Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent a szocio-ill.pszich...

Mit jelent a szocio-ill.pszichopata ? Milyen az, aki ilyen ?

Figyelt kérdés
Ha tudja valaki, megírná ? Előre is köszi !
2022. máj. 12. 03:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Tehát csak az szakember, akit te annak képzelsz?"


Egyáltalán nem, csak elég sokat beszélgettem ilyenekről klinikai szakpszichológussal.


Én attól tartok, hogy a pármondatos leírások vezetnek ahhoz, hogy bárkire ráfogható legyen hogy pszichopata.

Például: valaki kedves, udvarias, nagyon nem akar megbántani másokat, kínosan ügyel arra, hogy jó benyomást keltsen. Állatvédő vagy környezetvédő és nagyon szívügye, amit csinál, hisz abban hogy hasznos és fontos tevékenységet lát el. Sok smilei-t használ.

Félő hogy a fenti kedves személyre a "pármondatos leírás alapján" rá lehetne sütni a "pszichopata", "vannak előjelek, kérdés hogy mikor nyilvánul meg" általánosítást.

Nem hiszem hogy túl sok olyan ember van, akire ráillik: nem szeret, nem tanul hibáiból, nem szorong stb.

2022. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én viszont rengeteg szakirodalmat olvastam a témában.


Ha valaki kedves, udvarias és nagyon nem akar megbántani másokat, az nagyon nem pszichopata. A pszichopaták bántanak másokat, pont ezen van a hangsúly, de ezt a szokásukat az intelligensebbek elrejtik. Maszkot viselnek, hogy besimuljanak a környezetbe, stilizálják magukat, és sokszor erőltetetten kedvesek (ezt túlkompenzációnak hívják).

A szociopata nem ilyen, ha dühös, akkor nem tud úgy lehiggadni és tervezni, mint egy pszichopata, hanem azonnal megüt, konfliktusba keveredik veled. Egy pszichopata inkonzisztens és nem tud önmagán változtatni, a szociopatán segíthet a kognitív viselkedésterápia.

2022. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!