Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Múltbeli hibák miatt rossz...

Múltbeli hibák miatt rossz embernek érzem magam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szegények voltunk gyerekkoromban, de normálisan nőttünk fel. Mivel sose történt velem semmi, elkezdtem hazudozni mindenfélét egészen kicsi gyerekkoromtól úgy 20 éves korom elejéig. Csak jobb színben akartam feltüntetni magam, érdekesebbnek. Önző lettem, mindent csak magamnak akartam és manipulatív is voltam/vagyok. Folyton egy űr tátong bennem. Kihasználtam lelkileg olyan embereket akik nem érdemelték meg egyáltalán. Volt, hogy olyanra kényszerítettem mást amit nem akart.. Beláttam ezeket, sokat változtam. Már nem hazudok, nem használok ki senkit, igyekszem nem manipulálni. Törődöm a barátaimmal es a családommal, tényleg szeretem őket és fontosak.Nem ártok senkinek,sőt igyekszem segíteni. Érzékeny vagyok szociálisan. De belül érzem, hogy önző vagyok és gyáva. Nem akarom azt hinni, hogy rossz ember vagyok, de lehet, hogy mégis. Már majdnem 30 éves vagyok, és nem akarom örökké így érezni magam.

2022. jún. 1. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok ezzel :(
2022. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen ez a karma, ha ártasz másoknak az előbb-utóbb visszaszáll rád, ha nem máshogy akkor lelkiismeret által. Javítsd ki a hibáid, amíg nem késő.
2022. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amiket elkövettem nem tudom visszacsinálni sajnos, pedig megtenném. Sosem másnak akartam rosszat.. Magamnak jót.. :(
2022. jún. 1. 22:12
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudod visszacsinálni? Hogyne tudnád, csak nem akarsz tényleges tenni érte. Ebben az esetben viszont nem tudlak sajnálni.
2022. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez pedig egyszerű. Èn úgy èlek, hogy nyugalom legyen bennem. Ha eltöröm valaki telefonját, adok neki egy újat. Ha èrzed, hogy valami nem okè, akik javítsd ki. Kihasználtál valakit? Olyat kèrtèl amit nem akartak? Menj oda ès őszintèn kèrj bocsánatot. Egy kis ajándèkot is vihetsz ha akarsz. Aha nem fogadják el a bocsánatkèrèsedet, akkor is nyugodtabb leszel picit. De valószínűleg elfogadják majd. Èrzed belül mit kell tenned ahhoz,hogy nyugalom legyen benned.
2022. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyilván bocsánatot kértem már jó ideje mindenkitől.
2022. jún. 1. 22:27
 7/12 A kérdező kommentje:
Leszöhezném, hogy nem követtem el embereket lelkileg vagy anyagilag tönkretevő dolgokat.
2022. jún. 1. 22:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is hasonló cipőben jártam. Mindig minden múltbeli dologért bűntettem magam. Egyszer októberben elkövettem egy hibát, amivel másoknak ártottam és januárban már olyan szintig oszoroztam magam, hogy megelégeltem és belekezdtem egy gyógyulási folyamatba, ami elég sok munkát igényelt.


A folyamat alatt egy alap dolgot megtanultam: ha hibázok egy kérdést teszek fel - van az önostorozásnak akkora hatalma, hogy semmissé tegye a hibáinkat?


Lehet addig ostorozni magunkat, hogy egy nap arra ébredünk, hogy a hibát sosem követtük el?


Lehet addig ostorozni magunkat, hogy egy nap hirtelen a múltban talaljuk magunkat, hogy megakadályozzuk a régi énünket a hiba elkövetésében?


A válasz nem.


De ha nem lehet, akkor mi értelme a bűnhődésnek?


Annak van értelme, hogy megértjük, amit elkövettünk, helytelen és megértjük és elfogadjuk, hogy a súlyosabb bűneink szankcióval járnak, mert ebből tanulunk, így alakítjuk ki a határokat, így formáljuk a jellemünket és eszerint élhetünk tovább tapasztaltabban, olyasvalakiként, aki igyekszik ugyanazt a hibát nem elkövetni.


De belemerülni a múltba és ezzel jóformán elzárkózni a jelentől és a jövőtől, értelmetlen. Hiszen az életet értelmesen cselekedve kell élni és olyan dolgokat tenni, amik sehova sem vezetnek, értelmetlen. És a múlton ráhódni vezet valahova?

2022. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! Köszönöm, hogy időt szántál a kommented megírására. Nagyon betalált, igazad van. A lényeg, hogy most milyen vagyok, és, hogy próbálok helyesen cselekedni.
2022. jún. 1. 23:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Elégséges bőven, ha jobban figyelsz a jövőben arra, hogy ne kövesd el újra a számodra kínosnak megítélt hibákat!
2022. jún. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!