Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok mit csinálni, ha...

Nem tudok mit csinálni, ha valaki sír. Mit tudok ezzel csinálni?

Figyelt kérdés
Többször is volt olyan, hogy valaki sírt a közelemben, vagy éppen nekem, én pedig egyszerűen nem tudtam mit kezdeni vele. Nem nevettem ki, csak álltam ott mint egy váza, és néztem. Hiába szerettem volna segíteni, teljesen tehetetlennek éreztem magam. Nem tudom hogyan kell kezelni a szituációt. Ez mitől lehet? Illetve tudok ezen valahogy "javítani"? Iszonyatosan lelkiismeretfurdalásom van ez miatt.

2022. máj. 14. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle hogy miben tudsz segíteni. Ha közelebbi a viszony simogasd a hátát. Mondj vígasztaló mondatokat, ami persze attól függ, hogy mi miatt sír, így erre max példát tudok írni: "nem érdemes sírni egy pasi miatt, majd jön a következő" vagy "nyugodtan add ki magadból, utána jobban fogod érezni magad"
2022. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Igen, így van, ahogyan előző írja, hogy nem mindegy, miért sír valaki. Ha haláleset miatt, akkor részvétet lehet nyilvánítani, ha más miatt, akkor lehet mondani, hogy nagyon sajnálom, vagy meg lehet kérdezni, hogy kér-e egy zsebkendőt, esetleg azt, hogy kér-e egy pohár vizet.

HA hosszas az együtt töltött id, pl. egy irodában vagytok a munkatársaddal, aki sír és sokat sír, akkor lehet javasolni, hogy pihenjen egy kicsit, vagy , hogy szedjen egy kis Magne B6-ot, ezeket szokás tenni ilyenkor. De ha csendben vagy és együttérzően nézel rá, akkor sincs semmi baj.

2022. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Mond meg neki, hogy zavar, és hogy hagyja abba. :)))))


Valószinűleg nem tudsz neki segíteni, és talán nem is akarja hogy segítsenek. Nem nagyon lehet kitalálni, hogy kéne-e tudnál -e segíteni. Hát talán ott maradsz a közelébe egy ideig, hátha kiderül valami, talán mond valamít közben. Vagy elfordul, arébb megy, ha nem akarja másokkal megosztani. Végső esetben megkérdezni, hogy tudnál-e segíteni, van-e szüksége segítségre.

2022. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Sokmindentől függ,hogy mi a sírás oka.Lehet csak egy rossz nap,felgyülemlett feszültség,egy szakítás vagy haláleset.

Attól is függ,hogy családtag,barát,kollega vagy ismerős az illető,milyen kapcsolatot ápolunk vele.

Sokszor nem is kell semmit mondani,csak légy ott csendben,hallgasd végig,adogasd a zsebkendőt és ha kell fogd meg a kezét.

2022. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok és így csak azt tudom javasolni amit én csinálok. Megölelem az illetőt és ennyi, másra nem vagyok képes, de ez jól tud esni az illetőnek
2022. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!