Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet itthon megtanulno...

Hogyan lehet itthon megtanulnom olyan dolgokat, melyek személyiségfejlődést tapasztalhatok, szeretnék lelkileg is fejlődni, szeretnék több lenni, mint jelenleg, mit javasoltok???

Figyelt kérdés
2022. jan. 6. 02:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is mindenkitől, könyvekre gondoltam elsősorban, de bármit szívesen veszek, főleg gyújtsük össze az ehhez vonatkozó dolgokat, annak örülnék a legjobban!!!
2022. jan. 6. 02:12
 2/10 anonim ***** válasza:
attol függ milyen téren akarsz fejlődni konkrétan
2022. jan. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess minél több emberrel. Én 14 éves korom óta rengeteget jártam beszélgetős oldalakra, itt is sok emberrel leveleztem, sok különböző típusú embert ismertem meg. Beszéltem fogyatékosokkal, mentális betegekkel, sima hisztisekkel, normál emberekkel. Ahol tudtam, vagy éreztem, hogy vevő lenne a dologra, felhoztam különböző pszichológiai és alapvető életbeli témákat amikről filozofáltunk. Ahol nem volt ilyen, ott csak igyekeztem minél többet megtudni a másik világszemléletéről. Minden egyes emberhez máshogyan kell viszonyulni, minden ember perspektívája formálhatja a tiedet egy adott dologról, minden ember más problémákkal küzd, amiknek a megértésében sokat segíthet az, hogy beszélsz velük, empatikusabbá válsz, megtanulod kezelni őket és esetleg segíthetsz is vele másoknak. Illetve hosszútávon vicces is kicsit, mivel pl. visszaolvastam az első ilyen levelezésemet itt gyakorin, ami 14 évesen volt és így 23 éves fejjel visszanézve vicces, milyen stílusban írtam akkor és mennyire egyszerűen és gyerekesen álltam a dolgokhoz :D


Ugyanakkor nehéz is a dolog, mert bizonyos embertípusok nagyon energiavámpírok tudnak lenni és ha pl. több mentálisan sérült emberrel beszélsz egyszerre, az téged is meg fog viselni. Erősnek kell lenni, hogy topon maradj és meg kell tanulni elengedni az energiavámpírokat és azokat akik esetleg segítségre szorulnának, de elutasítják azt, mert hosszútávon téged is lehúznak. Volt, hogy 2 depressziós emberrel beszélgettem egyszerre, mindkettőnek nyomós indoka volt a depresszióra és sokszor úgy éreztem a velük való beszélgetés során, hogy én is azzá válok, a viselkedésemre, közérzetemre is kihatással volt. Szerencsére felül tudtam kerekedni ezen, egyikük be is látta, hogy segítség kell neki és elment szakemberhez, másikkal viszont megszakítottam a beszélgetést mert élből utasított el minden lehetőséget a változásra én pedig nem engedhetem meg, hogy lehúzzanak engem is. Senkivel nem tudunk csodát tenni, azzal meg pláne nem aki nem is akarja.


Minden egyes tapasztalat, minden beszélgetés hozzátett ahhoz, aki most vagyok, erősített lelkileg és bár sok tekintetben van még hova fejlődnöm, mégis büszke vagyok arra amit elértem ilyen téren.


Illetve forumokon szoktak még lenni érdekes pszichológiai cikkek, azokat is érdemes átfutni, akár többet is egy adott témában.

2022. jan. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Részben alkalmazható a dolog, de ezeket a gyaksziba mindenféleképpen be kell ültetned, ehhez meg emberek, társaság szükséges.

A HVG-kiadványok könyvei jók erre.

2022. jan. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A HVG kiadványok valóban olcsók és jók. De először is elmennék egy Libribe és könyveket vásárolnék. Kezd egy Almási kittivel.


[link]



olvasd el az értékeléseket. nézd meg az idézeteket és döntsd el te.

2022. jan. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a fb-on is vannak önismereti csoportok (vagy írj be olyan keresőszavakat, hogy pszichológia, lélektan és hasonlók), könyvből meg: Almási Kitti: Ki vagy te?
2022. jan. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as, itt???? Úgy érted, itt, a gyakorin? Sok emberrel beszélgettél? Hogy találtál olyan embereket, akik többet írtak annál, hogy "ja, az jó". Nekem nem nagyon sikerült olyan beszélgetőpartnereket találnom privátban, akik szerették kifejteni a gondolataikat, vagy meghallgatni az enyémeket.
2022. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki tud még valamit, bármit meghallgatok, privátban is leveleznék...
2022. jan. 26. 19:14
 9/10 anonim ***** válasza:
mnnyi mindent leirtunk.... valami gyogyszert varsz amit bekapsz es jo lesz minden? ez munka... Válogass a fentiből. Ezekből már el is tudsz indulni.
2022. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. jan. 27. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!