Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy valaki nem...

Lehetséges, hogy valaki nem emlékszik a saját nevére? (nem alzheimeres dolog miatt)

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon régen olvastam egy ilyen könyvet. A címére nem emlékszem, de a lényeg az volt, hogy a főszereplőt kiskorában elrabolták, aztán valahogy egy árvaházba került, és ott kapott egy becenevet (nem névből eredő becenevet, hanem valami tulajdonsága, vagy vicces sztori alapján) és mindenki úgy ismerte. Tehát az igazi nevéről fogalma sincs és nem is kapott egy új nevet, mert csak a beceneve van. Így levezetve simán megtörténhet egy kitalált sztoriban, de ilyen lehetséges a való életben, hogy valaki nem tudja azt a nevet aminek a szülei nevezték el? (valahogy annyira képtelenségnek hangzik)

És szerintetek ennek milyen hatása lenne egy emberre?



(a sztoriban amúgy végül megtudta az igazi nevét, de többre nem is emlékszem belőle, esetleg pár halvány emlékfolt még megvan)


Légyszi vegyétek komolyan, már amennyire egy ilyet komolyan lehet venni. Kicsit meglódult a fantáziám, hogy a való életben lehetséges-e ilyesmi, de az vesse rám az első követ, aki még sose gondolkodott olyanokon, hogy a kitalált sztorikban történő dolgok hogyan festenének a való életben xd (vegyük csak hamupipőkét és a teljesen egyedi lábméretét, ami csak neki van, ahhoz képest az én kérdésem egészen reális xd)

amúgy a hivatalos dolgokat (személyi, aláírandó dolgok stb) most ignoráljuk, mert akkor nyilván szinte lehetetlen



2022. máj. 29. 21:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehetséges, de egy az egymillióhoz az esélye
Abszolút hülyeség, a valóságban ilyen nem lehet
4 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
attól függ hány éves volt, lehet 10 éve én is elfelejtettem volna a nevem, de már szinte szinte felnőttként nem hiszem
2022. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

6-7 éves korig simán törlődnek, elmosódnak, alakulnak az emlékek. Én pl a mai napig azt mondom mindenkinek, ha kérdezik, hogy alma volt a jelem az oviban. Pedig nem emlékszem tisztán rá, hogy az lett volna, hanem lehet csak azt szerettem volna nagyon.


A névnél lehet ez ugyanígy. Nyilván akit 20 évig a nevén szólítottak, nem fogja elfelejteni, de egy max 8-10 éves gyerekből simán kiürülhet ez az információ.

2022. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, az USA-ban Jane Do/John Do-nak nevezik az ilyen személyeket. Készült is egy Jane Do című film ezzel kapcsolatban 1983-ban (paráztam is tőle rendesen gyerekkoromban, mert egy élve eltemetett nőről szólt, akit sikerült még élve kiásni, de semmire nem emlékezett (még a nevére sem), majd szép lassan kezdtek flashback-szerűen visszatérni az emlékei, az elásásával kapcsolatban.
2022. máj. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előfordulhat ilyen, ha kicsi a gyerek.
2022. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha valakit kiskorában szakítanak ki az addigi környezetéből, akkor simán. Bár amit írtak előttem, hogy 8-10 èves korig, az szerintem túlzás. Tök nagy élmény pl egy kisgyereknek, amikor megtanulja leírni a nevét, erre szoktak azért emlékezni. Szóval én olyan 5-6 éves korig saccolnám.
2022. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet. Te sem láttad még a "Tarzan"-t... :D
2022. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy lehetséges. Nézd meg mennyi mindenre és mennyi mindenkire nem emlékszel 4-5 éves korod előttről, ezért nincs kizárva, hogy ne emlékeznél a nevedre sem.


Még ha azt mondanád, hogy 6 éves korában történt se lenne furcsa, egy átlagembernek az akkori időszakából is emlékfoszlányai vannak és az emléke is könnyen befolyásolható.


De 7-8 évesen már furcsa lenne, ott valami komoly traumának kell történnie.

2022. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Off, de amúgy még ajánlanám az ő történetét is. Ő a vad fiú, a YouTube-on láttam egy filmet ami az élete alapján készült.


Őt elhanyagoltág az alkoholista szülei, mielőtt kirakták a vadonba. Kb már 2-3 évesen azért már a környezeted miatt tudsz beszélni, ő 12 éves kora körül, amikor rátaláltak nem tudott, a nevét sem tudta, pedig valahogy csak elnevezték a szülei.


Felnőtt korára se tanult meg beszélni, kb annyit tudott csak mondani, hogy tej.


[link]

2022. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, attól függ, hány éves korában kerül el otthonról. Így igaz, még az anyanyelvét is elfelejti, ha 2-3 évesen kerül el egy másik országba, mert tegyük fel külföldre adták örökbe, ahol többet nem hallja az anyanyelvét. 4 évesen már talán maradnak meg szavak.

Volt egy híres színész, már meg nem mondom kicsoda, a Friderikusz show-ban is szerepelt annak idején, ő állítólag 7 éves koráig csak magyarul tudott, mégis elfelejtette a nyelvet, pár szót tudott csak, azt is angol akcentussal.

2022. máj. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam :)

Amúgy tényleg, a Tarzan is ilyen, ez eszembe se jutott.

A sztoriban lévő srác asszem 3-5 éves lehetett, de nem vagyok benne biztos. Én személy szerint emlékszem 3-4 éves koromra, egész tisztán (bár ezt ki tudja, attól, hogy tisztának tűnik, torzulhatott az évek során) szóval ezért is érdekelt

2022. máj. 30. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!