Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ferenc pápa (aki jóval liberál...

Ferenc pápa (aki jóval liberálisabb elődeinél) hamarosan engedélyezni fogja nők pappá szentelését a katolikus egyházban (ahogy az pl már az anglikán egyházban is elfogadott gyakorlat egy ideje)?

Figyelt kérdés

2021. nov. 17. 09:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
0%

Az anglikán egy éreznek egyház akár az evangélikus. Bár annál mégis jobb mert az evangelikusok majdnem katolikusok csak a pápa ahelyett hogy őket rekatolizálná a saját egyházát is eretnekesiti....Nem jó pápa ez....még hogy női papok....Éppen elég hogy a református egyházban kitalálta a női papokat.

Lássátok az ortodox vallás az igazi mert ott tisztelik a hagyományokat és nincs női pap és látták előre hogy a katolikus hitehagyott lett ezért volt a skizma. Éreztem én mindig hogy az ortodoxok ( meg a saját vallasom a Református) az igaz vallás, a katolikus vadhajtás. Érdekes hogy azt nem tudom elhinni hogy a reformátusok bántották a katolikusokat, de egyszer azt olvastam hogy Rákóczi György egy csomó ortodox papot börtönbe záratott mert nem akarták a reformaciot terjeszteni a románok közt. Micsoda szemétláda Eretnek, még hogy az ortodox papok reformaciot terjesszenek...bár ott letelteem volna ott mert nem tűrtem volna el hogy a románokat elnyomja se ő se Betlehem.

Nagyon jó amúgy ha női papokat tesz Őszentsége mert így az egész világ látni fogja hogy a római katolikusok egy apostoli vadhajtás és az ortodox az igazi. Én eddig is tudtam de ezután más is észreveszi.

2021. nov. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Ő is csak abban liberális, amiben éppen kedve tartja.
2021. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem liberalizáció…

Egyszerűen nem latom értelmét a női papoknak…

Éd ha terhes lesz ott is kivesz majd GYES-t?!

2021. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
94%
Az anglikán egyházra nem adnék, amimcsak azért született meg, és vált ki az egyházból, mert egy királynak lassúak voltak az úszói, és nem tudott gyereket nemzeni, de az egyház nem engedélyezte a válást.
2021. nov. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
26%
Ugyan; minél több a nő annál nehezebb lenne fenntartani a pedofilparadicsomot, amit az évezredek alatt kiepitettek.
2021. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
78%

5 nem ettől még nem szűnne meg a probléma!

A papok nagyon sok novel lépnek kapcsolatba (beszélgetés stb)

Itt a drákói szigorról van szó hogy nem lehet nekik kapcsolatuk sem… pl azert elég sok nő nem akar gyereket!

Az igazi szándéka a colibatusnak az hogy a vagyon ne kerüljön ki az egyháztól a gyerek ne örököljön! De ne hohy már ne lehessen módosítani?

Pl az ortodoxoknál lehet család (az örökösödést nem tom)

De szerintem sokkal jobb lenne ha a papok lehetnének kapcsolatban (komoly kapcsolatban) akár család is csak akkor a vagyon ne öröklődjön azt ennyi! Persze ez nem egyik napról a másikról történne

2021. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
81%

„A nők pappá szenteléséről a katolikus Egyházban Szent II. János Pál kimondta az utolsó világos szót, és az így is marad.” (Ferenc pápa)

Bővebben a Hittani Kongregáció nyilatkozatával együtt ebben a kérdésben: [link]

2021. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
68%
7 mi volt az?
2021. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
71%

A Biblia alapján nő nem lehet pap. Ennyi. A Szentírást pedig még Ferenc pápa se írhatja át. Tehát nőből soha az életben nem lesz pap.

Viszont vannak női hivatások is, például nő is lehet szerzetes (apáca), illetve sok egyéb.

2021. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként aki is eri II Pál Pápát az tudná hogy ő volt az igazi lázadó volt a maga nemében.
2021. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!