Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ, hogy valakire...

Mitől függ, hogy valakire irigykedsz, vagy felnézel rá?

Figyelt kérdés

Én általában azokra szoktam felnézni, akik megdolgoztak a sikereikért, irigységet maximum azok iránt érzek, akiknek az ölükbe hullott pl az anyagi jóllét (szülők által).

Viszont a környezetemben nem ezt tapasztalom. Nálatok hogy van ez (indoklást is szívesen olvasnék), illetve mik a tapasztalataitok?

Életkort és nemet is írhattok :)

Köszi



2022. máj. 20. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Mindenkire felnézek, mert alacsony vagyok.
2022. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnézni arra szoktam, aki példát statuál nekem, egy olyan célt mutat, amit én is el tudok talán egyszer élni vagy tudok hozzá közelíteni.


Irigykedni arra szoktam, amilyen a büdös életben nem leszek, bárhogy is próbálom. Még rosszabb, ha valaki ennek ellenére az illetőhöz mér.

2022. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: hm, érdekes, szerintem attól még, hogy valaki nem egy olyan dologban sikeres, amiben te is az szeretnél lenni, még fel lehet rá nézni. vagy pl valakinek olyan az életútja, hogy nehezebb körülmények közül indult, mégis sokra vitte az életben, a szakmájában
2022. máj. 20. 17:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnezni azokra tudok, akik valahonnan lentrol nagyon magasra kuzdottek fel magukat, kokemeny akarattal, elszantsaggal es munkaval. Raadasul mindekozben egy pillanatra sem felejtettek el, honnan jottek.

Irigyseget mar nem szoktam erezni, de regen a nalam csinosabb noket nem kedveltem annyira😂

De azon mar tul vagyok.😊


Mik a tapasztalataid a kornyezetedben?

2022. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azokra irigykedem, akiknek jó szüleik vannak/voltak, szeretetben nevelkedtek.


Felnézni arra nézek fel, aki ennek megfelelően jó ember. Nem gyűlölködik, értelmes. De ez roppant ritka. :(

2022. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azokra nézek fel, akik következetesek másokkal és saját magukkal is és ezáltal szép eredményeket is tudnak felmutatni az életben.

Irigykedek azokra, akiknak olyan testi adottságaik vannak, hogy nekik tetsző mennyiségű partnert tudjanak felszedni. Ilyen nagy örökségre meg ilyenekre nem irigykedem, mert az átok is tud keményen lenni, nem csak áldás, sőt..

2022. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Irigykedni egyedül arra tudok, akinél azt érzem, hasonló a személyisége, csak minden más téren jobb helyzetben van, jobban néz ki, okosabb, jobb a családi háttere, és emiatt teljesen máshogy alakult az élete, felszabadultabb, népszerűbb stb.

Egyébként nem izgat. Ha pl egy pszichopatánál látom, hogy nagyon bejött neki az élet, az nem vált ki irigységet, mert tudom, hogy teljesen más ember, bármije van, az valószínűleg teljesen mást jelent neki, mint nekem jelentene.

2022. máj. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem irigykedek senkire. Minek? Tökre felesleges. Csak megfertőzi az ember a saját lelkét!


Felnézni az olyan emberekre szoktam, akik irányt mutatnak. Példát. A becsületes emberekre nézek fel leginkább. Meg akik erővel és akarattal feljutottak magasabb szintre vagy pozicióba!


26/F

2022. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszolat :)

Azért is foglalkoztat ez a kérdés, mert több alkalommal is tapasztaltam, hogy irigykednek rám, pedig mindenemért megdolgoztam (anyagilag nemigazán tudtak támogatni a szüleim). Olyan is akad, aki felnéz rám, de inkább az előbbi a jellemző.

A szüleim sokszor mondták, hogy inkább irigykedjenek ram, mint sajnáljanak, de őszintén szólva nem túl kellemes érzés :(

2022. jún. 2. 18:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Rám is sokan irigykednek. Látom a tekintetükben. Nem vagyok a sorba beállós típus. Lassan építkezek én is. Nekem is mindenért meg kell dolgoznom. De sokan bírnak szerencsére. Az irigyekkel nem foglalkozok. Én meg nem irigykedek max elismerek másokat ha megérdemlik.


Te csak csináld jól a dolgaid! Hadd irigykedjenek! A saját gyengeségük jele! 🙂

8as voltam!

2022. jún. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!