volt.


Kis kézműves cukrászda, és egy olasz termékeket áruló kis üzlet.

2022. ápr. 16. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!