Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért meséztetik sokan a...

Miért meséztetik sokan a babákat/gyerekeket evés közben?

Figyelt kérdés

Tudom, senki sem tökéletes szülő, de azért vannak szokások, amik szerintem annyira egyértelműen rossz irányba indítják el a dolgokat... Pl. ez a kaja közbeni meséztetés. Tele van minden azzal, milyen könnyen rákap a gyerek, ott a sok rossz példa, és mégis van, aki elkezdi


De miért? Mármint, nekem ne mondja senki, hogy ott abban a pillanatban a szülő nem tudja, hogy, ehhez hozzá fog szokni a gyerek, hisz mindenhol ezt látni...


Az én családi/ismerősi körömben is van ilyen, egyszer volt az téma, akkor azt mondták a szülők, máshogy nem eszik, na de hogy jut el egyáltalán ide a dolog? Nyilván úgy, hogy elkezdik.



2021. dec. 26. 17:49
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
49%

Úgy, hogy nem eszik máshogy. Én baromira untam, hogy sehogy nem eszik, és éjszaka kel kétóránként két deci tápért. Nálunk minimum a mondóka, könyvnézegetés kaja közben, vagy három falat után megunja és hagyja a fenébe. Nem, nem tudom kiéheztetni, és minden próbálkozás rajtam csattan.


Igaz, be kell valljam, hogy mi sem ülünk le tankönyvi módon ebédelni, hanem ugyanúgy könyv/telefon/tévé vagy gyerekkel való játék közben eszünk. Engem sem köt le.

2021. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
62%
Elsővel eszembe se jutott,második 1 éves korától besztrájkolt,alig evett pár fsjta dolgot,gyümi zöldség semmi.Kapcsoltam tv-t akkor meg evett,ugy se mindent de többet,így nem bántam.
2021. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
62%

Én is kaja közben nézem végig a híreket a telefonon, mert akkor van időm. Ferjem is nyomkodja kaja közben, mert egész nap dolgozik. Így mondjuk meg a gyereknek, neki meg nem lehet...


Mi gyerekként is kaja közben a tv-t néztük, az étkező/nappali egyben volt. Mégis tudtunk enni, jól laktunk, semmi bajunk nem lett.


Ha neked nem tetszik, ne nézess vele. Másnak meg így a jó, neked nem mind1?!

2021. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
37%
Mert csak így lehet megalapozni az evészavart és a késöbbi elhízást. Ezzel ugyanis arra szoktatják a gyereket, hogy amikor eszik, akkor ne figyeljen arra, mikor lakik jól, hanem jóval többet és mellékesen egyen. Ugyanis olyan nincs, hogy a gyerek nem eszik eleget, ha van mit ennie. Viszont sok gyereknek böven elég a fele-harmada annak, ami a szülö szerint kellene neki. A gyerek érzi, a szülö meg erövel többet akar bele tölteni, mert a szomszéd gyereke kövérebb, és azt akarja a sajátjánál is elérni.
2021. dec. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
79%
Négyes, ja, pontosan érzi, azért eszik fél éjszaka utána, mert tök jól érezte nap közben, hogy a két falat brokkoli meg egy körömnyi hús délután kettőtől másnap reggelig pont elég :-)
2021. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
19%
Persze utolsó 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
60%
4nek szólt a 🤦‍♀️
2021. dec. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
60%
Akinek ennyire nincs szülői eszköztára, mit csinál egy esős napon? Reggeltől estig mese?
2021. dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
48%
Mert kényelmesebb, mint időt és energiát "pazarolni" arra, hogy a valós igényeit megértsék és kielégítsék. 🤷🏻‍♀️
2021. dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
52%

Mi nem tv-zünk evés közben, de engem az érdekelne kedves kérdező, hogy beked ez miért fáj?

Miért baj neked ha más másképp csinálja?

Mitől káros ez szerinted?

Még a neurológusok se értenek abban egyet hogy miket okoz a tv emiatt megszabtak egy random 3 éves korhatárt, ami pont annyira tudományos mint az hogy a számítógépes játékok miatt van iskola lövöldözés az usában.


Vannak akik szeretnek tv-t nézni evés közben felnőttként, nekem ezzel semmi bajom, pedig mint mondtam, nálunk nincs tv az asztalnál, de pofám sincs jobbnak tartani magam emiatt másoknál

2021. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!