Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, hogy egy embernek...

Van olyan, hogy egy embernek a jelleme értékelhetetlen, teljesen szánalmas és akármennyire is akar más lenni mindig elköveti ugyanazokat a hibákat mert egyszerűen az egész ember gáz és jellemtelen mert ez van belékódolva?

Figyelt kérdés
Eléggé régóta úgy tudom ilyen vagyok. Sajnos ez nálam nem egy irracionális érzés ami valamilyen féle szorongásból ered, hanem konkrét gondolatokból, emlékekből amikor csak utólag jöttem rá hogy elkeserítően szánalmas voltam. Szinte minden emlékem ilyen. Tudom, hogy az önutálat nem segít.

2022. máj. 3. 21:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mindenki azt hajtogatja ,hogyha valaki úgy gondolkodik magáról, mint én, hogy menjen el orvoshoz mert ez az önképzavar. De azt hiszem nálam nem ez a helyzet, csak felismertem valamit ami nagyon nem tetszik és kicsi korom óta nem is tudok vele mit kezdeni
2022. máj. 3. 21:46
 2/14 anonim válasza:
Nem hiszem
2022. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok, így lehetséges a dolog. Van 1-2 kicsi változás, de a változáshoz szükséges vezérfonalat sosem kapom el rendesen.
2022. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem inkább olyan van, hogy nem beszélek sokat az emberekkel mert nincsenek mély barátságnak nevezhető kapcsolataim, de néha egy empatkusabb embernek nagyon meg tudok nyílni ami meg neki elég furcsa. Pl egyszer leültem egy kutyagazdival és ahogy beszélgettünk, elmondtam pár személyesebb dolgot is magamról és megjegyezte, hogy furcsa, hogy ilyen könnyen és gyorsan megnyílok, hiszen még csak msot találkoztunk először.


Mindig megfogadom, hogy erre legközeleb odafigyelek, aztán pár év mőlva megint előjön.

2022. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez nálam is megvan pont ezért utálom magamat
2022. máj. 3. 21:55
 6/14 hgwell ***** válasza:
100%

Egy gyermekkori rossz emlék ami lesokkolt egész életedben elkísér és amíg azt gondolod akadályoz úgy hidd inkább hogy formál és azért van ott hogy ne kövess el hibát és racionalizálódj.

Ugyanez a túlzott jó emlékek iránt is megvan ott úgy hiszed korlátlanul tehetsz es minduntalan nem törődsz mert nem kell.

Az események ahogyan formálódnak körülöttünk arra kényszerítenek hogy helyesen használjuk az emlékeinket a helyzeteinkben amikben éppen vagyunk és racionalizálja a tettlegesség további folyamatait.

Ha szánalommal nézel magadra vissza akkor elérted azt határt ahol megtanultad önkényesen úgy reformálni a státuszod ahogyan neked az épp megfelelő a többin amin változtatni nem tudsz új emléket sző és így ne ragadj benn abban a helyzetben hanem keresd tovább a kiutat mégha az a rossz emlékeid leküzdésével is jár.

Mikor leülsz egyhelybe és magad elé nézel vagy körül az agyad dolgozik es aszerint dönti el a további élményeket amely szerint te éppen érzel vagy gondolkodsz és meg kell tenni azt is hogy néha vissza kell fordulnod arra a helyre ahonnan indultál és habár már spontán azon a helyen tartózkodsz akkor se arra gondolj hogy nincs tovább hanem szemléld körbe a kígyószájjal megharapott kígyófarkadat és láss csodát a körödben amiben alkotást invitáltál az életedhez.

Ez nem egyszerű bizony.

2022. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egész életem ebből áll. Hiába tökéltem el hogy megváltozok, a sors folyamatosan pofonokat osztogat amitől állandóan a padlóra kerülök, hiába próbálok mindenkivel kedves, empatikus, nyitott lenni, már az összes létező kapcsolatom szinte leépítettem nullára, újakra meg esélyem sincs. Meg kéne már dögleni végre de még ahhoz is túl balszerencsés vagyok hogy legalább belém csapjon a villám vagy valami.
2022. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 hgwell ***** válasza:
100%
Például: ülsz egy fotelben és egy mozgó autó megy el előtted majd még egy vissza mikor azon veszed észre magad hogy 5 ment el balra majd 3 vissza és felkelsz melyik irányba mész tovább.ha tovbb mesz azon iranyba amelyik neked szimpatikus osszefutsz e azok kozul valamelyikkel és mennyi idő után milyen helyzetben itt rosdz esemény történik az nem biztos hogy azert van mert rossz felé mentél hanem a felismerésed a fontos inkább ami ösztönöz és itt mondjuk hogy dezsávűd van.felébredt az egyik emlékképed de nem tudtad meghozni idöben azt a pillanatnyi döntést ami továbbvinne a helyzetböl és ez szánalmat éreztet benned... és én még sem mondom, hogy rossz felé mentél...
2022. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hgwell ***** válasza:
100%
A rossz helyzetből kifolyolag szánalmat érzel. Többet kíván töled valami hogy tegyél. De ne fordulj vissza mert a végén összefutsz azzal az iránnyal amely felé most vágyakoztál ki.
2022. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hgwell ***** válasza:
100%

Egyébként mi az ami ennyire levisz?

A kínon kívül pontosan.

2022. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!