Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A Titanicon tudták az utasok,...

A Titanicon tudták az utasok, hogy nincs elég csónak, és csak az utasok fele menekülhet meg? Emiatt tört ki a pánik a süllyedés előrehaladtával? Vagy mi volt a pánik oka?

Figyelt kérdés
Azt is olvastam, hogy az elején még nem is nagyon akartak csónakba szállni az utasok, csak kényszerből szálltak be. Ez miért nem így volt a később leeresztett csónakoknál is?

2021. jún. 7. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hajó süllyedése önmagában is elég jó ok a pánikra. Gondolj bele tavaly amiatt pánikoltak az emberek, hogy nem lesz Covid miatt hús és megrohanták a boltokat.
2021. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A pánik oka szimplán a süllyedés volt. A jéghideg óceán közepén voltak egy luxushajón, a láthatáron semmi szárazföld, szerintem érthető, nem? Nagyon sokan, akik a süllyedést még túlélték, a mentőmellényben lebegve fagytak meg.
2021. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha tudták az utasok, hogy süllyed a hajó, akkor az elején miért csak vonakodva szálltak be a csónakokba?
2021. jún. 7. 17:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az elején nem vették komolyan. Csak amikor látták hogy gáz van, beütött a pánik.
2021. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jeghegy, baszki. Csonakban sem eletbiztositas.
2021. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kaosz volt szervezetlenseg, senki nem tudott semmit se. Meg a szemelyzet sem tudta felmerni, hogy elsullyed-e a hajo vagy sem, nem hogy az utasok. Es ugy altalaban a legenyseg nem volt kikepezve mentesre veszhelyzetre. Amator modon lassan bizonytalanul, szervezetlenul indult be a mentes, es mire felfogtak az emberek, hogy ez valodi eletveszely addigra mar keso volt. Eleve nem volt eleg mentocsonak, de meg is, a mentocsonakok nagyreszet felig, harmadaig megtoltve engedtek vizre. Mikozben ha a 65 szemelyes csonakokban beultettek volna 100 embert akkor szinte mindenki megmenekult volna. Nyugodt volt a viz, tehat par oraig kibirtak volna a csonakok ezt a tulterhelest.
2021. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. És a félig üresen leeresztett csónakokat nem lehetett volna visszahívni a hajóhoz, hogy még több utast felvegyenek?
2021. jún. 7. 20:46
 8/8 anonim válasza:
100%
Erre mar nyilvan erejuk, se idejuk, se idegzetuk nem volt mar
2021. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!