Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják egyes emberek,...

Miért gondolják egyes emberek, hogy bámulom őket?

Figyelt kérdés

Én az a típusú ember vagyok, aki szeret nézelődni, ha megy valamerre. Van olyan, hogy az embert is megnézem, ha látok rajta valami érdekeset itt olyan ruhára gondolok ami nekem is tetszik, de ezt nem folyamatosan csinálom, hanem csak néhány másodpercig. Emiatt egyszer volt konfliktusom, mert egyszer az volt, hogy mentem a buszon ès láttam egy nőt kezében egy tacskóval. Nagy szeretem a tacskókat így megnéztem magamnak a kutyát. Észre vette a nő és elkezdett ordibálni, hogy mit képzelek magamról, hogy bámulom őt. Hiába mondtam, hogy csak a kutya miatt, nem nyugodott le.

Akkor volt olyan, hogy álltam a villamoson és néztem ki a szembe lévő ablakon, előttem állt egy srác és néha akarva akaratlanul is össze találkozott a tekintetünk. Ugyanúgy ő is elkezdett balhézni, hogy mit nézem őt és ő sem fogta fel, hogy mi a helyzet.

Ha tömegközlekedési eszközön vagyok, akkor a földet kéne bámulnom azért mert valaki ott van velem szemben, nehogy véletlenül is ránézzek?



2022. ápr. 28. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Vegyél fel egy napszemcsit és nem látszik merre nézel.
2022. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is volt ilyen,hévről néztem ki az ablakon,és a fickó bekiabált,hogy "Mit nézel???"

Én meg utána már direkt mérgesen néztem rá csak azért is,az anyja p...csáját,majd megszabja merre nézhetek.Amúgy jó a kérdés,rengeteg frusztrált ember van,lehet,hogy érték őket utcán atrocitások.Ha alapvetően nem rossz szándékkal,provokatívan nézed őket,akkor nem benned van a hiba.

2022. ápr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én pont úgy gondolom és úgy neveltek, hogy egyszerűen udvariatlanság másokat bámulni. Nyilván rá kell nézni a járókelőre hogy beazonosíthasd, de van aki nem bír megállni ennél a pontnál, mert hát ott az a borzasztóan fontos dolog hogy jaj de érdekes az a valaki, vegyük is el akkor a jókedvét és meredjünk rá zavarbaejtően.

Szerintem rengeteg irány vagy szög van amerre nézni lehet a metrón úgy hogy ne találkozzak össze tekintetekkel és hülyének se tűnjek, én ezt csinálom, igazából udvariasságból. Még az sem érdekel hogy tudom hogy lesz majd olyan aki ezt a tapintatosságot nem akarja viszonozni és szemtelenül hosszasan bámul.

Szerintem ez etikett kérdése. Sokszor látok érdekes embereket, de akkor is csak lopva, max. 1-2szer óvatosan nézek rá, mert most egyébként is mit nézzek még rajta? Tele van a világ érdekesebb dolgokkal az embereknél, vagy ezt csak én gondolom?

Ne tűnjek már úgy mintha a bámulásnál hasznosabb dolgom nem is lenne. :)


Napszemcsi jó ötletnek tűnik, de csak akkor ha nem nagyon van fény, különben amikor rásüt a nap akkor átlátszik mögüle a szemed. ;) Így vettem egyszer észre ahogy egy tata le sem vette rólam a szemét, szerintem ő is azt hitte hogy teljesen el van takarva a szeme és hogy biztos nem látszik merre néz.

2022. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!