Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A 70-80as években hogy sikerül...

A 70-80as években hogy sikerült sok fiatalnak hogy korán meghaltak az alkohol miatt? Mi a különbség az akkori és mai élet között? Ma is iszik az aki kedveli, plusz ha van szociális élete, és pörög minden.

Figyelt kérdés

Nálam gyors anyagcserével, átlagban másfél üveg 13%os rozé, szódával simán elfogy, mert itatja magát, persze ennyi nem eredményez nálam K.O állapotot csak annyira nyom el mint mást 3 doboz 5-7%-os sör, ebből kifolyólag figyelve az étkezésre is, kiegészítem még pár sörrel.

Ez nem mindennapos, de 2 hetente hasonló mennyiséget megiszok, fiatal vagyok, szerintem nincs ezzel különösebb gond.


Nekem furcsa az hogy valaki úgy rákattan, hogy kinyírja magát az itallal.



2022. jún. 7. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ők nemcsak piáztak, hanem gagyi piát kevertek ópiátokkal és más droggal. Na úgy sokszoros a leépítő hatás!
2022. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a mértéke. A bor még nem olyan rossz, a rövidek viszont nagyon leterhelik a májat és az epét.
2022. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem napi 3 sörbe halnak bele, hanem aki akkora függő, hogy naponta literszámra vodkázik pl.
2022. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Apai nagypapám idült alkoholista volt, már középiskolás kora óta amsszívan piált. 85 éves koráig élt. Igaz, egyszer volt már agyvérzése, már felkészült mindenki a temetésre, de aztán túlélte, és ezután még majdnem 30 évet élt. (Az, hogy milyen ember volt, az egy másik kérdés, nem szeretnék róla beszélni.) De ismerek (illeve már csak ismertem) olyan '70-es években született embert, akit nem rég temettek el.

Egyéni jellemzők kérdése, hogy ki mennyire bírja az alkoholt, és hogy a szervezete ilyen téren mennyire terhelhető. Emellett kijelenthető, hogy ez "lassan ölő méreg". Nem pár nap alatt fog valaki belehalni. (Kivéve, ha nagyon durva alkoholmérgezésig issza magát.) A szervezete folyamatosan fog leépülni. Az agyra sincs jó hatással, lassan, de biztosan az ilyen emberek elbutulnak. A májat is idővel kikezdi. Az alkoholizmus pedig gyakran jár együtt más, nem túl egészséges szokásokkal is. Aztán a szervezet a végén már nem bírja, és valami szövődményébe belehal. Leggyakrabban a máj szokta megadni magát. De nem ritka alkoholisták körében az agyvérzés sem.


"Nekem furcsa az hogy valaki úgy rákattan, hogy kinyírja magát az itallal."

Objektíven nézve nem furcsa. Az alkohol kellemes érzést okoz, oldja a gátlásokat, és boldoggá teszi az embert. Az alkoholisták többségének pedig valami nincs rendben az életével. Azért iszik, mert akkor legalább jól érzi magát. Az életvezetési problémák miatt pedig még mindig "ciki" szakemberhez fordulni. Szóval inkább piál az ember.

2022. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként alkoholmérgezésig sem annyira könnyű inni magad, hiszen egy ponton túl kihányod a sok piát. De ez is alkati kérdés.
2022. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:

Meg lehet halni a 30-as éveidben csak az alkoholtól (bár "nem árt" hozzá egy kis alultápláltság, esetleg téli alulöltözöttség, alulfűtöttség sem), csakhogy ahhoz nem elég napi másfél üveg rozé meg egy pár sör.


Aki fiatalon kinyírja magát az itallal, az jellemzően heti 168 órában ittas, fizikai függő, és általában úgy 3-4 liter bor vagy (inkább) 7-10 deci tömény körül van a napi adagja (lehet több is).


Én is hallottam sztorikat ilyen "régi ismerősökről", de ők úgy itták a töményet, ahogy csak a csövön befért.

2022. jún. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:
Ja, ha valakinek 30 alatt sikerült csak az alkoholtól meghalni, az viszont szinte biztosan akut alkoholmérgezéssel történt. (Ha nem is maga az alkoholmérgezés okozott légzésbénulást vagy szívleállást, akkor megfulladt a saját nyelvében, hányásában, vagy egyéb hasonló balesetben.)
2022. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok, Phoney neked pedig külön köszönet, évek óta figyelemmel követem a hsz-eid és sok érdekes dologról írtál már :)
2022. jún. 16. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!