Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lustaság vagy a depresszió...

A lustaság vagy a depresszió miatt nem veszi ki a részét a lakótársam a takarításból/házimunkából?

Figyelt kérdés

Lakótársam úgy december elején kerülhetett fel, akkor még egyszer tök szépen "kinyalta" a nappalit meg a konyhát, és kb akkor láttuk őt utoljára takarítani, azóta a szemetet egyszer vitte le, ha besegített a takaritásba akkor is csak noszogatás árán és forgatta a szemét közbe. Az elején még ő mondta, hogy tartsuk úgy a lakást, mintha vendégeket fogadnánk(én, rendszerető lévén, nem láttam akadályát ennek)

A fürdőszoba járólapját többször is cipővel összejárkálta,én meg másik lakótársam mostunk fel utánna mindig, hetek után se sikerült erről leszoknia, míg rá nem förmedtem, azóta jobb a helyzet ilyen téren.

Többször panaszkodott, hogy haszontalannak érzi magát mert még a szemetet se vitte le(akkor miert nem fogja meg és viszi le?)

A háziunka kb 100%át én meg lakótársam csináljuk, amikor néha hétvégente megkérem, hogy segítsen be a takarításba akkor fàradtságra hivatkozva elmulasztja vagy noszogatások árán valamit besegít.

Nagyobb munkákat rá se bíztunk, mert a kisebb dolgok(asztaltorolgetest, szemetlevitel) is nehezére esnek.

Nemrég felállítottunk egy rendszert, beosztottuk, hogy ki mikor takarít, azt mondta, hogy így majd jobban be fog tudni segiteni. Hát a rendszernek köszönhetően se lett jobb a helyzet, pedig direkt hétvégente( 3 hetente az egyik hetvegen, lenne ő a soros) valamint a kisebb házimunkáknál is csak hétvégén kéne kivennie a részét(én meg a másik lakótársam, hétköznap takaritunk)

Sajnos hétköznaponta tényleg elég elfoglalt és a munkája is teljesítményalapú és még sok sikerélménye nem volt. Nagyon depressziós és néha álmatlan éjszakái vannak.

Anyukája nagyon elkényeztette, nem szokott hozzá a házi munkához(30 évesen költözött el otthonrol)

10-15 perces munkákat se képes elvegezni hétvégén, és tudja is, hogy "súlya" van ennek mert mindig mondja, hogy "bocsi, hogy ilyen lusta meg passzív voltam" stb

De változtatni meg nem akar és nyugodt lélekkel tűri, hogy csak mi vegyük ki a részünket a takarításból.

Persze nagy noszogatások árán valamit besegít, de mégiscsak 30 éves, és még ruhát se tud hajtogatni, takarítani is rest, mégis ő vetette fel még az elején, hogy tartsuk rendben a lakást. Amikor szólunk neki, hogy törölje fel maga után a fürdőszobát, csak flegman annyit mond, hogy "minek? Ugyis koszos lesz egy-ket nap mulva"

Szoval igen..elég nehéz eset, és elég nagy hangember és nagyon sokat kell noszogatni pedig csak hétvégente kéne egy kicsit besegiteni

Szerintetek mi állhat a rendetlensége, makacssága meg annak hátterében, hogy folyamatosan ellent mond saját magának és ígérget?



2022. máj. 1. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Abból hogy azt mondta minek mossa fel a lábnyomot mert úgyis olyan lesz 1-2 nap múlva nekem igénytelenség és lustaság jön le leginkább.Aztán lehet depressziós is valamennyire,azt nem tudhatom mivel nem él élek vele.

Ha vannak hangulatingadozásai gyakran akkor tuti depis.

2022. máj. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Depisnek tuti depis. Sajnos eléggé csodabogár, nagyon furcsa és teljesen máshogy van bekötve mint a legtöbb ember, munkája terén sincsenek nagyon sikerélményei, 30 évesen szűz, ha nem is depressziós, sajnos elégge boldogtalan.

Igénytelennek is igénytelen, a környezetére meg a kinézetére

Csak azt nem értem, hogyha egyszer tök szépen kinyalta a nappalit meg a konyhát meg még az elején ő mondta, hogy tartsunk szép rendet, akkor hová lett ez a lendület?

2022. máj. 1. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Csak azt nem értem, hogyha egyszer tök szépen kinyalta a nappalit meg a konyhát meg még az elején ő mondta, hogy tartsunk szép rendet, akkor hová lett ez a lendület?


A depresszió miatt van. A depressziós sokszor nem hogy magával nem törődik de még a környezetével sem. Nincs ereje, lehúzza a depi.

2022. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Legutóbbi..persze igaz

Viszont nekem is vannak depressziós időszakjaim, mégis kiveszem a részemet a "melóból" pláne, hogyha csak negyed órás dologról van szó.

Persze depi meg depi között is van különbség. De hogyha ez áll a háttérben akkor mégis mit csináljak? Helyette takarítsak mindig? Én kicsit megalázónak érzem, ha más kötelességét nekem kell elvégeznem

2022. máj. 1. 20:47
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk csak egy miatt kételkednék a depresszióban, és az az, hogy csomószor amikor kérdőre vonjuk, cinikus, flegma választ ad, vagy ujjal mutogat a másikra
2022. máj. 1. 21:58
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Ez most nagyon kegyetlenül fog hangozni, de nem a ti dolgotok foglalkozni a depressziójával. Bátyám ugyanennyire elkényeztetett volt, egyszerűen nem lehet hosszútávon elviselni azt, hogy nem veszi ki a részét semmiből. Mondjátok meg neki, hogy menjen pszichiáterhez. Az, hogy gyakorlatilag ugyanazt éli újra, hogy anyuka takarít utána, nem fog megváltoztatni semmit benne.
2022. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki, sajnálja rá a pénzt..:D

És persze igazad van, de próbáltuk már kulturaltan meg durván is szolni neki, hogy vegye ki a részét

2022. máj. 1. 22:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem depresszió, hanem jellemhiba, a válaszaiból is latszik, hogy éretlen, gyerekes, felelőtlen személyiség.

Ha nem csinalja meg, fizessen a takarításert vagy költözzön el.

2022. máj. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Naja

Mondjuk az anyja is eléggé elkényeztette meg mindent megcsinált helyette

2022. máj. 2. 15:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!