Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent a szocio-ill.pszich...

Mit jelent a szocio-ill.pszichopata ? Milyen az, aki ilyen ?

Figyelt kérdés
Ha tudja valaki, megírná ? Előre is köszi !
2022. máj. 12. 03:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobban jársz ha ezeket átolvasod:

[link]

[link]

2022. máj. 12. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

A pszichopata nagy vonalakban egy olyan ember aki nem képes érezni és általában magas IQ val párosul . A környezetükben nagyon kevesen veszik észre rajtuk az érzelmek hiányát , mivel egész kis korultok kezdve gyakorolják , hogyan tudják utánozni az emberi érzelmeket . Olyan szinten képesek erre , hogy néha meggyőzőbben adják elő mint a valós érzelmeket .

A legtöbb pszichopata sikeres . Pl orvosok ügyvédek salsesek stb

A szociopata viszont nem agyi rendellenesség miatt születik , hanem valamely trauma által . Róluk nagyobb részletességgel tudnék beszélni mivel én is az vagyok. A lényeg annyi , hogy nálunk meg a túlzott érzelmi kitörések dominálnak jobban és a szabályok sajátos értelmezése vagy azoknak semmibe vétele. Igen a legtöbb szociopata rosszabb mint egy pszichopata .

2022. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A magas IQ sztereotípia butaság, sőt a legújabb kutatások szerint az átlagnál alacsonyabb IQ-val rendelkeznek.

Mindenesetre ilyennek képzelj el egy pszichopatát (több, mint valószínű, hogy már találkoztál is néhánnyal az életed során):

Negédesen kedvesek. Minden jó ügy mellett kiállnak, "védik" a bántalmazottakat, émelyítően kedvesek veled, már-már természetellenesen, sok mosolygós, szívecskés emojit használnak. Persze személye válogatja, hogy melyikük hogyan próbál beilleszkedni (valaki csak megcéloz egy konkrét társaságot és ott jótékonykodik) de az ilyen "fake" emberek az esetek 99%ban pszichopaták.

Ha átlátsz ezen a felszínes karizmán és kedvességen, nem reagálsz, sőt határokat szabsz, ne adj isten asszertív vagy velük, akkor nagyon gyorsan át tudnak változni agresszív ragadozókká. Nem szeretik, ha nem ők irányítanak, vagy mások szabnak meg nekik valamiféle normarendszert, szabályokat. Ha nagyon ellenkeznek a közösség szabályaival, akkor antiszociálisan fognak viselkedni. Ilyenkor a legtöbbjük nem ússza meg a börtönt, vagy legalább valamilyen bírósági ügybe való keveredést.

Ha a te, egyéni szabályaidat ellenzik (és megjegyzem, NAGYON érzékenyek arra, amikor asszertív, határozott vagy), akkor tönkre fognak tenni.


A szociopaták más tészta, ők kevésbé képesek kontrollálni az impulzusaikat, ritkábban kedvesek, sőt túl őszinték, tipikus megmondó, odaszóló emberek, ami miatt bajba keveredhetnek. Gátlástalanul hazudnak, de nem annyira megtervezetten, mint a pszichopaták, inkább ösztönösen, gyakran bele sem gondolnak, hogy a felelőtlen viselkedésükkel károkat okoznak a másik embernek. Kevesen barátkoznak velük, mert a legtöbb ember bunkónak tekinti őket (nem véletlenül).


Mind a pszichopatákat, mind pedig a szociopatákat ugyanúgy érdemes elkerülni, de az igaz, hogy a pszichopaták veszélyesebbek (főleg ha intelligensek és hatalmi pozícióban vannak). Akinek már volt dolga ilyen emberekkel, az nagyon jól tudja, hogy a legjobb, amit ilyenkor tenni lehet, az a kontaktus minimalizálása, a közöny fenntartása. SEMMIFÉLE infót nem szabad megosztani velük, ugyanis azt szemrebbenés nélkül felhasználhatják ellened, amikor úgy adódik. Ők azok, akik kétszer is megforgatják benned a kést, és senki sem neked fog hinni, mert addigra már rég elcsábították a környezetedet.

2022. máj. 25. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

"Negédesen kedvesek. Minden jó ügy mellett kiállnak, "védik" a bántalmazottakat, émelyítően kedvesek veled, már-már természetellenesen, sok mosolygós, szívecskés

emojit használnak. Persze személye válogatja, hogy melyikük hogyan próbál beilleszkedni (valaki csak megcéloz egy konkrét társaságot és ott jótékonykodik)

de az ilyen "fake" emberek az esetek 99%ban pszichopaták."


Túl sok ember viselkedik hasonlóan ahhoz, hogy ennyi pszichopata legyen, valamint nagyon félő, hogy az efféle általánosító leírás miatt bárkire rá lenne húzható ez a séma... Sokan köteleződnek el számukra fontosnak tartott ügy miatt, kedvesek, valamint ha "sok emoji"-t is használnak a kommunikáció során", ez szerinted már 99,9%-ban valószínűsíti a kérdésben jelölt betegséget?

Nem hiszem.

2022. máj. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te kiket ismersz, vagy milyen környezet vesz körül, de nem, az átlag egyáltalán nem így viselkedik. Persze időnként mindenki viselkedhet hasonlóan, viszont pszichopátiáról akkor beszélünk, ha ez TARTÓSAN fennáll. Vagyis az illető nem tud és nem is akar megváltozni, ilyen a működésmódja.

A sok kedveskedős emoji indikátora lehet a pszichopátiának, de önmagában nem jelent semmit, csak a korábban felsorolt tulajdonságokkal (mint a túlzott, természetellenes kedvesség, az együttérzés tettetése) együtt értelmezhető. A pszichopaták nagyon jó benyomást akarnak kelteni, és ez az írásstílusukban is tükröződik. Az online kommunikáció annyira a mindennapjaink része lett, hogy ilyen módon is megmutatkozhatnak bizonyos személyiségvonások.


A pszichopaták nem őrült baltás gyilkosok, hanem közöttünk élnek, és 100ból 1 ember az, úgyhogy azért annyira nem ritka.

2022. máj. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A pszichopaták nem őrült baltás gyilkosok, hanem közöttünk élnek, és 100ból 1 ember az, úgyhogy azért annyira nem ritka."

Nem tudom milyen hivatalos kutatás támasztja alá hogy "100-ból 1 ember az" de nagyon érdekelne.

2022. máj. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kereső szerint: e betegség előfordulásának aránya 1% a férfiak, 0.3 - 0.7% a nők körében, a népességen belül.

Nekem nem jön ki az, hogy "minden századik ember az lenne".

Inkább arról lehet szó sajnos, hogy a "nárcisztikus" mellett ez lett a második, laikusok által "divat-diagnózisként használt" mentális betegség és mindenhol ezt akarják látni.

2022. máj. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én pont nem vagyok laikus, hogy mellélőttél.

Az 1% pontosan 100ból 1-et jelent.

2022. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Én pont nem vagyok laikus, hogy mellélőttél."

Egy szakember másképp fogalmazta volna ezt meg, mert így klisé-szerű, általánosítható.

Manapság már ha egyik ember összeveszik a másikkal, akkor sajnos nagy valószínűséggel egymás fejéhez vághatják hogy "nárcisztikus pszichopata vagy", "mindig is voltak erre jelek" stb.

2022. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tehát csak az szakember, akit te annak képzelsz?

Egyébként itt senki sem arról beszélt, amikor valaki összeveszik a másikkal és ezért ráaggat különböző jelzőket. Senki sem lesz attól nárcisztikus, vagy pszichopata, mert dühös lett egy veszekedés során, vagy időnként túl nagy az önbizalma és szeret másokat kibeszélni. A pszichopatáknál a tulajdonságok állandók, nem tudnak máshogyan viselkedni.


Amúgy azt még hozzáfűzöm, hogy azok a bántalmazók, akik nemcsak verbális, de fizikai abúzust is rendszeresen elkövetnek, azokra bátran rá lehet aggatni a nárcisztikust vagy a szociopatát, ugyanis a spektrumon rajta vannak.

Inkább az a káros, amikor valaki idealizálja őket, miközben kártékonyak.

2022. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!