Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megoldható, hogy az ember 80...

Megoldható, hogy az ember 80 felett is egészséges és energiával teli legyen és élni akarjon?

Figyelt kérdés

Szeretnék szép kort megélni, de elsősorban azzal is megelégszek, ha 80 felett még olyan leszek mint most.


Viszont akik vannak rokonaim, 80 éves koruktól rohamosan elkezdett romlani az állapotuk, van akit pelenkázni kell és már nem tud felállni, van, akinek folyton a szívével van gond, van, aki demens.


Ebből kiindulva 80 felett már ne számítsak arra, hogy aktív leszek vagy megoldható, hogy energiával teli, egészséges ember legyek?


2022. ápr. 16. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha legkésőbb 20 évesen ennek megfelelően kezd élni és odafigyelni magára, akkor igen
2022. ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Rám már 25 évesen sem igazak ezek.
2022. ápr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom mitől függ, de vannak 80 feletti egészséges emberek, nekem is volt/van pár rokonom. Meg olyan is, volt, aki 60valahány évesen meghalt. Az egyik szomszédunk 90 évesen biciklivel járt mindenhova, a férje 70 éves korában meghalt.

Cseuz László még csak 78 éves, de 2 év múlva el akar tekerni Párizsba, az olimpiára. Ez lesz neki a 8. 76 évesen Tokioba nem ment a vírushelyzet miatt, de néhány nap alatt letekerte országon belül a távot.

2022. ápr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Miss Endzsi ***** válasza:
86%
Papám 84, még mindig csinálja a 14 sor szőlőt, egyedül horolja, köti, metszi.
2022. ápr. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Igen, van rá mód, elsősorban vékonynak kell lenni, nem szabad elhízni. És végig életed során, nem elég az utolsó tíz évben lefogyni.

Nem szabad drogozni, inni és cigizni. Semennyit.

Nem szabad idegeskedni, ha gonosz emberek vannak körülötted, költözz el, keress más munkát.

2022. ápr. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Sokmindentől függ. Van rengeteg pozitív példa. Nagymamám 87 évesen még napobta sütött-főzött, es a barátnőjével gyakran elmentek városlátogatásokra. Viszont az átlag sajnos bem az. Sokakat elér a demencia, mindenféle időskori betegség. Ezekben is fontos a szemlélet. Nagyimnak volt gogy hetekig be volt dagadva a lába. Azt mondta nem foglalkozik vele, ha panaszkodva ücsörög akkor is fáj, ha kirándul, akkor is. Es ő a másodikat választotta.
2022. ápr. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező!


Igen lehetséges amit kérdeztél, de nem olyan könnyű.

Én ezt a kettő web oldalt tudom most ajánlani. Okinava étrend.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=jOgpSj4AdMs


Itt az ember 80 évesen, szinte még csak középkorúnak számít. Okinava szigete, az itt élő emberek egy páratlan életmódot élnek. Én irigylem is őket. Az itt élő emberek, zöldséget, gyümölcsöt és halat esznek, sok mindent nyersen. Hús esznek, de csak ritkán vagy egyáltalán nem. Sokat meditálnak, jógáznak, sétálnak... stb...

Sokan nem is ismerik, a különböző betegségeket. pl.. rák, szívproblémák..stb.. Talán azért is, mert itt nem is fordul elő. Ezenkívül nem használnak, internetet, kábeltévét.. szinte semmilyen elektronikus eszközt, tudják hogy mik ezek, de nem foglalkoznak vele, mert nincsen rá szükségük.

2022. ápr. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

5, a világ legidősebb nője 90 éven át dohányzott. A vörösbor egy mértékben még egészséges is. Vannak pocakos emberek akik még 85 évesen is kimennek a kertbe vagy elmennek a szőlőbe és szorgoskodnak.

Nem mondom, hogy mindenki vedeljen, bagózzon és hízzon el, de nem feltétlenül ezek fognak elgyengíteni az életet 81 éves korodra.

2022. ápr. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Én már 23 évesen meg akarok végre halni, KeK.


Egyébként meg sport. Legjobb dolog.

2022. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég ritka amikor ilyen korú ember mentálisan és fizikailag is rendben van, de azért akadnak.

Én is ismerek olyat aki még utazgat, vagy műveli a kis kertjét, de a többség már nem tud megbírkózni ilyen feladatokkal.

2022. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!