Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít tévképzetnek?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, hogy nem provokálni akarok, csak megérteni a dolgot. Miben különbözik a transzneműség attól, hogy valaki helikopternek képzeli magát, majd leugrik a 10. emeletről, vagy hogy valaki levágja a bal karját, mert úgy érezte, felesleges... Egyáltalán hogyan érezheti magát férfinak egy nő, hisz nem tudhatja, milyen férfinak, hisz sosem volt férfi (és vica versa). Eleve másképp működik a két test, és ha nem élt a másikban, nem tudhatja, milyen az... Ha meg a lelkiekbe megyünk bele, mégis mi a különbség? Mármint olyan különbség van-e, amit nem az eltérő test határoz meg. Mert szerintem nincs. A nemi szerepeket most hagyjuk, már rég nem "ciki" ha egy fiú babázik, egy lány meg autózik, vannak férfi divattervezők, meg női autóversenyzők is...

2022. jún. 3. 10:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos ez a mai liberális média és politikai propaganda mellékterméke.

Azt kéne visszahozni ami a 90-es években is volt magyarországon az asszony tudta hol a helye, otthon még a hangját se merte felemelni.

most meg kikéri magának némelyik, meg tv-ben vannak ezek a kamu,kitalált pénzes producer megfogdosott 20éve perek, amiknek a valóságalapja a nullához közelít.

csak sajnos ez liberális média, meg a sok agymosott aki ezt nézi teljesen a hatásuk alatt van a média és a politikai propagandának és modern feministának képzeli magát minden ilyen pár évvel ezelőtt még mosogatófőzőtakarító nő.

2022. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Kólauborkával ***** válasza:
16%

Nem biztos, de szerintem ott a “nyugaton” valamikor vezető szerepbe került valami beteg állat és elkezdte ezt a fogadjunk el mindent dolgot (számomra az első megbotránkoztató dolog az a szegény rabok lelkivilága volt, meg hogy emberi körülményeket nekik, most meg az én pénzemen nézi a TV-t és internetezik a rab ingyen a börtönben). És valamiért elkezdett terjedni.


Őszintén mondom én is az élni és élni hagyni típusba tartozom és baromi nehéz meghúzni azt a határt, hogy mi elfogadható és mi nem, de hogy gyerekeket befolyásoljanak elmebetegségekre az számomra elfogadhatatlan. Felnőtt ember azt csinál amit akar, amég nem árt vele másnak, de egy gyerek? Cigit, alkoholt nem vehet, de nem váltó terápiára jelentkezhet?


Egyet értek, néhány dologban kezdünk elmebeteg irányba haladni, ettől függetlenül az emberiség szerintem jó irányba halad és remélem ez csak egy rövid, pár éves, évtizedes fellángolás után rendre áll…

2022. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
69%
Nem feltétlenül tévképzet, lehet genetikai elváltozás. Azt nem tudom, hogy miért akarják úgy beállítani, mintha teljesen természetes, pontosabban egészséges dolog lenne.
2022. jún. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Én egyébként nem utálom őket, ahogy az első 3 válaszoló... (a magukat helikopternek képzelőket sem utálom) csak nem értem, miért nem számít tévképzetnek... Elfogadni elfogadom őket, de csak úgy úgy tudok rájuk tekinteni, mentális betegek.
2022. jún. 3. 10:32
 5/44 A kérdező kommentje:
*de csak úgy tudok rájuk tekinteni, mint mentális betegek.
2022. jún. 3. 10:32
 6/44 anonim ***** válasza:
13%
Mivel aki még azt sem képes felfogni mi van a lába között az minek számítson?
2022. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként nem feltétlenül mentális betegség. Van egy rokonom, aki átoperáltatta magát nővé. Valami genetikai rendellenesség miatt érezte magát nőnek gyerekkora óta, és így tud csak boldog lenni. Távoli rokon, nem annyira értem a dolgot, de azt tudom, hogy ez nem feltétlen agybaj, hanem genetikai rendellenesség is lehet.


Lényeg a lényeg, szerintem sem természetes/normális dolog, de nyilván az illető nem tehet róla, így semmiképpen nem ítélem el őket, ahogyan egy szívbeteg embert sem ítélnék el. Engem csak az zavar cseppet, hogy ezt normális állapotnak akarják beállítani, mikor nem az. És? Nekem meg kék a szemem az se normális :)

2022. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 Noren1989 ***** válasza:
94%

Nàlunk pszichológiai szakvéleményhez kötötték pl a nemvàltó műtétet is. Valami 61-63lehetett a kódja.


Szóval a dokibàcsinak fel kellett àllítania...a diagnózist, h te helikopter vagy 😏😏😏

2022. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Kólauborkával ***** válasza:
21%

Itt valakik csak úgy az összes választ negatívozza hobbiból? Vagy csak random? :D


Mert ahogy nézem a mellettük érvelés is negatív, a semleges is és az ellenük is :D


Milyen jó vitapartnerek vannak gyakorin.

2022. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
12%

#11


Ne is mondd. Valakik nagyon libsik. 😂😂

2022. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!