Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Halálra unom magam a munkahely...

Halálra unom magam a munkahelyemen, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Diákként, pontosabban pénzügyi gyakornokként dolgozom egy cégnél. Áprilistól vagyok ott, korábban heti 3 napot mentem a suli miatt, de még az is sok volt. Feladatom: postabontás, számlák iktatása, aláíratása az illetékesekkel, könyvelt számlák beszkennelése és lefűzése, illetve háromhavonta raklapnyilvántartás készítés, havi egyszer önkéntes nyugdíjpénztáraknak egyenlegközlő kiküldése.

Nem is a munka monotonitásával és unalmasságával van a gond, hanem azzal, hogy napi 8 óra munkaidőből jobb esetben is max. 2 órát dolgozok (egy nap jön kb. 5-10 számla), a maradék 6 órából fél órán át ebédelek, a többiben pedig nem tudom mit csináljak és úgy érzem visszafele pörög az óra. Netezni nem lehet és nem is akarok, mert az iroda közepén áll a gépem és mindenki rálát, telefont is ha magamhoz veszem furcsán néznek és csak lemerül, de egyébként is ha már ott vagyok dolgozni szeretnék. Már próbálkoztam azzal, hogy kértem plusz feladatot, amin meglepődtek, hogy ilyen hamar végeztem. A munkahely nincs is közel, majdnem 2 órát utazom oda, majd vissza, azaz napi 4 órát, sajnos sem a közelben se hasonló távol nincs most a nyár közepén munka. Tegnap "szerencsére" leégtem és enyhe napszúrást kaptam a strandon, így ma nem tudtam bemenni. Minden nap végére úgy érzem magam, mintha leszívták volna az agyam és a legbosszantóbb, hogy az unalmas perceimben mindig arra gondolok mi mindent tudnék csinálni otthon, pl. angolt, németet tanulni, mosni, takarítani, stb.

Nem tudom honnan tudnék szerezni jobb munkát, hiába nézegetem az állásajánlatokat, egyszerűen nincs semmi, pedig mindenképp szeretnék dolgozni, mert ha minden nap itthon lennék az csak időpocsékolás lenne, de úgy érzem a munkahelyen a semmitevéssel töltött percek is azok.


2015. júl. 20. 10:34
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
40%
Mindenki ilyen munkáért rajongana, hogy azért fizessék, hogy csücsül! Neked meg ez nem jó! Menj gyárba 3 műszakba, vagy 12 órázz nappal-éjszaka! Ott pöröghetsz, Aranyapám! Válasz: vigyél magaddal okostelefont meg egy töltőt és netezz!
2015. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ismerős a problémád, mert nekem mindig annyi dolgom van, hogy rohanva, de nagyjából időben végzek, elég kevesen vagyunk. Persze a te problémád se jó, tehát megértem, igazából majd' elaludnék egy ilyen munkahelyen. Szóval el tudom képzelni. :)

Kérj minél több feladatot, kérdezd meg, segíthetsz-e másnak a munkájában. Ne mondd,hogy unatkozol, csak szólj, hogy végeztél és szeretnél minél több mindenbe jártasságot szerezni...

Ha ez sem megoldás, akkor miután lejárt a gyakorlat, kezdj máshol dolgozni. Már ha találsz másik helyet ugyebár.. Továbbra is keresd, vedd fel velük a kapcsolatot és érdeklődj.

2015. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos nekem is ilyen munkahelyem van. Azt hinné az ember, hogy milyen jó, pedig rettentően nehezen telik így az idő, mintha soha nem lenne vége anapnak. Bár én netezni tudok, de minden nap, minden nap már sok a netezésből is.
2015. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértést!

Múlt hét csütörtökön már annyira nem tudtam mit csinálni, hogy a vezető könyvvizsgálónak szóltam (ő alá vagyok beosztva), de már konkrétan rákérdeztem, hogy mi lenne ha a vámos számlákhoz összeszedném a dolgokat, de mivel még sosem csináltam meg kellett mutatnia hogy kell de úgy éreztem csak teher neki, mert van egy csomó más dolga ezen kívül, ráadásul 2 percenként elszaladgált, hogy fontos ügyeket kell intéznie.

Dolgoztam olyan helyen, ahol folyamatosan kellett pörögni, sokkal gyorsabban telt az idő. Igaz nem gyári munka volt, hanem hibabejelentéseket kellett fogadni, illetve panaszokra válaszolni, szerelőket kiküldeni stb., ott sosem unatkoztam, pedig ott 12 órás műszak volt, de az ezerszer gyorsabban telt mint itt a 8 óra.

2015. júl. 20. 11:12
 5/21 anonim ***** válasza:
Jó lenne ilyenkor kimenni kicsit sétálni, ezt-azt elintézni a városban.
2015. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, jó lenne csak a gond az, hogy az ipari parkban dolgozom, ahonnan a város (már ahol érdemes sétálni és ügyeket intézni) autóval is 20 percre van, hát még busszal...
2015. júl. 20. 12:00
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

hát ha nincs munka akkor nincs munka...

a helyedben tanulnék, vagy valamivel elfoglalnám magam...

a főnökök is tudják gondolom, hogy ennyi munkád van egy nap...a munkát végezd el rendesen és mellette foglald el magad...én pl GYK-zok, tanulok, programozok szabadidőmben :) 8 órás irodai munka :)


22F

2015. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

És neked nem szólnak hogy miért netezel?

Az előttem lévő gyakornokkal egy hónapig dolgoztam, ő tanított be, de amint elment a főnökök kibeszélték, hogy mást nem is tudott csak telefonálgatni egész nap.

2015. júl. 20. 13:09
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ha el van végezve a munka a főnök nem szól egy szót sem...legalábbis nálunk...
2015. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Irigyellek, régen nekem is ilyen munkám volt, visszasírom azokat a hónapokat. Ahol most dolgozom kb. 2 hete pénteken mikor jöttem volna el megnyitottam az Időképet csak megnézni milyen idő lesz mert vihart mondtak, majd mielőtt eljöttem volna kivittem a konyhába a poharat elmosni, mikor mentem vissza a távolból hallottam, hogy hárman (egy bérszámfejtő meg a könyvvizsgáló öregasszony, illetve aki utalja a fizetéseket) épp kibeszéltek, hogy "láttátok, hogy mit olvasgatott a neten? meg volt nyitva nála valamilyen oldal... és láttátok néha szokta a telefonját is nyomkodni" mikor beléptem hirtelen csend lett.

A barátom is olyan helyen dolgozik, ahogy néha nincs munka, igaz ő nem gyakornok hanem mérnök, de ő is nyugodtan netezhet, azt mondta ő nem bírná az ilyen helyet, ahol ennyire figyelik minden lépését.

2015. júl. 20. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!