Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jattoljátok az emberek...

Miért jattoljátok az emberek a futárokat, fodrászokat, műkörmöseket stb ha azok sokszor sokkal jobban keresnek náluk?

Figyelt kérdés

Valahogy nem értem meg miért kéne eleve jattolni ezeket a szolgáltatásokat (amikért eleve fizetünk), sokan 200 nettó alatt keresnek, és még úgyis jattolják ezeket az embereket.


Egy futár nettó 250nél indul (jatt nélkül), fodrászt gondolom nem kell mondanom, hogy ennek min a dupláját hazaviszi.



2022. jún. 8. 07:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

Te azt vágod hogy egy futár kb 160-170 körül keres nettóban heti 5x 12 órában?

Pont hogy azért mert az alvállalkozó beleszámolja a jattot is a bérbe.

2022. jún. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
#1 jól írja, a futárok kevesebbet kapnak, mert "a borravaló majd kiegészíti". A fodrászoknak pedig azért szoktam borravalót adni, mert sokuknak a béka segge alá kellett vinniük az áraikat, hogy tudjanak versenyezni a konkurenciával. Elvégre egy városon belül már van minimum 3 fodrász. Attól még egy hajvágás nem 3000 forintot ér szerintem, főleg ha jól is néz ki.
2022. jún. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Ypszilon1980 ***** válasza:
97%
Jattnak alapvetően nem az a célja, hogy a keresetét kisegítsed, ez egy elégedettséget fejez ki, de nem kötelező adni. Pl. nálunk a futárnak azért adok, mert sokszor nem vagyok otthon mikor jönne, de mobilját megadta, hogy ha a környéken vagyok szóljak neki és random találkozunk valahol.
2022. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%
Látod ez tényleg jó kérdés, talán innen is indul a nép önellentmondása. Ugat, hogy mennyit keres a másik, holott ő is neki kedvez. Ez a régi "Uram-bátyám" hozzáállás alapja, ami az országból kitörölhetetlen.
2022. jún. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Fodrász: nem jattolok, hanem kerekítem az összeget. Már azt sem, mert nem egyéni vállalkozóhoz járok, hanem egy szalonba, és kártyával van a fizetés.

Futár: ha néha valamiért kp-ban fizetek, szintén kerekítem. Egyébként főként a könnyű visszaadás miatt, vagy hogy nem kelljen visszaadni. De általában előre kártyával fizetek. Akkor nem adok külön semmit.

Étteremben pl. mindig adok, ha elégedett vagyok. Így volt szokás mindig, és valahogy megmaradt bennem, akkor is, ha már ma ez annyira nem általános, mint régen.

Sajnálni nem sajnálom senkitől sem. Nem kötelező adni. De ha ad valaki, akkor miért ne fogadnák el.

2022. jún. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

1:

Pont ezért nem kellene adni, és akkor a futárcégek kénytelenek lennének rendesen fizetni, hogy találjanak elég futárt.


2:

3000 Ft az egy férfi hajvágás olcsó helyen, ami 10 percig tart, egy komolyabb női hajvágás nincs meg sehol 12 ezer Ft alatt, de ezzel nagyon keveset mondtam.

2022. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Kajafutárnak adok, ha pontosan vagy korábban hozza ki a zabálnivalómat, azért elég fárasztó bicós futárnak lenni.


Többinek nem szoktam adni, eszembe se jutna fodrásznak jattolni.

2022. jún. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

1: ne mond már nekem, hogy 5x12 órázik egy futár (gls pl). Ha meg olyan hülye, hogy ebbe bele is megy ilyen feltételek mellett, akkor pláne nem tudom sajnálni.



Viszont attól még mi van, ha kevesebbet keresek, mint ő? Pl. Nettó minimálbér, kell egy új hűtő, 3ezer ft a szállítási díj. Úgyis jattoljak még neki egy ezrest minimum, vagy mi?

2022. jún. 8. 08:52
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

A jatt nem kötelező hanem csak opció... Nem is értem a problémát. Az, hogy én jatt címszóval nem kérem a visszajárót, mert nem vagyok rászorulva az

1. Neked miért fáj?

2. Ha én megtehetem akkor "miért ne tenném?"

3. Attól, hogy én jattolok a te kajád szállítása nem kerül többe.

Ahol meg elvárás a jatt onnan meg csak kártyával el or fizetve szoktam rendelni.

2022. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

Én azt találom hülyeségnek mikor van a szállításnak költsége. Akkor fizetek érte, ergo minek jattoljak? Márpedig kábé már mindenhol van szállítási költség.

Persze ha a futár csinál valami extrát amit nem kellene, akkor fene se sajnálja tőle az aprót, de egyéb esetben biztos nem.

2022. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!