Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért történik ez?

Miért történik ez?

Figyelt kérdés
Mindig is egy jóindulatú, segitőkész, hiper empatikus ember voltam, vagyis vagyok is, de ezt egy ideje nem érzem. Naiv sosem voltam, reálisan látom a helyzeteket, embereket, így azt is, ha menipulálni akartak/akarnak. A kritikát jól viselem, de akkor, ha a másik félből.A jóindulatot érzem, hogy valóban nekem szeretne segíteni, nem pedig amiatt kritizál, hogy vmit az ő kedve miatt tegyek másképp. (Ez is egyféle manipuláció.) Kommunikációban mindig asszertív voltam, de rájöttem, hiába kommunikálok én így egy másik emberrel, ha az eleve másképp viszonyul hozzám. Szóval 40 éves múltam, és az utóbbi években sok dolog történt velem: pl meghalt életem szerelme, majd miután végre sikerült ujra nyitottnak lennem egy kapcsolatra, az illető nagyon durván kihasznált, és ezt a szakitaskor tudtomra is adta a legembertelenebb módon. Türelmes, toleráns voltam vele, mint mindenkivel, de ő olyan szinten visszaélt mindennel, hogy magamba zuhantam, pedig ez nem jellemző rám. Úgy éreztem túl sok volt az elmúlt évek eseményei: a szerelmem halála, annak feldolgozása, majd utána azzal akit az előbb vázoltam való kapcsolat, azaz az amik abban értek. Az illető egy pszichopata, és büszke erre. De most a lényeg az, hogy úgy érzem megváltoztam. Nyitott személyiség voltam, aki hamar talpra áll a padlóról, nem vagyok önsajnáltató, erős, határozott személyiség vagyok, empatikus, türelmes az érzelmi világom gazdag volt. Ezek most is bennem vannak, de mintha "pihennének" vagy nem tudom. Miért történik ez velem?
2022. ápr. 22. 16:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Le kell szarni mindenkit, nem kell mindenkivel jófejnek lenni, nem érdemlik meg...úgy élj ahogy kényelmes, ne hagyd magad kihasználni a legtöbb ember csak az érdekeit nézi ilyen sablonos szarok...semmit nem ér az életük így kell rájuk tekinteni.
2022. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyes! Egy pszichopatával volt dolgom! Nem taglalom miket tett, mindig tudtam éreztem a túlkapásait, de zsarolt és megfélemlített, azt is kihasználta, hogy gyászból jöttem ki, és erre sem volt tekintettel. A sz.,rj le mindenkit pedig számomra elfogadhatatlan hozzáállás.
2022. ápr. 22. 16:18
 3/19 anonim ***** válasza:
Kérdező: lehet túl sok volt a lelki teher, megrázkódtatás és nehezen tudod feldolgozni, vagy rossz érzéseket elengedni.
2022. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Több szempontból is trauma ért, valószínűleg azért. Érdemes lenne szakemberhez menni.
2022. ápr. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
4-es engem igazán ez a pszichopata viselt meg, de ő emberileg. Olyan szinten kegyetlen volt érzelmileg, és manipulatív, hogy az leírhatatlan. Szakemberhez ezzel minek menjek? Ezen mit változtat egy szakember? Atvitt ertelemben a gonosszal találkoztam, ez minden normális lelkületű embert megviselne. A szakemberekben meg nem hiszek. Mindig talpra álltam gond nelkül, de most olyan szintű dehumanizációt éltem át, és a tudattal való szembesülés, hogy ez az ember nem "hétköznapi" gazember volt, hanem tudatoos lelki szadista, na azt nem hiszem hogy bmelyik szakember is feldolgoztatná velem. Az ilyenek őket is megvezetik, tehát fogalmuk sincs arról hogy mit él át az, aki ilyen szintű szadizmussal szembesül. Elképzeléseik lehetnek, de nem érzik át.
2022. ápr. 22. 16:40
 6/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: elképzeléseid vannak csak a szakemberekről és tudásukról, nem "mindenkit" tudnak megvezetni.

Megpróbálhatnád, az elképzelések helyett. Eleve elképzelésekkel indítasz hogy "mit tudhatnak" és "mit nem" a szakemberek.

Egyébként ha elmész szakemberhez, akkor ott a személyes megélésed, átélésed a lényeg, mert azon segít a szakember és "ne azt képzeld el", ha "a lelki szadista pszichopata" menne el a szakemberhez és "hogyan vezetné meg".

Itt most a lényeg, hogy segítséget kérj.

Könyvekből elolvashatod (esetleírásokból) hogyan, mit, milyen módon tudnak segíteni.

2022. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az illető pszichiáter volt, aki megtette velem azt, amit. Erről ennyit. Nagyon tudatosan, és szadista módon. Szerinted melyik szakember hinné el, hogy egy kollégája ilyen szsdista pszichopata?
2022. ápr. 22. 17:16
 8/19 anonim ***** válasza:
Amúgy a pszichiáterek között tényleg sok a pszichopata hajlamú ember (mondom ezt úgy, hogy pszichológusnak tanulok, de a pszichiátrián is gondolkoztam/gondolkozom, tehát nem ítélkezésből). Ezt még az orvosok is el szokták ismerni.
2022. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kérdező: ha pszichoterapeutához mennél terápiára, nem pszichiáterhez, elmondhatnád neki, hogy mi történt.

Szerintem téves nézet azt gondolni, hogy "minden szakember" azt gondolja: "kolléga nem hibázhat", "minden kolléga 100% becsületes és szakmai protokoll szerint jár el". Minden ember hibázhat, minden ember kerülhet "nem megfelelő" pályára...

Én nem hiszem, hogy beteg szavahihetőségét kétségbe vonná egy szakember, vagy aki igen, arról rögtön tudod is, hogy nem jó, elfogult, hamis képe van, nem tud objektíven nézni egy helyzetre, tele van saját elképzeléseivel.

2022. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9-es dehogynem! A szakma összezár. Rám húznának vmi mentális bajt, aztán annyi.
2022. ápr. 22. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!