Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a zöld vagy a...

Szerintetek a zöld vagy a szürke szem a menőbb?

Figyelt kérdés

Távolról full zöldnek néz ki a szemem, de közelről megnézve igazából sötétszürke, a pupillám körül pedig enyhén barna, ami távolabbről zöldnek hat valamiért.

Ha megkérdezik a szemszínem, akkor inkább zöldet vagy szürkét mondjak? Melyik ritkább, menőbb? xd


2022. jún. 30. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Olyannak mondd, amilyennek látod, ha nem figyeled meg alaposabban, az emberek úgysem teljesen egyformán látják a színeket, még azok is, akik nem színtévesztők, árnyalatokat másképp látnak. Az én szemem gyerekkoromban teljesen barna volt, most felnőttként centrális heterokróm, belül barna, kívül zöld, de távolról barnának látszik, ha valaki nem nézi meg jobban, a barna domináns maradt. Egyébként amikor nekem volt a látásjavító szemműtétem, nagyon érdekes volt első héten, hogy teljesen másképp láttam a színeket, mint normálisan, és fokozatosan állt vissza. Például a pirosat erősen pinknek láttam.
2022. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Szerintem zöldet mondj a szürke is szép de az túl hideg. a zöld menőbb nekem is zöld szemem van és imadom
2022. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szürke van. Nem érzem menőnek. Jó, ha épp olyan irányba nézek, hogy megvilágítja a nap, akkor szép, de amúgy semmi extra.
2022. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik volt osztályítársam úgy definiálta a saját szemszínét; hogy zöldesbarnásszürkéskékes.


Nekem meg olyan van, hogy közelről zöld,messziről barna.



Amúgy alapvetően úgyse kérdezik meg, mert alapból látják rajtad. :):)


Mondjuk én a pasim valódi szemszínét csak akkor láttam először, mikor először együtt aludtunk, és felébredtünk egymás mellett. :):) Azt tudtam amúgy, hogy kontaktlencsét hord, de azt nem gondoltam, hogy ennyire eltér. Alapból zöld szemecskéi vannak; de kék kontaktlencsét hord. :):):) Mind a kettő módon nagyon szépek a szemei. :)


Meg egyszer találkoztam egy szemváltós-színű lánnyal. Ott ült szemben velem a tömegközlekedési-eszközön. :) És akkor így foltokban egyszercsak elkezdett átszíneződni a kék szeme fekete színűre. :)


Valaki meg korábban mondta, hogy neki egyik tanára volt szemváltós-színű; és amikor mérges volt; akkor full fekete lett a színe. :):)


Középsulis biológiatanárom meg anno mesélte, hogy neki az egyik nagymamájának, vagy az anyukájának (???) egyik szeme kék volt, a másik szeme zöld; és akkor a tanárom meg számolt valamit, hogy mekkora eséllyel örökölhetik ezt az ő gyerekei, unokái; hogy nekik is két különbözőféle lesz. Hogy arra mennyi esélyük van.

2022. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
*színváltós szemű.
2022. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen nincs ez túlbonyolítva, mindent zöldnek mondanak, ami nem egyértelműen barna vagy kék. Úgyhogy nyugodtan mondhatod...
2022. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Zöld a legritkább. A teljes népesség 2%-a zöldszemű. Nekem tetszik a szürke is, de még nem nagyon láttam tiszta szürkét, inkább kékes-szürke volt. De a zöld a legszebb.

(Egy zöldszemű nő)

2022. jún. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
A zöld szem szebb, de árnyalattól függ igazából. A szürke szem nekem olyan hypo marta hatást kelt. Nem csatolsz egy képet a szemedről? Szívesen megnézném, biztos különleges.
2022. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző, azt hittem,Hypo Márta valami sztár. ^ ^ De akkor ez valami hipó által mart sérülés lesz; nem egy szürke szemű hölgyről, színésznőről, film/mesekarakterről van szó sajnos.
2022. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Zöld nekem is 26F
2022. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!