Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem ezt hideg fejjel?

Hogyan kezeljem ezt hideg fejjel?

Figyelt kérdés

Idén, 26 évesen felvételiztem a jogra, viszont mindenki megpróbált lebeszélni róla, az egyik ismerősöm pedig burkoltan szóvá tette, most már harmadjára, hogy neki már nem lenne kedve jogot tanulni, meg hogy ő már örül, hogy dolgozhat.

Tudom, hogy nem kellene felidegesíteni magam, de akkor is rosszul esik, hogy bolondnak néznek, amiért megvalósítom az álmaimat.

Miért ilyenek egyesek? Miért éreztetik azt a másikkal, hogy valamit rosszul csinál?


2022. máj. 20. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"neki már nem lenne kedve jogot tanulni, meg hogy ő már örül, hogy dolgozhat"


Mondd neki ezt:

Nagyon helyes! Akkor TE nem tanulj jogot, TE dolgozzál. ÉN meg engedelmeddel azt csinálom, amit ÉN szeretnék.

2022. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
én ezért nem szeretek semmit megosztani ismerősökkel, rokonokkal stb. Csak közvetlen barátokkal, családtagokkal.
2022. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én sem szeretek megosztani senkivel sem ilyen infókat, de annyira erőszakoskodott, hogy mi a tervem nyár utánra, dolgozok-e már valamit, hogy végül csak kiböktem.

Az a baj, hogy én érzem magam rosszul, pedig nem kellene, mert a tanulás soha nem szégyen.

2022. máj. 20. 15:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
El kellett volna küldened az anyja keservébe. Egyetlen egy alkalommal, aztán megtanulta volna, kinek az életébe pofázzon bele.
2022. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Legszívesebben megmondtam volna neki jól a magamét, hogy mi köze van hozzá? De én vele ellentétben, egy illedelmes, felnőtt ember módjára próbálok viselkedni, nem fogom a másikat kellemetlen helyzetbe hozni a döntései miatt, amihez nekem az égvilágon semmi közöm nincs. Én fordított esetben annyit mondtam volna, hogy "de jó, örülök, ha megtaláltad azt, amivel foglalkozni szeretnél, mindent bele".

Miért olyan nehéz ez?

2022. máj. 20. 16:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bunkó emberek, ez van.
2022. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj! Pláne ha van rá lehetőséged. Az ilyen irigy gyökerektől meg maradj minél távolabb!
2022. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik nagy késztetést éreznek arra, hogy mindenhez oda mondják a nem-kért véleményük, rosszabb esetben szinte rá is erőszakolják ezt a másikra.

Tényleg ne érezd emiatt rosszul magad, ahogy írtad is, a tanulás sosem szégyen, ezzel csak többé válsz. Ennek az illetőnek a véleményére pedig nem szabad adni. Hoztál egy döntést, amihez neki nincs köze, ne hagyd, hogy az ő savanyúsága kedvedet szegje.

2022. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Feltételezem most is diák vagy, ha az volt a téma, hogy mit csináltok nyár után. Valóban senkinek semmi köze hozzá, mit választasz. Ahogy ahhoz se lesz semmi köze senkinek, mikor leszel pályakezdő és emiatt hány évesen lehetsz nyugdíjra jogosult. Vagy ahhoz, hogy miért nem lesz 30+ évesen megtakarításod, releváns munkatapasztalatod, szüleidtől független felnőtt életed. Te döntesz.
2022. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mert aljas szemét, irigy, sunyi emberek!


Azért!


Én "vén fejjel" is simán elmennék ha tehetném és ha újra születnék kizárólag jogot tanulnék!


Semmiféleképp ne add fel!


Sok sikert kívánok és sok boldogságot! 👍💐

2022. máj. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!