Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarják minden áron...

Miért akarják minden áron eladni azt a hazugságot az embereknek hogy "neked is sikerülhet, csak nem akarod eléggé"?

Figyelt kérdés
Én életem folyamán találkoztam olyan emberekkel, akik tényleg olyan egyszerűek voltak mint a faék, és a képességeik meglehetősen kimértek. Ők ha meg szakadnak sem fognak soha egy bizonyos szinten felül jutni, mert egyszerűen a képességeik limitálják őket. De akkor miért áltatják sokan ezzel a jónépet?
2022. jún. 12. 18:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

10

Pontosan. És ott van az is, hogy a legtöbb dologhoz szorgalom és ambíció kell. Aki tudja magáról, hogy jó képességű és jól teljesít kis energiaráfordítással, az hajlamosabb hátradőlni. Aki azt tanulta meg, hogy mindenért meg kell dolgoznia, mert a képességeket csak így szedi magára, az gyakran fejlődőképesebb marad azon a szinten is, ahol a tehetségest már nem viszi előre önmagában a tehetsége.


Nagyon jó példa erre az egyetem. Sokan el voltak telve maguktól, hogy gimiben elég volt ülni órán és rájuk ragadt a tudás azon a szinten. Bekerülnek egy szakra, ahol ez a képesség már kevés és hullanak, mint a legyek, mert elbízzák maguk. Aki meg azt szokta meg, hogy a jó jegyekhez le kell ülni tanulni és szorgalmasan gyakorolni, annak egyértelmű, hogy ott is ez lesz a forgatókönyv a siker érdekében.

2022. jún. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#10: A hiba ott van a gondolatmenetben, hogy az általad megálmodott 1. számú példaegyén is korlátolt, mert ő igazából nem akar előrejutni, jó neki a langyos vízben tespedés. Tehát az ő korlátoltsága ott jelentkezik, hogy valamilyen okból nem akar tenni azért, hogy elérje azokat a dolgokat, amiket még nem tud. A második pedig nem azért teljesít sz/rul, mert ennyi telik tőle, hanem mert jelenleg ennyit tud. Ha nem lenne képes többre, akkor nem jutna előbbre máshol, nem tudna új készségeket, képességeket elsajátítani.


#9

2022. jún. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"mert ő igazából nem akar előrejutni, jó neki a langyos vízben tespedés."


Van az a szint, ahol egyáltalán el sem jut odáig, hogy elkezdjen azon filozofálni, hogy hol van-ő az életben, vagy hol lehetne, és mit kéne tennie, mert a puszta létezés felemészti a szellemi erőforrásait, és ezek még mindig nem az orvosi értelemben vegetáló emberek.

2022. jún. 13. 15:42
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

Én a kérdezővel értek egyet, ez egy téveszme. Nem is a butaság a fő tényező, hanem a téves önértékelés. Én hiába lennék az akarat szobra, akkor sem tudnám elvégezni az orvosi egyetemet, pedig nem vagyok buta. De tudom, hogy felesleges lenne akarnom.


Vannak persze buták is, de rajtuk sem az segít, hogy az akaratukat próbáljuk felpiszkálni. Sokkal hasznosabb, ha segítünk nekik rájönni, hogy miben jók, így a sikerélmény motivációt ad és az megszüli az akaratot a fejlődésre.

2022. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#13: Igen, ezt írtam az első válaszomban, hogy olyan korlátolt...


#12

2022. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%

Egy általad nevezett ,,faék” nem vágyik olyan dologra, amit ne tudna elérni.


Az minden szempontból igaz, hogy amit el tudsz képzelni, azt meg is tudod valósítani.


A képesség és az IQ nem feltétlenül függ össze. Lásd Cristiano Ronaldot 6 általánossal maga mögött. Ha ő nem edzett volna annyit, neki mondták volna, hogy ,,Mert nem tettél érte eleget, Ronaldo!” Parasztvakítás lenne? Dehogy. Hiszen ettől még ugyanolyan jó képességű focista…lenne, ha tenne érte. Viszont nem álmodozik arról, hogy Nobel-díjas vegyész lesz.


Minden embernek van egy olyan dolga, amiben kifejezetten jó, csak meg kell találni.


Nicola Tesla: vonzás törvénye pontosan kimondja, hogy amit vizualizálni tudunk/ képesek vagyunk elképzelni, azt képesek vagyunk meg is valósítani. A gondolatok energiák hatására vannak az agyunkban. Ezeket az energiákat mi vonzzuk. Aminek nincs helye nálunk, az eltűnik egy idő után és nem foglalkoztat minket. Ami viszont marad és foglalkoztat minket, annak helye van nálunk és igenis foglalkozni kell vele.


Ebből adódóan, mindenkire igaz a ,,neked is sikerülhet, csak nem tettél érte eleget” kijelentés. Igaz. Addig lesz igaz, amíg meg nem oldja a problémát, vagy képes elengedni úgy, hogy abszolút nem lesz negatív kihatással az életére.

2022. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Nicola Tesla: vonzás törvénye pontosan kimondja, hogy amit..."


Bocs de ez már teljesen áltudományos sületlenség. A te általad említett "vonzás törvénye" nem létezik. Egy szélhámos csalás, amiből emberek akik kitalálták jól kerestek.

2022. jún. 21. 07:54
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ez működik. Csak ténylegesen hinni kell benne és tenni érte.


Próbáld ki kisebb dolgokkal. Pl. mondogasd azt, hogy ,,fekete kutya” amennyiszer csak tudod. Előbb utóbb, ha kimozdulsz az utcára/ beszélsz mással, látni/ hallani fogsz egy fekete kutyát/ fekete kutyáról. De olyat is mondhatsz, ami nagyon ritka.


És csak olyat lehet bemanifesztálni, ami neked van szánva. Pl. egy fekete sárkány nem fog feléd repülni, csak mert próbáld bemanifesztálni. És tagadást sem használj. Tehát ,,Nem fog elütni egy autó.” = (A nem-et nem tudja értelmezni az agy, tehát ezzel azt mondod: El fog ütni egy autó.) Ehelyett tehát: ,,Hazajutok épségben.” stb.


Próbálgasd, és rá fogsz jönni, hogy nagyobb dolgoknál is lehet használni, de mellette mindenképpen tenni kell érte. A manifesztáció csak rásegít.

2022. jún. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"de mellette mindenképpen tenni kell érte. A manifesztáció csak rásegít."


Ja ja persze, ez Tudod milyen?

Mint amikor teljesen hatástalan kuruzsló szerekre ráírják hogy "használata nem helyettesíti a szakszerű orvosi ellátást".

2022. jún. 21. 08:12
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem beszélve arról, hogy nagyon sokan lemaradnak róla, csak mert rugalmatlanok és nem hisznek benne. Akik meg igen, azoknak meg kb. bármi elérhető.
2022. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!