Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak maguknak még...

Miért akarnak maguknak még több jogot a nők és miért van feminizmus? Ha kommunikálni sem tudnak?

Figyelt kérdés

Mielőtt le sovinisztáznátok vagy szexistáznátok olvassátok el kérlek amit írok és objektív érvekkel válaszoljatok ,ha nem értetek egyet. Szóval azt vettem észre a rokonaimnál, a munkatársaimnál , az exeimnél és úgy minden nővel akivel kapcsolatba kerülök ,hogy képtelenek felnőtt intelligens ember módjára kommunikálni, ez alól sajnos olyan emberek sem kivételek ,mint pl szél bernadett aki amúgy miniszterelnök-jelölt.


Szóval ,ha egy nőnek valami problémája van egy szituációval vagy esetleg egy emberrel ,ami mondjuk te vagy ,illetve ha egy férfi kérdezz meg illedelmesen valamiről egy nőt ,akkor sosincs értelmes logikus válasz mindig személyeskedés vagy hiszti van érzelmi hazugságok és sosem képesek elismerni ha valamiben tévedtek inkább rákenik valami külső tényezőre a dolgot. Nem tudom eldönteni ,hogy a média vagy a feminizmus miatt ilyenek-e vagy természetüknél fogva. Igazából nem csodálkozom ,hogy svájcban 1970ig nem volt szavazati joguk. A feminista mozgalmak is mind hisztiről szólnak normális érvek nincsennek mögötte.



2018. jan. 21. 20:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%

Szia! 36 éves nő vagyok, nem feminista. Nem támogatom ezt a metoo és egyéb hisztériát, ami hónapok óta tart. Nem mondom, hogy minden férfi egy soviniszta disznó és minden nő szent, mert hazugság. Szerintem egy nő kezelje le az ilyen szitukat, hogy ajánlatot tesznek neki vagy megfogják a térdét, ne a közösségi oldalakon arénázzon.

Nem támogatom azt sem, hogy ha egyszer már valaki ténylegesen megbűnhődött a tettéért, akkor azt élete végéig lapáttal kergessük (Kiss László) és vegyünk el tőle mindent. (Ennyi erővel Stohl se szerepelhessen többet tévében, színházban, és senki más).

Nekem ma két ajánlatot is tettek, egyet itt az oldalon ma délután, amikor kiírtam kérdésként, hogy mennyit keres egy logisztikus, és feltüntettem a kérdés végén a nemem és a korom. Privátban kaptam egy üzenetet vkitől, hogy szpjam le és akkor meglesz a havi 5 kiló.

A másik ma reggel érkezett a messengeren, egy kollégától, hogy nem tudott összeszedni egy tyúkot sem az éjszaka részegen, ezért ha gondolom (és mivel nincs senkim) átugorhatnék dgni egyet.

Mindkettőjüket ignoráltam és tiltottam. Egy nőnek sajnos számolnia kell ilyennel, mert nő, a férfi meg férfi (már amelyik). Ez nem jó, és nem helyes, és én sem örülök neki, hogy egy repedtsarkúként kezelnek csak mert nő vagyok, de biztos ők sem örülnek neki, hogy én meg önálló vagyok és nem szorulok rájuk sem anyagilag sem lakhatás kedvéért, sem más szempontból.

A nőknek erősödni és önállósodni kéne, nem pedig csapatban hisztizni.

2018. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy én látom ezt, az amiről te beszélsz az a hangos kisebbség. Nagyon is lenne értelme normális feminista mozgalmaknak, de amit manapság annak hívnak az távolról sem az sajnos...'manspreading' ellen tüntetnek, elvárva a férfiaktól, hogy minden helyzetben összezárt lábakkal üljenek, felvonulnak a 'catcalling' ellen miközben meztelenül, letapasztott melbimbókkal vonulnak és már nemierőszakot kiáltanak, ha egy férfi előre engedi őket...nos akik ezeket csinálják azok nem feministák, csak annak hívják magukat, de valóban csak buta emberek. Szóval nem kell egy alapjáraton jó mozgalmat és egy egész nemet néhány hülye miatt elítélni.
2018. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Nemtom, én speciel a saját környezetemben ennek az ellenkezőjét tapasztalom: a férfi tévedhetetlen, ha meg valaki bármiben kérdőre meri vonni akkor hiszti, érzelmi zsarolás.. Mégsem állítom be őket úgy, mintha nálam alacsonyabb rendüek lennének csak azért mert az általam ismert férfiak nagyobb része egy infantilis kö*** ismerek normálisakat is és biztos vagyok benne, hogy a túlnyomó többségük inteligens ember csak én fogtam ki rossz csoportot. Elolvastam amit írtál és ne haragudj, de az alapján igencsak szexistának tűnsz (meg kicsit személyeskedőnek is, ha már itt tartunk), lehet csak azért mert rossz tapasztalataid vannak és az alapján általánosítassz, de ez akkor is szexizmus (a feminizmussal pedig nem igazán értem, hogy pontosan mi bajod van). Inteligens vitára nyitott vagyok akár privátban is.
2018. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

kedves első


köszönöm, hogy így össze szedted a dolgokat ,nos én nem az bunkó taplókról beszéltem ,akik fizetni akarnak a szexért az ilyen embereket tényleg ignorálni kell mert ez túl megy a normális emberi kapcsolattartás határán, hogy konkrét dolgokat írtak és megértsetek például ma történt velem ,hogy hétvégére hazajöttem, a húgom 21éves nézi 52éves édesanyámmal a tv-t elakartam kapcsolni mondom nézitek ? Elősször úgy tettek mint ha nem is hallanák ,aztán jött a kiborulás ,hogy én ne szóljak bele abba amit ők csinálniak. A másik szintén a héten történt velem egyik kolleganőm megkértem ,hogy küldjön el angolul egy e-mailt mert nem válaszoltak a foglalásra elsőre ,erre megint értemetlen kikerülő válasz és az ügyfél hibáztatása. Tehát olyan szituációkra gondolok ,amikor a férfi normális hangnemet üt meg és a nő nem képes rá válaszolni normálisan.

2018. jan. 21. 21:00
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
"Tehát olyan szituációkra gondolok ,amikor a férfi normális hangnemet üt meg és a nő nem képes rá válaszolni normálisan." Szerintem itt inkább az volt, hogy a nő valamiért alapból fusztrált vólt és sajnálatos módon ez a férfin csattant (nemtől függetlenül az embereknél ez sajnos így szokott működni), de ez csak feltételezés, se a húgod se a kollégádat nem ismerem.
2018. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

kedves hármas


az a bajom a feminizmussal ,hogy valótlanságokat állítanak egyáltalán nem a nők egyenjogúságának a kivívása a mérvadó számukra ,hanem a nyugati nők számára (ahol ők is élnek) még több pozitív diszkrimináció kiharcolás. Mondok példákat is a valótlanságok: pl az ,hogy egy nő kevesebbért dolgozik, mutassatok nekem európában vagy az usában de bármelyik nyugati civilizációhoz tartozó országot, ahol az állami vagy a céges bértáblában különbséget tesznek valaki között nem alapján nincs egy sem ugye ? :) Vagy még egy ilyen hírhedt feminista állítás ,az hogy a férfiak elnyomják a nőket . Theresa May, Merkel, Clinton után komolyan ? És akkor az egyenjogúság , a feministákat egyáltalán nem érdeklik a 3.országban élő nők jogai , pl amikor a svéd feminista kormány tagok felvették iránban a fejkendőt :) és végül a pozitív diszkrimináció ha nyitott szemmel jársz láthatod ,hogy a nőknek végtelen előjoga van a férfiakkal szemben ,elég a nőnek megvádolni a férfi valamivel ,hiába az ártatlanság vélelme, és hiába terheli a vádlót a vád bizonyítása ,még is a nőnek hisznek, még az objektív bíróságok is . Kell nekünk feminizmus?

2018. jan. 21. 21:12
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Alapjában nem a feminizmus probléma, hanem az hogy ez párosul jó kora nárcizmussal és önteltséggel.
2018. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
16%
Mert nem a valóságban élnek hanem álom világban ezzek a feministák meg csak parlamentbe akkarna helyet maguknak.Az én környezetenben is csak röhögtek amikor cipelni kelet és kérdeztem hogy, nem segítenének nem akkartak.A munkát is kerülték el is kelet menem mert a szexista főnököm emiatt nem túloráztatot én meg a pénz miatt járok csak be mint mindenki.De még a fiatal lányok sem akkartak be jönni nem értem mit várnak valami piros gombot amit ha be nyomnak nyernek mert nők.
2018. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy te ilyen nőket ismersz, még nem minden nő ilyen. Ahogy mondják, madarat tolláról, nekem pl. rengeteg értelmes nőismerősöm van. Felteszem azért, mert én egy értelmes ember vagyok.

A feminizmus természetéről, céljáról, lényegéről láthatóan halvány fogalmad sincs. A feministák nem "még több jogért" (WTF? Mihez van most joga egy nőnek, amihez neked nincs?) küzdenek, hanem az ellen a gondolkodásmód ellen, ami az ember szexuális identitását önkényes és alaptalan kritériumokhoz köti. Ez mindkét nem számára egyformán káros és mérgező, épp csak a többség (férfiak és nők egyaránt) az ellenkező nemet szereti rugdosni ezekért az elvárásokért, míg a feministák a komplett elvárásrendszer ellen harcolnak.

A margóra: nem azok alapján kell megítélni egy ideológiát, akik a törvényhozásban és végrehajtásban képviselik, mert ha így nézzük, nincs értelmes ideológia.

2018. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
14%
A főnök szexista volt kevesebet kelet dolgozni mert a nők megkérték de egyik semm lázadozot hogy, mi ez a kivételezés.Amikor cégnél mindenhol kötelezö volt csak nálunk nem.Csak azt mondom ha elönyük származik belöle nem érdekli ökett az ha szexista a férfi.De pl:40 ével mehettnek nyugdíjba az sem sértő rájuk nézve.Ha egyelöséget akkarnának az elönyökre is be mutatnának a nők nekem ez a véleményem .
2018. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!