Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Voltál már irigy valakire?

Voltál már irigy valakire?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 18:53
A kérdező szavazást indított:
Igen voltam
Nem voltam sose senkire
Most is az vagyok valakire
Nem szokásom.
Nem emlékszek
Nem tudom
37 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon ritkán szoktam, nem is mélyen.

Legutóbb eléggé meg is lepődtem magamon, épp csak átsuhant rajtam, de felfigyeltem az érzésre, és megjegyeztem.


Szavazatszámláló bizottsági tag voltam most, és jött hozzánk három külföldi megfigyelő. Annyira mások voltak, felszabadultak, mosolygósak, stb. Látszott rajtuk, hogy hiányzik belőlük az a valami, ami undorító a magyar mentalitásban, vagy máskép fogalmazva azok az emberi tulajdonságok, amik undorítóvá teszik a magyar mentalitást, és szépen lassan, ill. egyre gyorsabban szétrohasztja ezt a nemzetet.


Na az egy érdekes érzés volt számomra.

2022. ápr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, talán Armstrongra, aki járt a Holdon. Iszonyú király lehet utazni a világűrben, és más égitestekre eljutni.
2022. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Lottómilliomosokra.
2022. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Fiatalon a kismellu lanyokra, akikre barmilyen ruha passzolt, es barhogy mozogtak, nem lobogott elottuk. Az izmos labu lanyokra is, akinek genetikusan izmos vadlijuk volt, nem azert, mert sportoltak.

Kesobb arra, ha valaki a Moszkva terrol ment haza busszal es meredek utcaban lakott panoramaval.

Soha nem penzre.

Most mar arra irigykedem, aki rovidujjuban van nyaron, mikor en szeldzsekiben.

2022. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként igen, sokszor is. De aztán valahogy nem szoktam már érezni. Általában nem hiszik ezt el nekem, pedig tényleg.
2022. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
100%
Gyerekként én is szinte állandóan, nem anyagiakra, hanem olyasmikre, hogy van akit nem vernek otthon vagy van akinek a szülőjével lehet beszélgetni, oviban irigyeltem az egyik társamat, akinek a szülei olvastak esti mesét. Tinikoromban neveltem le magam róla.
2022. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 Erről jut eszembe, hogy nekem olyan nagy meglepetés volt látni valahol, hogy testvérek tényleg szerethetik egymást, összetartanak, stb. tök fura volt mert ilyen nálunk sose volt. Na akkor lehettem volna arra irigy, de leblokkoltam ott, hogy jé, létezik ilyen is. :D


Inkább az volt rám a jellemző, hogy sajnáltam (magam), hogy nekem valami nincs, de mástól azért nem sajnáltam, hogy van. Ez az irigység.

Meg azért arra is gondolok, hogy neki meg más nincsen esetleg, ill. megdolgoztak azért a valamiért, stb. és ezzel letudtam.

2022. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Mindíg az vagyok, és egyre inkább a fiatalokra az előttük álló évek és lehetőségeik miatt.


Isten elqrta, mert az ember nem lehet ott mindenhol vagy bármeddig.

2022. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ember is elqrta, mert élete idejét munkával kénytelen tölteni a családja helyett.
2022. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
100%
7. Én is csak azt sajnáltam, hogy nekem nincs, az nem zavart, hogy másnak van. Csak a szüleimnek volt egy ilyen mentalitása, hogy mindenki, akinek jobb, mint nekünk (tehát kb. mindenki) mocskos gazdag gci, akit utálni kell és sajnos amíg nem alakult ki saját életszemléletem nagyobb gyerekként, én is negatívan álltam hozzájuk, irigy voltam és dühös, mert igazságtalannak éreztem, hogy én pl. szófogadó vagyok és jó tanuló, mégsincs saját ágyam, míg xy egyik sem és külön szobája van. El kellett érni egy bizonyos kort, mire ráeszméltem, hogy ezek a dolgok nem függenek össze és a mi szegénységünk nem más, jobb helyzetben lévő családok hibája.
2022. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!