Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az, hogy valakinek...

Mit jelent az, hogy valakinek nagy az igazság érzete?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 13:54
 1/5 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
92%
Nem hazudik, és ha igazságtalanságot lát, ami pl. nem is rá vonatkozik, az ellen is hangot ad, akár.
2022. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Számomra azt jelenti, hogy dühít az igazságtalanság - attól függetlenül, hogy velem történik, vagy nem. És hogy az igazságtalansággal szemben olykor még szélsőségesen is képes vagyok fellépni, mint valami "szabadságharcos", még akkor is, amikor mindenki szerint magamnak ártok ezzel, és inkább csendben kellene maradni. Én nem maradok csendben, igenis felszólalok, és ebből sajnos volt is már gondom többször az életemben. Főleg, hogy rendszeres az, hogy akikért kiállok, ők is inkább kihátrálnak mögülem, amikor épp kínos a helyzet.


Középiskolában egy nagyon-nagyon gonosz és szó szerint bántalmazó tanárunk ellen harcoltam addig, amíg végül el nem küldték, de előtte, amíg a "harc" folyt, mindenki csak csöndben ült. Persze, amúgy ment a sírás meg panaszkodás, de csak mikor a tanár nem volt ott. Ha ott volt, mindenki kussolt. Én meg veszekedtem vele, megmondtam neki a magamét, akkor is, amikor épp egy másik osztálytársamat bántotta.


Mondjuk ebből épp nem lett semmi bajom, sőt. Amikor kirúgták, az utolsó órán azt mondta, én voltam az egyetlen diákja, akit képes volt tisztelni, mert nem hódoltam be neki. :o

2022. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

Komolyan mondom, én nem értem az ilyen kérdéseket. Hogy nem lehet azt értelmezni, hogy "valakinek nagy az igazságérzete"?! Ha valakinek nagy a lába, azt érted? Vagy nagy a szíve?!(persze nem fizikálisan), vagy nagy a hőérzete?!.


Másrészt pedig ott a net, beütöd és értelmezed.

2022. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek az elsővel + még hozzáteszem azt is, hogy ezáltal sokkal nehezebb az élete(m) viszont tükörbe tudok nézni gond nélkül. :)
2022. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13%
Az, hogy nem nagyon mérlegel bizonyos körülményeket, csak állati, agyatlan szinten kb nekiáll súlykolni valami ideológiát. Az ilyenek jellemzően még akkor se fogják be a szájukat, amikor már 50 irányból megdöntötték az elméleteiket.
2022. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!