Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha halálra unom...

Mit csináljak ha halálra unom magam?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok egy ideje, amikor nincs semmi dolgom tehát megcsináltam a házi munkákat, egyéb dolgokat amik nekem nem tartanak sok ideig, egyszerűen szétunom magam. Munkából hazajövök még egy csomó időm marad. Még a netezés se köt le ami egész napig is lekötött akár de mostanában azt is unom és kb bámulok magam elé ha ilyen unalom érzet van. Sosem éreztem ennyire unottan magam. Elmenni plázákba meg ilyen helyekre nem szeretek, nincs kivel, egyedül sem, ilyen itthon ülős vagyok. Régebben szerettem a verseket, írni verseket de ez kiveszett belőlem és nem igazán volt olyan hogy bárki elolvasná és úgy minek alapon vagyok vele mint a rajzolással ami nem művész szintű hanem ilyen irka firka, absztrakt doodle-ozás (sorry nem tudom magyarosan) de azzal úgy elvoltam. Ezek még amik érdekelnek de annyira melankólia van rajtam néha, hogy úgy érzem nincs értelme. Kimenni mozogni meg annyira nincs energiám pedig tudom ez valamennyire segítene, vannak nálunk ilyen sport parkok, rollerezni tudnék de egyszerűen nincs életerőm. Így meg szomorkodok és hagyom veszni a napokat, unalomban pedig egy egész napot régen is tudtam érdekessé tenni. Egy barátnőm van de hozzá se tudok sokszor menni most már mivel messzebb költözött és más munka rendje van...:( Mivel tehetném érdekesebbé az unalmasabb napokat ha egyszerűen nincs semmi ami adna kis energiát? Hogy kezdjek hozzá ha minden napot hasznosan akarom tölteni? Úgy érzem kifutok az időből pedig még huszonéves vagyok, de nagyon elpazarlom semmittevéssel. DIY-kodni nem szeretek, szeretem nézni őket de csinálni nem max az egyszerűbb dolgokat. 25N vagyok.

2022. máj. 18. 06:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Van sok szabadidőd, interneted. Én valamilyen tartalmat készítenék, amit videómegosztóra töltenék fel (rajz, firka, kitalálni valami újat). Sok időt venne el, ami most nekem nincs.
2022. máj. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tanulj, olvass, sétálj, sportolj, beszélgess emberekkel, stb.
2022. máj. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noren1989 ***** válasza:
Én szabadidőmben tervezek. Havi kb 70-75óràt leköt.
2022. máj. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha alkotni szeretnél akkor hallgass az #1-re.

Ha egy kis társaságot, akkor gyere a sketchful.io magyar oldalára, délután és este.

Az angol verzión mindig nagyon sokan vannak.

Kicsit beszélgetni is lehet anonim módon a chatfalon.

Rajzolni jó!

2022. máj. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Önkéntes munkán nem gondolkodtál? Leköti az időd, hasznos vagy, és barátokat is találhatsz.
2022. máj. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Magánéleti töltete lehet az egésznek.

Amíg valami nem változik vagy változtatsz, addig mindegy mit csinálsz.

2022. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Számítógépes játékok, telefonos játékok. Képregények, mangák olvasása. Virágok, szobanövények, gondozása. Esetleg kisállat tartás, szeretetet ad. Főzés, más nemzetek konyhájának megismerése. Természetfilmek, dokumentumfilmek, politikai műsorok, hírolvasás. DIY zenkert (egyszerű), és utána homok gereblyézés, meditáció, jóga. Saját nassolni való készítés, süti, vagy sós rudak, kekszek, egyszerű sütés nélküli receptek. Lomtalaníts, szekrényeket, felesleges holmikat, kacatokat dobáld ki, vagy ajándékozd tovább. Lakberendezést szereted? Esetleg fess ki egy falat színesre. Egészséges életmóddal, egészséges táplálkozással kapcsolatban is fejlődhetsz.



32 éves koromra küzdöttem le a depressziót, és generalizált szorongást, szociális fóbiát. Az egész fiatal korom kész szenvedés volt. Azt elmondhatom, hogy van amikor semmi se segített, egyszerűen meg kell adnod magad az elemésztő fájdalomnak, mint küzdeni ellene, és hamarabb elmúlik. De sokszor van, amikor beválnak az apróbb trükkök. A depresszió miatt nem csinálsz semmit, és ezért nincs energiád. Először a depit kell leküzdeni. Tevékenységek elterelhetik a figyelmed, de fontos az emberi jelenlét, szeretet, emberi kapcsolat, és szintén elég fontos, hogy legyen mindig egy aktuális célod amire koncentrálsz, ha van célod (akármi, pl pénteken tartasz egy kirúgós napot, amikor minden egészségtelent magadba tömhetsz), gyorsabban repül az idő, és a várakozás jó érzéssel tölt el, a várakozás nagyon jó. Ha nincs várakozás, az ember kiüresedik,elhal belül.


Próbálj meg olyan munkát találni, amit valóban élvezel. Ha szenvedsz a kollégáktól, válts munkahelyet.

2022. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdésnek írhatsz verseket és kirakhatod őket a netre.

Dolgozz valamit, tanulj, fejleszd magadat.

Ha valóban depressziós vagy, akkor sajnos sok dolog nem fog örömet adni.

Mi a depresszió oka? Ezt kellene megszüntetni, tenni ellene.

2022. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Először menj el egy orvoshoz, hátha pajzsmirigy-alulműködésed van (egy vérvételből megállapítható), azok olyan depresszó szerűsek.

De ha ez nincs, akkor vegyél erőt magadon. Biztosan otthon is vannak teendőid, elmosogathatsz, kitakaríthatsz, megnézed a leveleidet a szgépedben, utána fogsz egy könyvet, és kiülsz vele egy parkba és olvasol. Aki szeret olvasni, az sosem unatkozik. Kezdetnek ajánlom Brontétól az Üvöltő szeleket. Le sem fogod tudni tenni. Utána ajánlok más könyveket is. Kezdd ezzel.

2022. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!