Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A régi öregek miért nem...

A régi öregek miért nem fáradtak el a munkában úgy mint a mai fiatalság ?

Figyelt kérdés
Össze sem lehet hasonlítani a mai fiatalokkal. Mért van az hogy sok fiatal nagyon hamar elfárad a munkában a régi öregek hogy tudtak úgy fizikai munkát végezni hogy nem fáradtak el vagy legalábbis nem látszott rajtuk a fáradtság ?

2022. jún. 16. 15:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem a szgép előtt ültek, hanem szabadidőben gyerekkoruk óta az állatokat látták el, a kertet kapálták. Edzésben voltak.
2022. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Úgy hogy az egész amit mondasz baromság.


A "régi öregek" közül sem élt mindenki egytől egyik fizikai munkából. És a fiatalok is megszokják a fizikai munkát ha rá vannak utalva.

2022. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Ők is elfáradtak, nem is kicsit. Viszont ha enni akartak, akkor a munkát meg kellett csinálni, a föld nem művelte meg magát és az állatok sem etették meg magukat, a többi munkáról nem is beszélve.

Fiatal koruktól hozzá voltak szokva a fizikai munkához, ezért jobban bírták.


Én most itt leginkább a szegényebb, paraszti rétegről írtam.

2022. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Mai bezzegrégen kérdés pipa...
2022. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Ez engem is érdekel annak ellenére hogy fiatalnak mondhatom magam mert én egy egyszerű rakodásnál is úgy lefáradok hogy az valami kegyetlen., és az idősebb inkább 50+os kollégáim mind mondják hogy amiko ők voltak 20-30 évesen egy hegyet képesek voltak ellapátolni meg simán bírták.Pedig nem vagyok egy punnyadt ember mert tízen évesen már földeken dolgoztam elég aktívan tehát edződtem keményen ésgondoltam a raktári munka az nekem nagyon könnyű leszfőleg hogy javarészt géppel dolgozok tehát kézi rakodás nem nagyon van.
2022. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Azért bírták jobban mert bírniuk kellett. Akkoriban még nem volt ennyi fizikai munkát megkönnyítő gép.
2022. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
50 éves vagyok, TMK lakatos egy gyárban. Én bizony elfáradok sokszor ha sok a munka, de akkor is meg kell csinálnom a dolgomat. megpróbálom az energiáimat beosztani, megállok pár percre, iszok egy pohár vizet, szusszanok, aztán folytatom. aztán otthon pihenek.
2022. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
7. Igen, az meg a másik hogy helyettünk senki sem végzi el a munkát.
2022. jún. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

Napi 12-14 órát dolgozva a földeken nem fáradtak el.

Sügér vagy kérdező.

2022. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Aki hozzá van szokva a fizikai munkához az nyilván sokkal jobban bírja.

Egy idő után az ember megtanulja beosztani az erejét, ezáltal sokkal többet bír mint az az ember aki csak néha csinál nagyobb fizikai munkát.

2022. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!