Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feminizmus a kereszténységet...

A feminizmus a kereszténységet az ellenfelének tekinti? (részletek lent).

Figyelt kérdés

A keresztény tanítások szerint Jézus Isten fia volt, tehát ha valakinek, hát neki tudnia kellett volna, hogy mi az igazság a férfi-nő egyenlőségben. Ha Jézus hitt volna abban, hogy férfiak és nők egyenlők, akkor 6 nőt és 6 ferifit választott volna ki tanítványnak.


Azonban nem ez történt, Jézusnak 12 tanítványa volt, de a mindegyikük férfi volt. Az igaz, hogy voltak női hallgatói is, de nem voltak fő tanítványok (apostolok).


A fentiekből fakadóan a kereszténység ellenfele a feminizmusnak, ami a férfiak felsőbbrendűségét hirdeti?


Én a magam részéről amúgy hiszek a férfi-nő egyenlőségben.


2022. máj. 10. 13:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
szerintem nem. Én Istenben is hiszek és a feminizmusban is.
2022. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem.
2022. máj. 10. 13:11
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

a keresztény feminizmus egy létező irányzat, de jó néhány tekintetben nem passzol a fősodorral (vagy inkább: mögötte kullog kb. 50-60 évvel)

egyébként bármilyen bibliai ellentmondást ki lehet magyarázni. "nem kell szó szerint értelmezni", "az adott kornak megfelelően kell értelmezni", stb. stb. - mindent, és mindennek az ellenkezőjét is bele lehet magyarázni, csak akarni kell.

2022. máj. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

a kereszténység változik ahogy a világ változik. Egy csomó dolog nem úgy megy manapság mint a bibliában. nem ezek a lényegi részek. Vannak női lelkészek is pl bizonyos irányzatokban. Szóval ez egy rugalmas dolog.


De amúgy világos, hogy egy troll kérdés :D

2022. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
A fő tanítványok szerepe a keresztény elvek terjesztése volt. Mivel abban a korban egy nőre nem hallgattak az emberek, logikus, hogy Jézus férfiakat választott apostolnak, ettől nem lett a férfi felsőbbrendűség szószólója. Ettől függetlenül a vallások többsége (a kereszténység is) hagyományosan elég merev nemi szerepekben gondolkodik, ami nem jó azoknak a nőknek, akik ebből szeretnének kitörni. Az istenhitnek ehhez semmi köze. Sőt, a hit és a vallás (intézményesített egyház és annak elvei) sok ponton szembe is mennek egymással.
2022. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#3


Legfőképpen azért tettem fel ezt a kérdést, mert érdekelne azoknak a modern feministáknak az álláspontja, akik maguk is keresztények. Ha van egyáltalán ilyen, mert azt sem tartom kizártnak, hogy aki feminista, az elutasítja a kereszténységet.


Na, de nem tudom a választ, ezért kérdeztem.

2022. máj. 10. 13:19
 7/23 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm a választ.

2022. máj. 10. 13:20
 8/23 A kérdező kommentje:

Amúgy nem troll kérdés, a #3-as téved. Őszintén érdeklődöm.


A normális hozzászólásokat továbbra is várom.

2022. máj. 10. 13:32
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

A Szentírás sok helyen hangsúlyozza a nők kötelességeit a férjeik/apjuk felé, de ugyanígy az egyenlőségüket és a férfiak kötelességeit is velük szemben. Jézus a hívők hiearchiájáról annyit nyilatkozott, hogy „Ha valaki első akar lenni, legyen a legutolsó, mindenkinek a szolgája.” Mk 9,35

Hallottad már a kifejezést, hogy a nemek egyenjogúak,de akkor sem egyformák? Az ősi keresztyén és a mai (katolikus) egyházban is sok szerepre kizárólag férfiak hivatottak, de más (nem alsóbbrendű!) szerepekre nők is, vagy kizárólag nők. Az apostoloknak különleges (evangelizáló) küldetésük volt, de a tiszteletük meg se közelíti pl. a Szűzanyáét.

2022. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9


Érdekes, amiket mondasz. Egyébként ez nem is jutott eszembe, hogy a Szűzanya nagyobb tiszteletet kap, mint az apostolok. Köszönöm a választ.

2022. máj. 10. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!