Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jövevényszavak használata?

Jövevényszavak használata?

Figyelt kérdés
Engem zavar, ha valaki jövevényszavakat használ. Pl: Megvan a feelingje. Írásban a btw és sorolhatnám. Nekem erről valamiért a sznobság jut eszembe. Sok embernek eleve nincs szókincse magyarul, erre jövevényszavakat használnak. Olyan érzést is kelt bennem, mintha az illető már annyi éve külföldön élne, hogy "elfelejtette" a magyar szavakat. Miért jó jövevényszavakat használni? Ez más nemzetekre is annyira jellemző, mint a magyarokra?
2022. júl. 5. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel nincs semmi probléma. Rengeteg más nyelvből átvett szó van a nyelvünkben. Egyébként a jövevényszót azért hívják így, mert más nyelvből át vett és elméletileg volt idő megszokni és nyelvtani szempontból beleillik a nyelvünkbe. Azt tudtad, hogy még a török és számos más nyelvből is származnak jövevényszavaink?


Engem alapvetően csak az zavar amikor valaki szándékosan dobálózik a beszédjében angol és esetleg idegnyelvű szavakkal, hogy intelligensebbnek látszódjon.


Kövezz meg, de például a feeling és a btw szerintem teljesen elfogadott a mindennapokban.

2022. júl. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Ezek nem jövevényszavak, hanem idegen szavak. Jövevényszavak például az asztal, a szerda, a csárda, az alma, a papucs, a ló, a tehén stb. szavunk, amiket szintén más nyelvekből vettünk át, valaha ezek is idegen szavak voltak, de mára már annyira megszoktuk őket, hogy az idegenségük fel sem tűnik.


Annak idején amúgy, amikor ezeket vettük át, ezeknek az idegensége még senkit nem zavart, mert még nem találták ki nagyokos emberek - erre csak a 19. században került sor -, hogy az idegen szavak használatával bármi baj lenne. István királytól Dobó Istvánon keresztül Kossuthig az összes régi magyar a legnagyobb természetességgel használta idegen szavaknak a sokaságát. Talán bizony ők is sznobok, nem rendes magyarok voltak?

2022. júl. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Én skippelem a jövevényszavakat, mert nincs bennük kraft és sunshine feeling.
2022. júl. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!