Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják emberek, hogy...

Miért gondolják emberek, hogy egy macska speciálisan őket szereti, és ezért gyermekpótléknak használják?

Figyelt kérdés

Tévedés azt hinni, hogy egy macska konkrétan téged szeret. Egy macskának ha már enni adsz, akkor a családjaként tekint rád, ha simogatod is, akkor az anyjaként (ugye a kölyökkori nyalogatást idézed fel benne).

Tehát nem azért szeret, mert te egy csodálatos ember vagy, hanem mert előnyös veled jóban lenni. Persze ez le van kissé egyszerűsítve, van macskánk, mi is tudjuk, hogy van azért kötődés bennük bőven, de mégsem hasonlítható össze egy ember gyerekkel... Mégis gyakorlatilag van ez a réteg, a gyermektelen, 30+ -os nők rétege, akik egy macskát szeretnek anyai szeretettel, mindent megadnak neki, azt is, amit nem kell. Biztos megvan ugyanez férfiban is, de szeritnem egy férfi inkább barátként tekint egy többségében kutyára semmint gyerekpótlákként.



2021. ápr. 25. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit csapongó a kérdésed. Van aki gyerekpótléknak tart háziállatot, mindegy milyen állat, valaki meg nem. Sőt, van aki növényeket tart gyerekpótlékként. Mert ennek az a lényege, hogy lehessen gondoskodni egy élőlényről. A többit meg már csak te gondolod hozzá. Bár ha igaz is lenne amit állítasz, azzal sen ártanának senkinek ezek az emberek.
2021. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na most ez két teljesen külön dolog, amit egybemostál.

Ha valaki olyan helyzetben és lelkiállapotban van, akkor bármibe képes gyerekpótlékot látni, nem csak macskába.

Másrészt a macskák is gyakran konkrét személyeket szeretnek. Rengeteg példa van rá hogy pl családi macska, mindenki eteti, mindenki simogatja, de ő egy konkrét személyhez ragaszkodik.

2021. ápr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
80%

Aki gyerekpótlékként tart bármilyen állatot, annak valószínűleg gyerekhiánya van de nincs lehetősége gyereket gondozni és jobb híján így állatot gondoz. Viszont ez nem azt jelenti hogy minden állattartó gyerekpótlékot akar. Mi van azokkal akiknek van gyereke is meg állata is vagy aki nem szereti a gyerekeket de az állatokat meg igen?

Szerintem aki tartott már macskát, többet is az megtapasztalja hogy milyen vele élni és azért szereti, amilyen. És nem azért ad meg neki mindent mert titokban gyerekezne, hanem mert a felelős állattartás az azt jelenti, hogy minden szükségest megadunk az állatnak. Én spec. nem akarok gyereket, nem szeretem őket, így az állatot sem gyerek helyett tartom, hiszen ha olyan lenne mint a gyerek akkor nem tartanám. Miért akarnék pótlékot egy olyan dolog helyett amit a hátam közepére se kívánok? És ezzel sokan vannak így, 30-as, gyerektelen nők is meg férfiak is.

2021. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy állat nyilván nem képes úgy szeretni és úgy kötődni, mint egy ember. Viszont igenis ragaszkodik a gazdájához, nem ahhoz, aki enni ad neki.

Szegény szüleim tudnának erről mesélni. Jók hozzá, sokszor találkoztak már, mégis levegőnek nézi őket, hozzá pedig nem érhetnek.

2021. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Hát én nem tudom tudnak-e egy konkrét személyt szeretni, de az biztos hogy engem utál a hugom egyik macskája, Cirmi...

Ha meg akarom simogatni, hatalmas nyávogások közepette, karmait meresztgetve, össze-vissza rúgkapálva elmegy minnél távolabb. A másik, sanyi az jófej.

2021. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
78%
A macska pontosan azért szeret téged, mert simogatod, és enni adsz neki, kár azt hinni, hogy azért szeret, mert te olyan jó ember vagy, egy idő után mindenki rájön, hogy a macska csak azért szeret, mert ez neki előnyös. És az rossz érzés lesz.
2021. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!