Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet, hogy az egyik...

Mitől lehet, hogy az egyik férfi/fiú jól tud kommunikálni a nőkkel/lányokkal, másik pedig nem?

Figyelt kérdés

Egyesek úgy beszélnek a nőkkel, mintha egy férfi haverjuk lenne, fogalmuk sincs, hogyan bánjanak velük.

Valakivel pedig nagyon jó beszélgetni. Ez egy tanult dolog vagy személyiség kérdése?

Nekem van egy olyan teóriám, hogy ha van hasonló korú lánytestvérük, jobban tudnak kommunikálni más nőkkel is.



2022. jún. 1. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem több nővérem van. Ha szóba állok egy lánnyal már nyerő helyzeteben vagyok. Az pedig szintén előny, hogy emiatt értek jobban a divathoz, stílushoz ilyesmikhez. Jobban kitudom hozni magamból a maximumot mint sokan mások. Tudom mit hol keressek, hogy jobb legyek. Mindenképpen jobban fejlődik ilyen téren az akinek vannak lány tesóik.

Persze sok lánynak pedig nincs fiú tesója így nem tudnak nagyon alkalmaszkodni. Ha meglátnak egy fiút aki ugyan úgy haverként kezeli őket akkor örülnek. Szóval ahhoz, hogy tényleg normális kapcsolat legyen szerintem a nőnek kell tudnia, hogy álljon egy férfihoz és vissza fele is.

2022. jún. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy korrekt válasz, köszönöm! :)
2022. jún. 1. 20:09
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem 2 lánytesóm van, és tényleg soha nem okozott gondot lánnyal beszélgetni.

De emögött az van, hogy elsősorban emberként beszélek bárkivel, nemtől függetlenül, nincs ott a gondolataim közt, hogy ő most lány, én meg fiú vagyok, ezért zavarba se jövök. Persze azt tudni kell, milyen beszédet vagy viccet engedjek meg magamnak férfi és milyet nőtársaságban.

2022. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egyesek úgy beszélnek a nőkkel, mintha egy férfi haverjuk lenne, fogalmuk sincs, hogyan bánjanak velük."


Szerintem pont azok kommunikálnak jól, akik elsősorban emberként kezelik őket. Nekem annyira fura volt mindig ez a hozzáállás a férfiaktól, hogy úgy beszélnek a nőkről, mintha egy másik faj lennének.

2022. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, teljesen egyetértek #4-gyel
2022. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Attól még, hogy emberként kell bánni mindenkivel, tudni kell disztingválni.

Amikor egy férfi beszélget egy barátjával, egy nővel mégis kicsit más stílusban kell. Én például azt tapasztaltam, hogy ami egy férfi tarsasagban tok normális szóhasználat, az, ha nekem mondja kiábrándító lehet. Es innen látszik, hogy nem sokat beszélget nőkkel. Olyan érzés, mintha lefokozna haverrá, pedig vonzónak tart nőként, mégsem tudja kifejezni.

Több férfi, akinek jó kapcsolata van a lánytesójával, pontosan érzi, hogyan lehet megtalálni a hangot és nagyon jó velük lenni. Egyszerre érzem magam embernek és nőnek.

2022. jún. 1. 21:07
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

A férfiak és a nők eléggé másként látják a világot, ami alapból egy jó dolog, csak sajnos van egy olyan mellékhatása, hogy nehezen értik meg egymást.

Természetesen mindenkinek különböznek a képességei, tapasztalata és a jelleme is, így változik, hogy ki mennyire sikeres.

2022. jún. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

"pedig vonzónak tart nőként, mégsem tudja kifejezni"

Tudod, erre (is) tanítani kell az embert. Eleve az általános viselkedésre, ezen belül az udvarlásra (és annak fogadására) is.

Ez manapság eléggé elmarad nálunk, aztán jön a vak vezet világtalant.

Nem csoda, ha hiányérzeted lesz, de erre megy ki az egész játék (jó fogyasztó, jó szavazó leszel így).

2022. jún. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyerekkorban kialakuló szociális képességektől függ. Nekem óvodában semmi kapcsolatom nem volt a lányokkal, általános iskolában szintén, 1 fiú barátom volt csak az osztályból. Gimiben is 5 év alatt 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor beszélgettem lányokkal. De szinte az összes fiú ilyen volt, voltak külön a fiúk meg külön a lányok. Na most ezek után legyen könnyű dolga az embernek. De próbálom mindig tudatosítani magamban, hogy a nők is ugyanolyan emberek, mint mi. Egyik volt osztálytársammal például órákig tudtam beszélgetni az elmúlt időben. Ő bejön nekem, de nem tudok vele elképzelni kapcsolatot, szóval nincs semmi tétje úgymond. De akivel el tudnék képzelni, na ott tényleg semmi kommunikációs képességem nincs. Meg nem is tudok barátként tekinteni a nőkre (kivéve barátaim párjaira), tehát ha valakivel megpróbálok beszélgetni, akkor azért teszem, mert bejön, és össze akarnék jönni vele. Szóval nehéz helyzet, de próbálok fejlődni, meg gyakorolni.
2022. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

“Egyszerre érzem magam embernek és nőnek.“


Húbameg nem tudtam, hogy két farkas lakozik bennem.

2022. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!