Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van annyi felsőbbrendűsé...

Miért van annyi felsőbbrendűségű érzéssel eláttott roszindulatú ember itthon?

Figyelt kérdés
És most senki se jöjjön azzal, hogy mindenhol van ilyen is meg olyan is....tudom, de arányaiban nálunk Magyarországon kiemelkedően magas az arány, a többi európai országhoz képest. És ezt nem írásokból , hanem személyes többéves tapasztalatokból tudom, ( sok helyen utaztam) mindenki erősebb és okosabb akar lenni a másiknál, anélkül, hogy lenne valóságalapja. Pl.: olyan emberek próbálnak nagyok lenni, akik valójában nem rendelkeznek sem anyagi sem erkölcsi háttérrel ehez. Mitől terjed ez a ,,betegség" a társadalmunkban? Ez genetika, vagy társadalmi vagy pszihikai probléma? Régen szerintem ez nem volt ilyen erős.....

2022. júl. 9. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is ugyanezt tapasztaltam és ezt annak ellenére mondom, hogy több nagyon kedves emberrel is találkoztam. Még így is többségben vannak a rosszindulatú emberek. Itt a gyakorin meg főleg de különben az életben is sajnos, bár én inkább azt vettem észre, hogy sokan a semmire nagyképűek vagy talán tényleg nem a semmire, de akkor is túlzásba viszik.

Vannak akik nagyon kedvesek de az általad leírtakhoz képest kisebbségben vannak, esetleg nekem nem volt szerencsém hozzájuk olyan gyakran amilyen gyakran a másik csoporthoz.

Ha nem online nézzük, akkor én azt mondom, a legtöbb normális ember már elment külföldre. Nem azt akarom mondani, hogy mindenki, csak azt, hogy a többségük.

2022. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
mert keserves, ingerszegény ,sivár életük a teljes kilátástalansággal reménytelenséggel.
2022. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én azzal szoktam az ilyen embereket felidegesíteni, amikor valami rosszat szólnak hozzám, hogy ezt kérdezem; ,, Mi van nem sikerült valami az asszonyal otthon?'....🤣
2022. júl. 9. 14:51
 4/13 A kérdező kommentje:
De általában az a tapasztalatom, hogy nincs ennek köze a pénzhez, sok vidéki megyében szegények az emberek, mégsem viselkednek így , ahogy ezek. Én Budapesten születtem és nőttem fel, de nem emlékszem, hogy 15-20 éve ennyi beteg ember lett volna( 40 éves vagyok). Az utolsó 8 évet meg nem tudom, külföldön éltem.
2022. júl. 9. 14:54
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Vilagháború Oroszelnyomás
2022. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Mármint a 2.ról beszélek
2022. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

A nevelés csődje.

Nincs igazi nevelés. Sem a szülők, sem az iskola részéről.

Normális kultúra abszolut hiánya.

2022. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De az a baj egyre jobban szaporodik az ilyen emberek tömege.....a külföldön vannak a ,,normális" emberek elmélettel csak azért nem értek egyet mert sokat jártam külföldön, és leginkább olyan Magyarokkal találkoztam akikkel jobb lett volna sosem találkozni......Németországban roszabbakkal találkoztam mint itthon.....😱
2022. júl. 9. 18:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pszichológiai magyarázata van; a környezet nyomást gyakorol az egyénre, hogy bizonyos értékekkel rendelkezzen és bizonyos érdemeket fel tudjon mutatni, én személy szerint úgy vélem, a viselkedésük tudattalanul azt a bánásmódot mintázza, amelyet irányukba tanusítottak.
2022. júl. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Én ugyan nem éltem külföldön, de van jópár ismerősöm, aki igen azt mondták, külfödön is a magyarok b@sztak ki velük. Hoztk az itthoni formájukat.

Meg még a németekről hallottam nem túl jó véleményt.

2022. júl. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!