Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen kritikus?...

Miért vagyok ilyen kritikus? Hogyan szokjak le róla?

Figyelt kérdés

Sosem volt önbizalmam sem a környezetem miatt, sem azért mert magammal nagyon kritikus vagyok. Ha valami számomra (nyilván ez relatív) nem tökéletes rajtam, akkor az el is rontja a hangulatom és nem érzem jól magam, azon gondolkozok mit gondolnak rólam mások. Ők is biztos észreveszik rajtam, hogy mik a hibák….

Minap voltam egy előadáson, idegen emberek voltak csak, viszont mindenkiben találtam “hibát” ami nekem nem tetszett.. rájöttem, hogy ha az interneten más képe jön szembe akkor is ezt csinálom. Vagy úgy látom, hogy ez egy jó kép, de többnyire arra jutok, hogy én ezt a képet a helyében nem osztottam volna meg ezért vagy azért.. természetesen nem szólok be senkinek, nem bántok senkit. Ezeket a kritikákat csak magamban tartom.

Nem szeretnék ilyen kritikus lenni sem magammal sem másokkal.

Hogyan változzak? Ezt miért “csinálom”? 22l



2022. máj. 20. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Márpedig senki sem tökéletes, te pedig a külsőségekre fekteted a hangsúlyt. Valószínűleg belül te is üres vagy, ezért ami marad neked az a külső.

Ezt úgy tudod megváltoztatni, ha elmész dolgozni és ott majd találkozol nálad sokkal jobb emberekkel és akkor majd elkezdesz kicsit azzal is foglalkozni, hogy hogyan legyél hasznos. Aztán beszélgetsz érdekes emberekkel, mondanak vicces dolgokat, akkor ezeket megjegyzed és építkezel belőle (ha nem vagy egy utolsó paraszt). És így fejlődik majd a jellemed.

2022. máj. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Építs egy egészséges önbizalmat. Azért keresed másokban a hibákat, hogy úgy érezd, jobb vagy náluk, hiszen te nem ezt vagy ezt tetted volna. Ezt nem tudatosan csinálod, nem is arra próbálok kilyukadni hogy köcsög vagy mert nem vagy az. Olvashatsz könyveket a témában, hogy hogyan dolgozd fel a téged ért traumákat (gondolod itt az első mondatodra). De ha úgy érzed egyedül nem megy,szerintem ilyen esetben a csoportterápia kifejezetten hasznos lehet, mert ott az is érvényesül amit az első írt. De mehetsz sima terápiára is, mindkettő segít.
2022. máj. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!