Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek az ilyen emberek?...

Milyenek az ilyen emberek? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Akik mindig elvárják, hogy mindent megköszönjünk nekik, megsértődnek, ha azt mondjuk, hogy “hozz már egy kis vizet” és muszáj odabökniük, hogy csak akkor, ha megkérsz rá.

Illedelmes vagyok, de egyesekkel nem lehet lazán beszélni, mert mindent komolyan vesznek.

Miért viselkednek így?


2022. ápr. 17. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Mert az illedelmes viselkedést szeretik. Ha nem köszönöd meg a másiknak, amit csinált, nem kérsz valamit, hanem parancsszerüen szólsz, az nem illedelmes.

Másrészt miért olyan nehéz neked annyit mondani, hogy "köszi", meg "kérem"????

2022. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha neked ez az illedelmes viselkedés, akkor inkább hozz magadnak vizet.
2022. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Engem sose zavart, amikor valaki nem kényeskedett ilyen ostobaságokkal. Attól még tudom, hogy megköszöni, hogy nem mondja ki.
2022. ápr. 17. 18:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez NEM kényeskedés, hanem EZ AZ illedelmes viselkedés!
2022. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy soha nincs megköszönve, de nem kell minden percben.
2022. ápr. 17. 18:25
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
45%
Az emberi kommunikáció alapköveivel illik tisztában lenni. Az, hogy neked nem volt gyerekszobád, nem jogosít arra, hogy a környezetedtől is elvárd a bugris viselkedést.
2022. ápr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Diplomám van és elég szofisztikált vagyok, de ezek a mindent megköszönő, soha el nem lazuló személyek nagyon idegesítőek. A legjobb barátnőmért a fél kezemet odaadnám, de elengedjük egymás mellett magunkat, nincsenek ilyen szigorú kötöttségek, hanem csak elmondom h “add már ide a telefont, vizet stb”, és nem sértődik meg, ahogyan én sem. De vannak emberek, akiket ez nagyon zavar, és nem képesek még egy barátságban sem elengedni magukat. Szerintem ez elég rossz lehet.
2022. ápr. 17. 18:43
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad, a legjobb barátnőddel vagy ilyen viszonyban, másokkal nem, ezért ne is várj tőlük ugyanolyan reakciót.
2022. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!