Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A boltban ilyen szituációban...

A boltban ilyen szituációban kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Múltkor gyógyszertárban voltam, beálltam az egyik sorba, előttem volt 3 lány akik együtt várakoztak, 2 perc után átálltak egy teljesen másik sorba (gondolom úgy gondolták, hogy ott hamarabb sorra kerülnek)

Ott is várakoznak pár percet, mert az előttük lévőt még kiszolgálták, végül feladták és az egyikük vissza állt elém a többi pedig a 2 sor között állt (gondolom ha az egyikben szabad lesz akkor automatikusan oda mennek). Majdnem mondani akartam nekik, hogy döntsék már el, hogy hova állnak és ne 2 sort tartsanak fel, szerintem ez így bunkóság. De végül hamarabb sorra kerültek a másik pénztárnál..

Lottózóban is hasonló volt, ott is több sor van, viszont én hamarabb sorra jutottam mint a mellettem lévő, erre belém áll, hogy ő hamarabb itt volt. :D

Előre engedtem mert hölgy volt, de alapjáraton itt sem érzem jogosnak.


2022. máj. 17. 13:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és elnézést az ismétlődő szavak miatt, csak kissé tompa vagyok ma :D
2022. máj. 17. 13:58
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Miért engedted magad elé?


Ott helybe kell elküldeni, hogy ne álljon már be más elé, a sor vége arrébb van.

2022. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, hogy fennakadtál rajta.

De igazad van abban is, hogy nem kezdtél szóváltásba, mert annyit nem ér az egész.

Ugyanakkor egyre jobban terjed két másfajta megoldás:

1. Sorszámot kell húzni, így nincs vita, mikor ki következik.

2. Egyetlen sor van, és a kiszolgáló pultok előtt csak az áll, akit éppen kiszolgálnak. Amikor ott végez az illető, akkor a soron következő várakozó ahhoz a pulthoz megy, amelyik megüresedett. Ez biztosítja, hogy mindenképpen érkezési sorrendben legyenek az emberek kiszolgálva.


Ma már gyakorlatilag csak élelmiszerboltokban látok külön menő sorokat.

2022. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindhárman átmennek a másik sorba, akkor az teljesen normális, hogy előre mész és már nem engeded be magad elé őket.


Ha csak 1-2 ember ment volna át, majd visszajönnek, az még teljesen normális mert egy csoportba tartoznak.

2022. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!