Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jattoljátok az emberek...

Miért jattoljátok az emberek a futárokat, fodrászokat, műkörmöseket stb ha azok sokszor sokkal jobban keresnek náluk?

Figyelt kérdés

Valahogy nem értem meg miért kéne eleve jattolni ezeket a szolgáltatásokat (amikért eleve fizetünk), sokan 200 nettó alatt keresnek, és még úgyis jattolják ezeket az embereket.


Egy futár nettó 250nél indul (jatt nélkül), fodrászt gondolom nem kell mondanom, hogy ennek min a dupláját hazaviszi.



2022. jún. 8. 07:01
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

9, nekem személy szerint nem fáj, viszont ezáltal lényegében csak a munkáltatót gazdagítod, a fentebb említettek dolgok miatt.


A sparos eladót is jattolod amúgy? Vagy a médiamarktos eladót?


Na ugye, pedig ők sem keresnek sokkal többet.

2022. jún. 8. 09:39
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
Hat en nem ismerek futart aki 3kilo alatt keres 😀 altalaba felhozzak az ajtoig a csomagot, kajat pedig nekik csak az elso ajtoig kell vinni. Ha lemesz erte es egy percet se kell varnia akkor talan belefer h nem jattolsz. De legkozelebb valszeg te kapod meg kesobb a kajat 🤷
2022. jún. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek adok, pl a fodrásznak azért, mert olyan filléres árban vágja a hajunkat, hogy úgy gondolom, nekem többet ér a munkája.

A futárnak, ha segítőkész, behozza kapun belülre az árut, stb.

Másoknak, ha extra kérést teljesítenek, vagy olyanban segít, amiben nem lett volna kötelező neki.


Egyébként azért álltam le a jattolással, mert covid óta rengeteget rendelek, és ha csak 100 Ft-ot adok mindenkinek, hát inkább a gyerekekre költöm azt a pénzt. Alapvetően én nem tartom jó dolognak, én sem kapok a munkahelyemen, csak azért, mert nem szolgáltató szektorban dolgozok.

2022. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

12: a címem emelet, ajtó. Nem a ház előtt.


Ha egy csomagátvevőhelyre kérem a csomagot, ott ki fogja jattolni őket? Majd az ott dolgozó, vagy mi?


kaját nem szoktam rendelni, szóval az nem érint, ott tudom, hogy saját benya saját kocsi, de egy csomagszállító futárnál nincsenek ilyenek.


13: ha a fodrász tényleg apróért csinálja, akkor nyilván felkerekítem, itt nálunk 3500-4000 egy 10 perces férfi hajvágás. Arra had ne jattoljak még egy 500ast.

2022. jún. 8. 11:55
 15/25 A kérdező kommentje:
15, te biztos futár vagy :D
2022. jún. 8. 12:25
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Az egy dolog de eleg sok helyen a futaroknak az elso zarhato ajtoig kell vinnie a csomagot es ennyi. Ha felviszi a kis csomagod vagy mondjuk a hutodet akkor azert cserebe szokas jattolni mert lent is hagyhatna aztan old meg..
2022. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Jattnak alapvetően nem az a célja, hogy a keresetét kisegítsed, ez egy elégedettséget fejez ki,"


Ez tetszik. Engem meg ha egeszsegugyiskent elfogadom akkor börtönbe zárnak. (nem a megvesztegetesrol beszélek hanem az utolagosrol, amit ugyanúgy büntetnek és ördögtől valónak tartanak) pedig tulajdonképpen ugyanaz.

2022. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Az azt jelenti, hogy a lakásodig, lakásküszöbig.


Most rendeltem hűtőt, ahol elmondta a diszpécser, hogy csak a bejárti ajtóig kötelesek elvinni.



Mi van a postással akkor? Neki is kötelessége felvinni a nyugdíjat a panel 10. emeletére, vagy hogy gondoltad, majd lemennek a ház elé a térre elrendezni?

2022. jún. 8. 13:26
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

17:

Nem. Kis csomagoknál is szerződés függő, de hűtő, mosógép vagy tűzhely esetében eddig kizárólag olyan házhozszállítást rendeltem, amiben benne volt az emelet is, rá is kérdeztek előre, hogy hányadik.


Többek között épp emiatt rendelek hűtőt ilyen módon, mert amúgy kombi autóba beférne, de egyedül nem tudnám felhozni.

2022. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
52%

Én hajvágót vettem 5e-ért, így a fodrászok a 3500ft-os hajvágásért mehetnek..."oda" jattért.


A csomagért bemegyek a postára, így a futárok futhatnak máshoz:DD

Pláne, a gané trükkjük miatt, hogy "jaj, nem tudok visszaadni!"...ja, persze.

2022. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!