Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen szóval jellemezhető az...

Milyen szóval jellemezhető az alábbi embertípus?

Figyelt kérdés

Nem találok megfelelő szót, azért írom ezt a kérdést.

Az erdekelen, hogy mely szóval/szavakkal fejezhető ki az a jellem, amikor valaki már túlon túl optimista, és árad belőle az életigenlés, de szemmel láthatóan ennek egy része csak szerep.

Ilyenek szoktak lenni a tukmálós, kozmetikumokat meg mindenféle vackot árulók a neten, akik megpróbálják előadni, hogy egy kenőcs mennyire megváltoztatja az életet, és azokra is jellemző ez a szó, amit keresek, akik túlzásba viszik az életigenlésüket, holott tudnivaló, hogy ezt inkább csak érdekből teszik.

Az álszent, műmájer, és szélhámos szavakon túl mivel lehetne még leírni ezeket az embereket?

Ma szó volt egy ilyen személyről, csak épp a megfelelő jelzőt nem találtam vele kapcsolatban, ezért kérem a segítségeteket.



2022. jún. 4. 21:55
 1/6 A kérdező kommentje:

Annyival egészíteném ki, hogy ide sorolhatóak azok az emberek is, akik nagyon túltolják az optimizmust.

Én is pozitívan igyekszem megközelíteni mindent, de ezek az emberek már gyanúsan sokat posztolnak arról, hogy ők mennyi mindent kipróbálnak, mennyire erősek, mennyire szuperek.

Nagyon jó az optimizmus és az életigenlés, ne értsétek félre. Biztosan akad is olyan, aki valóban ilyen, de én azokra gondolok, akik érdekből csinálják, vagy pedig azért, mert jobb, ha nem derül ki, hogy mi van a felszín alatt.

2022. jún. 4. 22:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Erőszakos.


Esetleg hurráoptimista

2022. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A viselkedésre (tukmálás) én a tenyérbemászó szót használnám.


A túlzott optimizmusra egyelőre nincs tippem.

2022. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Képmutató. Ha jól értem valójában nem optimista és maga sem hisz abban, amit hirdet.

Tehát megjátssza magát, a kirakatba hamis pozitív képet rak magáról, kétszínű, álszent, stb.

2022. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Harsány. Feltunesi viszketegsegben szenved. Most csak ennyi jut eszembe.
2022. jún. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%
Toxikus pozitivitás.
2022. jún. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!