Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarják minden áron...

Miért akarják minden áron eladni azt a hazugságot az embereknek hogy "neked is sikerülhet, csak nem akarod eléggé"?

Figyelt kérdés
Én életem folyamán találkoztam olyan emberekkel, akik tényleg olyan egyszerűek voltak mint a faék, és a képességeik meglehetősen kimértek. Ők ha meg szakadnak sem fognak soha egy bizonyos szinten felül jutni, mert egyszerűen a képességeik limitálják őket. De akkor miért áltatják sokan ezzel a jónépet?
2022. jún. 12. 18:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%
Mi ebben a hazugság? Teljesen átlagos emberek is gyakran kiemelkedően teljesítenek valamilyen területen, ha elég időt és energiát fektettek bele.
2022. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy veszem észre, hogy pont az említett embertípusnak van nem várt sikere. Bolondnak bolond a szerencséje, na. :D


Viszont olyanokat is látok, akik tehetségesek, és szorgalmasak is, mégis elvesznek a süllyesztőben...

2022. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Mert így van. Akik egyszerűek, mint a faék, ők nem is tesznek annyit azért, hogy előrébb jussanak. Ha akarnák, akkor el tudnák érni, de ugye az sok munka
2022. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nincs olyan, hogy átlagos, illetve ez egy elég komplex dolog. Sok mindentől függ, ki mit ér el, de szvsz az akarat a legfontosabb mind közül. Sok múlik azon, ki hova születik, milyen ingerek élik.
2022. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

0:55-től

https://www.youtube.com/watch?v=uzH4tHc6ZzI

Szorgalmas ember megkapja a jutalmát, de ha rossz úton halad, akkor bármennyi energiát beleöl semmire sem jut!

2022. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem, hogy hazugság, egyszerűen csak van az az áldozat, ami nem éri meg az adott dologért. Nyilván megfelelő önismeret és a saját helyzeted reális felmérése kell ahhoz, hogy el tudd dönteni, jogos kritikaként fogod fel ezt a mondatot és szarul érzed magad, mert nem tettél meg mindent, vagy elismered, hogy nem ér annyit neked a dolog és az az okos döntés, ha nem döntesz romba mindent az adott dologért.
2022. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Pl gyenge képességekkel is sikerülhet diplomát szerezni szerintem. De akinek 10évbe és emiatt több millió forintba kerülne a képzés, hogy aztán valószínűleg a szakmájában is folyamatosan kínlódjon és 150%-on pörögjön egy középszerű eredményért, annak úgy gondolom, hogy van ezer más értelmesebb dolog, amit ehelyett csinálhat ennyi pénzzel, ennyi idő alatt. És talán boldogabbá is teszi, mert nem érzi sziszifuszi munkának.
2022. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagos dolgokra igaz, az átlag felettiekre nem.


Pl a felső 10e-be nem fogsz bekerülni, ha a 0ról kezded. Viszont egy középosztályba simán eljuthatsz, ami messze jobb és kényelmesebb mint az átlag.

2022. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mert azok a korlátolt emberek korlátot dolgokat akarnak a korlátoltságuk miatti szűklátókörűség következtében. Szóval az ő szintjükön elérhető lenne többnyire amit akarnak.
2022. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolgok ezek. Valaki meg éppen a korlatozottsaga miatt jut előbbre. Pl. Két ember. Elmennek egy adott munkakörbe dolgozni. Az első ügyes, okos meg vannak vele elégedve. O is magával. Minek is allna tovább. A másik gyengén teljesít. Ennyi telik tőle. Tovabball. Keresi azt a szakot ahol O meg tud felelni. Tanulnia is kell a cél érdekében. Megteszi. Végül többre viszi mint első.
2022. jún. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!