Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják sokan a gyerekeket?

Miért utálják sokan a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Sok embernek vannak olyan megnyilvánulásai, hogy ez jön le belőle. Oké, nem kell szeretni őket, persze a gyerekek között is van ellenszenves, de hogy lehet útálkozni gyerekek felé? Miért alakulhat ez ki? Miért lesz emberekben ilyen érzés? Nektek is van ilyen a környezetetekben?
2022. jún. 14. 23:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mindig is utáltam a gyerekeket. Főleg az idegenek kölykeit, de sok rokonét is. Régebben is sok ember - nő is ! - volt így, csak nem merte felvállalni.
2022. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Gondolkodtál, hogy miért lehet? Otthoni kapcsolatok? Van kisebb tesód?
2022. aug. 8. 15:18
 13/15 anonim ***** válasza:

De nem tudsz hova menni! Mindenhol ott vannak, max. ha home officeban dolgoznék, és nem járnék el otthonról sehová, akkor nem találkoznék neveletlen gyerekkel... Amíg be nem költözik egy a szomszédba :D

Lenyűgöz egyébként, hogy van, akit ez nem zavar, mint a szomszédod (persze az is lehet, hogy csak nem mert szólni. Általában, ha nem jutalmazod random gyerekek létezését és minden megnyilvásnulását széles vigyorral és gügyögéssel, akkor leköpnek, ezért van az, hogy sokan csak interneten vállalják fel a véleményüket és a frusztrációikat, ott viszont felerősítve).

2022. aug. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Megértem, mindig is próbáltam mások gondolatait kitalálni, együttérezni, kitalálni mi-miért ... Az első gyerekem születésekor es még utána is azt éreztem, hogy csak a sajátomat tudom szeretni, és sosem voltam az a jajjj de szép mind, mert hát nem. A második után meg olyanom lett, hogy jajjj ott is baba, jajjj meg ott is. Sokkal empatikusabb lettem. Sosem utáltam a gyerekeket hozzáteszem, de múltkor egy sok gyerekes anyuka hallotta amikor az enyém sírt, nem hiszti, beteg volt a gyerek és sz.rul volt. Erre a nő cicceget, meg rángatózott. Dehát baszki mit tehettem volna, sírt, felvettem elhallgatott. Még beszélni sem tud a kicsi ...
2022. aug. 26. 00:26
 15/15 A kérdező kommentje:

Na gondoltam az övéi nem szoktak sírni.

A gyereknevelés nem csak a szülőn múlik. Sajnos sok a beteg gyerek, úgy hogy nem is tudod hogy az. Külsőleg nem olyan mint pl a down, csak pl autista, idegrendszere éretlen ... Mikor belecseppentem egy ilyen közegbe, akkor lettem empatikusabb szerintem. Anno oviban egy kisgyereknek a szüleit odahívta a dada es azt mondta anyukaaa a gyerek folyton belenyul a seggébe. Mondom Jézusom, elsüllyednék. Vannak furcsa dolgok de egy kisgyereknél sosem tudni mi miért. Az enyém pl nem hord sapkát, üvölt. Nehezen született szó szerint kitekerték a nyakát. Fél éves korog nem tartotta a fejét. Csoda hogy nem tűri hogy bármi a fejéhez érjen?

2022. aug. 26. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!