Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol találhatóak a jó emberek?

Hol találhatóak a jó emberek?

Figyelt kérdés

Hol találhatóak a jó emberek, akiknek minden cselekedetük, tettük, gondolatuk, felfogásuk az jó?!


A jó tudom kicsit bonyolult fogalom, de álltalában minden ember jó, vagy legalábbis tudja mi az a jó.


Csak nem mindenki jó (hiába tudja mi az), és a jobbféle jó emberek meg fogalmam sincs, hogy hol vannak. Tán az országban sincsenek... de ha mégis..:)? Akkor hol?


Hogyan keressek jó/jobbféle embereket?

(Én is jónak tartom magam, s a környezetem is:)



2022. máj. 12. 03:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyre kevesebb a jó ember, így alig ha fogsz hamar találni és körülvenni magad ilyen személyekkel.


Ebben a legszomorúbb talán az, hogy aki jó is azt az élet előbb-utóbb kegyetlenné teszi.

2022. máj. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A "jóságnak" nem létezik "fokmérője", minden emberrel előfordul, hogy megbántja a másikat, vagy azért, mert a másik félreérti, vagy az illető rosszul fogalmaz, vagy olyanról beszél, ami a másiknak fáj, de erről ő nem t ud, mert nem is tudhat...

Nehéz dolog ez.

Az egész eddigi életemet attól félve éltem le, hogy mindig be voltam feszülve, sose tudtam magam elengedni, felszabadultan jól érezni, mert "mi van ha hibázok", "mi van ha valaki rámförmed", stb. Semmire se mentem vele, sőt... Aki mindenkinek meg akar felelni, igazából senkinek se tud. Magának se.

2022. máj. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A romantikus regényekben találod őket.


A valódi emberek jóval árnyaltabbak.

2022. máj. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Mo.-n ilyen már nincs.
2022. máj. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ugy gondolkodsz, mintha 2 bites lenne az agyad. Az elet / vilag / ember nem fekete-feher.
2022. máj. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket max random találod meg. Nem mondom, hogy menj Afrikába keresgélni azok közé, akik éhező gyerekeket istápolnak, mert ott is találnál meglepő dolgokat.


És nagyon remélem, hogy nem az utópisztikusan jó embert keresed. Én életem során 1 jó embert ismertem meg, de rá se mondom, hogy MINDEN gondolata és tette jó, mert ilyen nincs :) Max jóindulatú, segítőkész.

2022. máj. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az álmaidban.
2022. máj. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Egykor én is hasonlóan gondolkodtam , mint egy általad felvázolt "jó ember ,, de rá kellett jönnöm hogy ez így nem oké . Mert valahogy mindig megsz*ptam miatta , hogy próbáltam mindenkin segíteni. A mai napig próbélom ezt kivetkőzni magamból.
2022. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Már lassan sehol. Vagy ha vannak, őket semmire se tartja a társadalom, így magányosak, visszahúzódóak lesznek.
2022. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha a Tízparancsolat szerint élek az elég jó?
2022. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!