Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan béküljek ki a lányos...

Hogyan béküljek ki a lányos nevemmel, ha fiús személyiségem van?

Figyelt kérdés

Hogyan béküljek ki a Dafné Noémi névvel, ha egy fiús, maszkulinabb típus vagyok? Gyerekkorom óta gyűlölöm, mert a Dafné azon kívül, hogy nőies, a habos babos öltözetű, elegáns lányokra emlékeztet. Nekem már sokan megmondták, hogy jobban illene hozzám egy határozott név, mert a személyiségem is határozott. Már bőven 30 felett vagyok, de mostanáig sem sikerült kibékülni ezzel a névvel. Megszokni megszoktam, de nem szeretem, ha a nevemen szólítanak. A való életben mindig olyan Noémikkel dolgoztam együtt, akik kényes p*csák voltak, ezeket pedig rühellem, így a másik nevemet meg sem említem inkább.

Szerintetek ezen már csak a pszichológus segíthet, és ha igen, akkor hogyan?


2022. jún. 8. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem el, hogy van olyan 30 éves ember, akinek ez a fő problémája.

Főleg, hogy ha igaz lenne, már rég megváltoztatta volna, kb 18 évesen.

2022. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a Dafné egy nem kimondottan nőies név. Amúgy akkor legyél DaNó. :) Tudom, már nem biztos, hogy a barátaid, kollégáid átállnának már könnyen erre. Vagy pl Dani, de méginkább akár angolosan véve Deni még pl lehetsz. Nekem amúgy egy Daniella nevű ismerősöm van, aki Deni; hogy ne legyen Dani, mert az fiúnév, és akkor mindenki a Dánielre gonodolta róla; szóval,érthető okokból nem akarták danizni; és akkor tök jó, hogy ki tudták találni ezt a Deni-nevet.
2022. jún. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*gonodolta helyett gondolna
2022. jún. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem vagyok fiú sem, csak szimplán határozott és komoly, aki maszkulinabb egy átlag nőnél. A nevemet nyilván nem fogom megváltoztatni, mert kiskorom óta így hívnak, és egy új név szerintem identitászavart okozott volna. Inkább pszichésen szeretnék valahogy megbékélni ezzel, mert nagyon nem tudok azonosulni a nevemmel. Jobban illene rám egy komolyabb név, mint pl. az Andrea.
2022. jún. 8. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A való életben mindig olyan Noémikkel dolgoztam együtt, akik kényes p*csák voltak, ezeket pedig rühellem, így a másik nevemet meg sem említem inkább."

🙄😒🤦


Komoly gondok vannak nálad fejben, az már egyszer biztos. Képzeld, nekem a Noémi ismerősöm egy főiskolai csoporttársnőm volt, aki soha nem volt egy kényes picsa.


Nem a név határoz meg téged, hanem a tulajdonságaid, ahogy viselkedsz, ahogy magadhoz viszonyulsz.


De jobb is, ha elmész egy pszichológushoz.

2022. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a név nem határoz semmit. Talán inkább amit még írsz, hogy maszkulinabb vagy. De mennyire vagy az, vagy mikna jelei ennek? Arcod vagy az alkatod?
2022. jún. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem pl. az összes Noémi ismerősöm fiús, nem is hangzik sztem kifejezetten nőiesen az a név. Te töltöd ki a nevedet, nem a neved téged. De ha zavar, akkor megváltoztathatod.
2022. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!