Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek olyan ember,...

Hogyan legyek olyan ember, akire azt mondják művelt, kultúrált, inteligens?

Figyelt kérdés
Persze, ész kérdése is. Visznot ha abból csurrant-csöppent már egy pici, hogyan tudnék jobb benyomást kelteni? :)
2022. máj. 5. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Intelligens*

Egyébként valaki vagy ilyen vagy nem.

Ez nem egy szerep amit felvehetsz.

2022. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Figyi... te is pontosan tudod, hogy nem lehet módosítani a kiírt kérdéseket. Tudom, hogy írják. :D
2022. máj. 5. 20:04
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Neked miért jó ha másnak akarsz megfelelni?
2022. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%
Azzal Te már nagyon elkéstél.
2022. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát olvassál színvonalas ismeretterjesztő könyveket, hallgass igényes podcastokat, nézz ismeretterjesztő dokumentumfilmeket, videókat, járj moziba művészibb filmekre, járj kiállításokra, értelmes emberek társaságába, és figyeld meg, lesd el a gondolkodásmódjukat, az értelmes gondolataikat, persze csak ha azonosulni tudsz velük, és azokkal járulj hozzá egy másik társaságban a beszélgetéshez. Beszélgess minél több emberrel, mert mindenkitől lehet valamit tanulni, ha mást nem, tapasztalatot, még a buták is értenek valamihez. Ezeket az új ismereteket szűrd át a saját szűrődön, tartsd meg, amivel egyetértesz, és építsd be a saját kelléktáradba.
2022. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kimozdulsz, tartalmas programokat szervezel, olyan emberek társaságát keresed amilyen lenni szeretnél, műveled magad, olvasol.
2022. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Az intelligens emberek nem irják azt,hogy Figyi, hanem köszönöm,hogy kijavitottál, attól függetlenül tudom,hogy hogyan kell irni.

De ezt csak viccnek szántam.:)

2022. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha már itt tartunk, szvsz az intelligens ember nem grammarnazi okoskodással kezdni aztán ha rászólnak, tesz úgy, mintha csak viccnek szánta volna. :D


Légyszi állj tovább, köszi.

2022. máj. 5. 20:17
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Jó benyomást akkor keltesz és akkor kapod meg ezeket a jelzőket, ha egy adott témában jártas vagy és hozzá tudsz szólni konstruktívan. Viszont ez függ a másik ember érdeklődési körétől is.


Tehát nekem beszélhetsz a komolyzenéről, nem fogsz pozitív benyomást elérni nálam, különösebben intelligensnek sem foglak tartani, mert abszolút nem érdekel ez a téma. Ettől persze még lehet hogy valóban az vagy, de irreleváns számomra a komolyzene.


Viszont ha most van egy nő aki szereti a nyelvtanulást, te meg éppen jövő hónapban kezded a spanyol nyelvet tanulni nyelviskolában és mellette beszélsz még 2 nyelvet és tökre érdekel ez a téma, akkor ő intelligensnek fog találni, mert az ő számára konstruktívan tudsz hozzászólni egy olyan témához, ami őt érdekli és mással nem tud úgy beszélni róla, mint veled. Ettől még lehetsz egy böszme ember, aki egyébként egyéb témában nem tud megnyilvánulni, csak ebben.


Most írtam 2 példát. Egyébként pont a politika az ami nagyon jól lefesti ezt a helyzetet. Ha valakinek A a politikai nézete a tiéd meg B, akkor bárhogy érvelsz, totál mindegy hogy kulturált vagy-e vagy sem, az ő szemében te akkor is egy hülye maradsz. Mert más nézetet vallasz mint az övé. Nem feltétlen fog negatív jelzőkkel illetni, de az ő szemében te akkor is csak egy hülye maradsz, akire legyint. Ha meg egyezik a nézet, bármilyen hülye is vagy amúgy, te f.sza csávó vagy.


Na ez így működik az élet más területén is. Olyan ember nincs, aki mindenki számára műveltnek, kulturáltnak és intelligensnek hat.

2022. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Rám automatikusan azt mondják, mert mindig mesélek arról, hogy milyen volt a darab amit láttam, milyen kiállításon voltam vagy valami érdekeset kiemelek abból amit olvastam, pedig távol állok attól a művelt és okos embertől akinek gondolnak. :D
2022. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!