Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A transzneműek miért gondolják...

A transzneműek miért gondolják, hogy csak úgy átigazolhatnak az ellenkező nembe, mikor az XX és XY kromoszómák nem megváltoztathatóak?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet kimondani azt, hogy aki adott testben ellenkező neműnek érzi magát az vélhetően nem normális?

2021. júl. 4. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Mert 2021-et írunk.
2021. júl. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Azt én se értem.

Főleg, hogy soha nem fog úgy kinezni egy atalakitott, mintha annak születne legyen az férfi vagy nő.

A műtéteket ráadásul nagy el lehet bszni. Akkor meg élhet az elcseszett kinezetevel. A hormonkezelesről nem beszélve.

Pl egy férfi szedi raklap számra az ösztrogént, hogy noiesebb legyen, de lesz egy mellrákja, azt szedheti a hormongatlokat(jobb esetben). Megszivta az egész nemváltást.


Az egy kicsit túlzás, hogy nem normálisak, mindenkinek van valami kattanása, inkább a határtalansággal van a baj, meg hogy mindenkinek mindent lehet.

2021. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Mert a civilizáció folyamatosan változik. Csak most a XXI. századra egy borzalmasan elkúrt mellékvágányra tévedt, hiszen már nem csak 2 emberi nem van, és divat lett "másnak" lenni. Elkurvul teljesen a világ. 😟
2021. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Nyugi, ennel sokkal elkurtabbak is lehetunk majd, ha azt a 44 "felesleges", ismetlodo (redundans) feherjet a dns-unkben sejt szinten minden erintett sejtben szintetikus feherjere lehet cserelni.


Bakteriumoknal mar ertek el hasonlo eredmenyeket, szoval csak ido kerdese, mire sajat magunkat akarjuk majd ujra "irni". Akkor meg a transznemuseg lesz a legkisebb "problema", ha mar genetikai alapon meglehet kulonboztetni az atlag embereket egy fejlettebb emberi fajtol.

2021. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
Mert nem hajlandóak figyelembe venni, hogy a két nem különbsége bizony fiziológiai különbségeken alapul, aminek az alapja pedig a genetikai különbözőség. Az ő gondolkodásuk addig terjed hogy nekik joguk van bármit kitalálni saját magukról, ha van reális alapja, ha nincs.
2021. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Később ezek az "elferdülések" orvosilag kordában tarthatóak lesznek, most még béna ehhez a tudományág, nekem egy endokrinológus mondta ezt, hogy: még nem tart itt az orvostudomány.

Magzat korban túl sok nem odaillő hormont kapott az illető, nem egységesen fejlődtek ki az agyra jellemző területek.

Ha a terhesség alatt szabályozva van a hormonális rendszer, abszolút a nemnek megfelelő gyermek születik.

Olyan nem lesz majd, hogy fele fiú, fele lány, stb.

Orvostudományilag is megbukott ez az egész szivárványosdi, rövid idő kérdése ennek a korrigálása.

2021. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6: szerintem is lejárt az ideje.

Csak azt nem értem, hogy miért pont ők azok, akik állandóan a tudmányra hivatkoznak, amikor az rendere megcáfolja őket.

2021. júl. 4. 10:22
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Tisztában vannak vele, hogy nem 100%-osan lesznek az ellenkező nemhez tartozók a műtétek és a hormonterápiák hatására.

Lentebbi kérdésedre a válasz: Sokan kimondják ezt, mi a problémád? A fél emberiség egyetért az általad is képviselt magánvéleménnyel. Ha a tudományos, hivatalos álláspont zavar, akkor az ezzel foglalkozó kutatókat, orvosokat, pszichológusokat próbáld meggyőzni. Sok sikert!

2021. júl. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8: engem egyáltalán nem zavar a tudományos álláspont, főleg úgy, hogy engem/minket igazol. A fél emberiségnél azért jóval több ért velem egyet, mivel ha jól tudom a transzok egy 0.1%-os kisebbség. Szóval inkább a transzok győzzék meg a tudományt, ne én. Sok sikert.
2021. júl. 4. 11:23
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

El vagy tévedve, a tudomány nem megy szembe a transzneműekkel. Az megvan, hogy nem a kromoszómájukat kívánják megváltoztatni?


"az vélhetően nem normális?"

Mit jelent a normális?


Megszokott vagy természetes?


A korábbi évezredekben több kultúrában is létezett és normális volt a transzneműség, mint ahogy ma is az a fejlettebb demokratikus országokban és pár kevésbé fejlett helyen. Az iszlám vallású országok egy része még az egészségügyi költségeket is fedezi, hogy segítsen.


A természetben is előfordul a transzneműség.


Most akkor mire is gondolsz, mi a normális?

2021. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!