Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy ne...

Miért mondják azt, hogy ne ítélkezzünk a külső alapján, amikor sok esetben lehet látni, hogy ki milyen ember?

Figyelt kérdés

Elismerem, nem mindig van így.


De az esetek többségében szerintem annak, aki jó emberismerő, nyitott az, hogy ki milyen ember.


A régi mondás szerint vannak emberek, akik "a szemükből sem néznek ki jól", vagy "a szeme sem áll jól.


Igaz.


Én ezektől a borzasztóan ellenszenves emberektől ha úgy van, inkább menekülök. Nem akarom megismerni sem.


2022. jún. 9. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Ez a szólás legalább olyan értelmes, mint az a közmondás, hogy magyar ember evés közben nem beszél.
2022. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Ez csak bizonyos hányadban igaz.

A nagyon elvetemült öltözetű embereknél sanszos hogy igaz legyen de néha látni olyan orvost akinek az arca pont mint egy börtönviselt bűnözőé.

2022. jún. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Vannak embertípusok, akiket én is felismerni vélek a nézésük, mozgásuk, beszédstílusuk alapján, de ettől még hatalmasat tévedhetek az ilyen alapú megítélésben. Szóval ne, ne ítélj ezek alapján, mert sok esetben csak a prekoncepcióidat fogod megismerni az emberben, nem magát az embert.
2022. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ítéltek a külső alapján, azt hiszem, vagyok annyira bölcs, hogy 80-90%-ban megjosoljam, hogy ki milyen ember. Ehhez hozzájönnek még a saját tapasztalataim is.


Ha pedig a jóslat beteljesik, nekem van igazam.

2022. jún. 9. 11:42
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Szóval akinek kampós az orra, arra ne bízd a pénzed, és az még büdös is mert nem fürdik??

Vagy ha valakinek barna a bőre, az biztos gyilkos, meg tolvaj??

És a szőkék meg mind hülyék??

Stb. Stb.??

2022. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%
Én külső alapján szoktam ítélkezni: ha valaki embernek néz ki, akkor az egy gyökér. Utálom az embereket. A férjemnek (ő az egyik kivétel, akit nem utálok) szoktam mondani, amikor ismét csalódik valakiben, hogy látod, én megmondtam. :) Még jó emberismerőnek sem kell lenni, ha látod, hogy ember, akkor csalódni fogsz benne. És mindig be is jön.
2022. jún. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

6-os!

Mi van???

2022. jún. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

#5

Szerintem nem így érti. Egyszerűen pl az öltözködés stílus alapján is lehet közel járni ahhoz hogy ki milyen típusú ember. Pl egy kakas taréjú, full fekete ruhában lévő ember aki gyilkos tekintettel van mindenkire valószínűleg nem egy ultra optimista cuki emberke.

2022. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb esetben a külső alapján tényleg meg lehet ítélni az embert. Viszont én a külső alatt nem elsősorban az öltözetet értem, hanem az arcot, a tekintetet, a gesztusokat, hanghordozást, beszédstílust. Ez mind-mind árulkodik a személyiségről. Persze kell hozzá néhány évtized, hogy eljuss erre a szintre, de aki sok emberrel találkozott már élete során, az egy idő után már szépen be tudja rakosgatni az újabb fazonokat egy-egy kategóriába.

A pszichopatákkal van a baj, mert ezeket nehéz kiszűrni, de az emberek többségét játszi könnyedséggel kategorizálni lehet 5-10 perc ismeretség után is akár.

2022. jún. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#5


Nem egészen, nem feltétlenül külső sztereotípiák alapján ítélek. Inkább az összképet, - öltözködés, tekintet - azon belül is a kisugárzást nézem.


Ha pedig az illető a közelemben komminikál is, tehát látom a mimikáját, hanglejtését, stb. kb. 95%-os pontosságú az előrejelzés.

2022. jún. 9. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!