Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezhet olyan, hogy valaki...

Létezhet olyan, hogy valaki ki tudja kapcsolni a fülét, és csak akkor hall, amikor akar?

Figyelt kérdés

Nem a szelektív hallásról beszélek :-) bár jó poén és magas labda.

A kérdés ennek ellenére komoly. Egy emberi képesség lenne ez elvileg, de nem tudom, hogy elhiggyem-e.

Egyik ismerősöm évek óta mondogatja, hogy ő képes arra, hogyha akarja, teljesen süketre kikapcsolja a fülét, és ne halljon semmit, utána visszakapcsolja, amikor akarja. Tehát nem ez a "hallom én, csak nem érdekel", hanem elvileg ő tényleg nem is hallja. Fizikailag a hallása jó, sosem volt vele baj. Elvileg tudja még azt is, hogy csak 1 hangot hagyjon fönt, és pl egy zajos utcán csak azt hallja. Pl csak annak a hangját, akivel beszélget, ha már nagyon zavarja az utcazaj. Ezért neki soha nem kellett füldugó sem, mert egyszerűen kikapcsolta a fülét, ha zavarta a zaj.

Nem tudom, hogy létezik-e ilyen, fogalmam sincs, hogy kamuzott-e nekünk. Persze kipróbáltuk vele, de a próbát is bármikor ki lehet játszani, sok megoldása van, többször átpörgettük. Így marad az, hogy vagy hiszünk neki, vagy nem. Máshogy nem tudjuk leellenőrizni. Persze, olyan is volt, hogy váratlanul a háta mögé álltunk, nagy zajjal megijesztettük, és tényleg nem reagált.

Létezik ilyen képesség a valóságban? Hallottatok már ilyenről?


2022. máj. 2. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%

Nevetségesek vagytok.

Semmit se tudtok a világról.

Nektek csak az létezik, amit egy aprócska bolygón köztudottnak neveznek.


Persze hogy létezik ilyen... ez semmi... ez konkrétan semmi...

Én ha akarok zenét halucinálok. De olyat, amihez foghatót sose hallottál még. Egy teljes dimenzióval minőségibbet, mint amit valaha hallottam.

Ha akarom, mást is halucinálok. Teljesen el tudom fényesíteni a látásom, vagy csillogtatni, vagy azt amire nézek, ignorálni, és ilyenkor az elmém a környezetével befesti amit nem akarok látni. Pl van egy ventillátor a plafonon, simán megoldom, hogy csak anplafont lássam, miközben egyenesen a ventillátor közepébe nézek alulról.


És ezek csak azok, amik hasonlítanak a kérdésben említettre.


Ezek semmik...

Ennél nagyságrendekkel különb dolgokat tudnak sokan.

2022. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, egyeske! Aki estefelé egyszerre ennyi embert tart nevetségesnek, merthogy A sokaság fölé helyezi magát, annak igazán tudnia illene hogy ventilátor egy lö, a hallucinál meg kettő.

Tetszik érteni?

2022. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Egyes ez a skizofrénia...
2022. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem
2022. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja, igen, azt elfelejtettem írni, hogy a sztoriban senki se skizofrén, se drogos, max hazudós, amire a kérdés irányult.
2022. máj. 2. 22:15
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#1 Köszi, rohadt jót röhögtem xd. Ugrálj még egy kicsit a dimenziókban :D
2022. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat is hallottam, hogy valaki be tudja csukni a szemét és akkor nem lát.
2022. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A gugli szerint (amit használhatsz te is, ha kérdésed van) nincs ilyen.
2022. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy valójában a figyelmét kapcsolja ki? És azt tudja ilyen magas fokon szabályozni? Nem tudom.
2022. máj. 2. 22:50
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze mert ő olyan táltos mint az egyes.
2022. máj. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!