Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nincs érettségim de elvégez...

Ha nincs érettségim de elvégeztem ilyen 2 éves tanfolyamot annak a helyére mit írjak be önéletrajzba?

Figyelt kérdés
Csak mert párszor volt félreértés, hogy most van e vagy nincs érettségim és szeretném ha tisztán érthető lenne, de kihagyni nem szeretném, mert azért 2 évet voltam iskolában nappali tagozaton csak ez nem ilyen szakma volt hanem csak érettségire felkészítő oktatás de az érettségi sajnos nem sikerült, és nem tervezem sem megírni, próbáltam nem ment. Megkérdeztem az adott tanáromat de ő se tudja így remélem itt valaki ad valami ötletet. Amúgy az azt hiszem középiskolának számít mivel olyan bizonyítványt kaptam év végén. Írhatom esetleg azt is simán? Középiskolai tanulmányok esetleg?

2022. máj. 19. 05:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Érettségihez nem írhatsz be mást, attól, hogy jártál még nem szerezted meg.

De nincs kötelező érettségi rész az önéletrajzban, én egyetem miatt nem is említem meg, hogy van vagy hogy mikor és hol csináltam.


Ha van munkatapasztalatod vagy munkához releváns szakmai képzettséged, azt célszerű berakni.


Ha nincs na az már problémásabb mert akkor gyakorlatilag üres az önéletrajzod

2022. máj. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"én egyetem miatt nem is említem meg, hogy van vagy hogy mikor és hol csináltam."

Nyilván, mivel evidens, hogy egyetemre csak érettségivel lehet menni. Max akkor érdemes, ha valami nagyon neves gimibe jártál, de lényegtelen.


Akinek érettségije van, annak se kell beírni az általános iskolát, mivel nyilvánvaló, hogy gimibe csak az általános iskola után mehet az ember.


Tölteléknek jó a srácnál, ha már semmilye nincs: ne egy üres lap legyen az önéletrajza.

2022. máj. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ezzel arra akartam csak utalni, hogy egy önéletrajznak a lényege hogy mutasd hogy mit tudsz, nem kell mindent beletenned. Ugyanez igaz egyéb képzésekre is, van ami fontos egy adott munkánál, legyen az nyelvvizsga vagy valamilyen szakképesítés van ami pedig lényegtelen.


De hamis dolgokat vagy félrevezető dolgokat nem írhatsz bele.


Ilyen esetbe én a szakmai tapadztalatokra mennék, ha nincs akkor esetleg odaírhatod hogy félbehagytad, jobb mintha üres lenne.

2022. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azt is nézhetik, hogy hány évet töltött semmittevéssel (mennyi hiányzik az önéletrajzból) - nem tanul, nem dolgozik, akkor valószínűleg "lógott". Potenciálisan lógásra hajlamosat nem veszünk fel, tehát minek hívnánk be állásinterjúra.
2022. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Azt írd, hogy elvégeztem a nyolc általánost, két évet jártam gimnáziumba, de nem fejeztem be, kitanultam az X szakmát, ebből megszereztem a képesítést. Ennyi.
2022. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!