Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha te lennél a Titanic kapitán...

Ha te lennél a Titanic kapitánya, elsüllyednél a hajóval, vagy beszállnál egy mentőcsónakba?

Figyelt kérdés
Tudva, hogy nincs elég mentőcsónak és hogy részben te is tehetsz a tragédiáról.

2022. ápr. 17. 09:18
A kérdező szavazást indított:
Elsüllyednék a hajóval
Beszállnék egy mentőcsónakba
32 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsüllyednék a mentőcsónakkal.
2022. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy azt elég érdekesnek tartom, hogy csak a kapitány nem mentette az életét, míg a többi matróz menekült, mint a patkány. Illetve sok emberi életet lehetett volna megmenteni, ha a pat… akarom mondani a legénység, nem kezd menekülni hanem megpróbálják kitölteni a csónakok férőhelyét.
2022. ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Why hajó személyzete nem kap olyan kiképzést, mint például egy űrhajós, vagy egy pilóta, így valszeg a legénységen is "csak" a legyőzhetetlen életösztön lett úrrá. Remélem, sosem kerülök ilyen helyzetbe, de szerintem a legtöbb ember magát mentené.
2022. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Azért nehogy már egy filmből kreáljuk meg a valóságot!

A Titanicot elsüllyeszthetetlennek gondolták.

Míg a csillogásra rengeteget költöttek, voltak filléres dolgok itt-ott, amin spóroltak, és ez végzetes hibának bizonyultak. (de utólag könnyű okosnak lenni)

A legénység elég képzetlen volt. Ráadásul egyszerre kellett megküzdeni a pánikkal és a mentéssel, ill. saját életük mentésével. Nyilván nagyon sok matróz és személyzet halt meg a hajón is a kapitányon kívül.

Az meg természetes, hogy csónakonként egy matróz van a hajóban, aki irányít, aki valamennyire szakképzet, stb., és ez nem arról szól, hogy mentik mind az életüket.


Igen, lehetett volna több embert is kimenteni, de mint írtam: utólag könnyű okosnak lenni, de valós veszély volt az, is, hogyha visszamennek, akkor az úszó emberek felborítják, elmerítik a csónakot, és ők is elvesznek.


Amúgy a kérdés kb. értelmetlen, hogy mi abban a helyzetben mit tennénk. Lehet szájhősködni, hogy mi bizony ott pusztulnánk, aztán meg az elsők között menekülnénk külön hajóval senkinek se szólva, vagy lehet itt mondnani, hogy én bizony beszarnék, és menekülnék, aztán kiderülne, hogy hősként viselkednék.

2022. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Bar Magyarorszagon szulettem, nem vagyok ugyeskedo fos.
2022. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem menekülnék. Nem azért, mert olyan nagyon bátor vagyok, csak jobban félnék a meghurcolástól, amiért a kapitányságom alatt elsüllyedt a hajó… Akkor már inkább a gyors vég.
2022. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
#6 Kétlem, hogy ez lenne az átlagember fő szempontja ilyen pillanatokban.
2022. ápr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
...azt inkább el tudnám képzelni, hogy valaki menti a bőrét, aztán a meghurcolás során vagy amint biztonságba került, öngyilkos lesz.
2022. ápr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Lány vagyok, és akkor (meg nagyon ma se, de nem tudom) még nem voltak női kapitányok. Ha nőként lettem volna kapitány a Titanicon (ami az egész kor társadalmi szabályait rugná fel, de ebbe nem megyek bele) valószínűleg a rangom és a nők és gyerekek elsőként elv alapján beraknának egy csónakba, de én pl előtte tuti Molly Brown-t játszanék, és sok embert terelnék a csónakba, mirlőtt leszállok. Férfi kaptányként is igyekznék segíteni a csónakokkal, és ha már nem látok senkit, valszeg beugornék utolsónak, mint a Titanic gyávája (keressetek rá és olvassátok el a cikket, érdemes).
2022. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!