Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi vesz rá valakit arra, hogy...

Mi vesz rá valakit arra, hogy ennyire végletesen tartózkodjon a netes rendelésektől?

Figyelt kérdés

Kis településen élek, egyenlőre még a szüleimmel, akikről egyébként szó lesz a kérdésben, 50-es éveik elején járnak. Már most leszögezném, hogy nem kioktatást kérek, hogy "ne hagyd hogy beleszóljanak/megtiltsák/stb." mert nem ez a kérdés tárgya. Szóval az van, hogy helyben nem sok dolog kapható, sokszor az van, hogy át kell menni egy másik városba, és mivel nincs kocsink marad a tömegközlekedés, ami kellőképpen borzalmas ahhoz, hogy legjobb esetben is 2 óránként jár erre.

Szóval szerintük az a megoldás olyan esetben, ha itthon nem kapható x dolog, akkor át kell menni valamelyik környező városba, körbe kell járni minden üzletet, és akkor erre rámegy az egész nap, akár 7-8 óra is lehet a közlekedés miatt, ráadásul lehet felesleges időpazarlás, mert mondjuk nincs sehol az adott dolog. Holott simán meg lehetne rendelni a neten, én otthon vagyok home office miatt, bármikor át tudom venni, lehet készpénzes utánvéttel fizetni, ha ez az oka az aggodalomnak. De egyszerűen nem. Inkább rááldoznak több órát egy szombati napon, vagy nekem vetik fel az ötletet, hogy mi lenne, ha hétköznap megnézném xy város összes boltját, hátha, mert "úgyis ráérek", "igazán kimozdulhatnék". Aztán amikor mondom, hogy oké, hogy rugalmas a melóm, de határidőre dolgozok, nincs felesleges fél napom szaladozni a negyven fokban, szóval nem megyek sehová, de megrendelhetjük az adott dolgot, majd átveszem, akkor az a vége, hogy akkor inkább elmegy ő szombaton, vagy csak ezért kivesz egy szabadnapot


Ennek tulajdonképpen mi értelme?


2022. júl. 9. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mérhetetlen tudatlanság.
2022. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Pedig az interneten nem csak az árak, hanem a termék részletei és az adott értékelések, vélemények is azonnal összehasonlíthatók. Tizedannyi idő alatt tízszer annyi információhoz jutsz a döntésed előtt. Ha ezt nem látják be, akkor fogalmatlanok.
2022. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy rossz érzése van valamiért, nem akarja megadni nevét és lakcímét, ez okozhat rossz érzéseket, vagy a "neten keresztüli fizetés nem biztonságos", "mert a hírekben hallotta hogy átverik az embereket", "könnyű ráfázni", ezer oka lehet.

Egyébként - tudom kérdés nem ez volt - de "postán maradóra" meg tudod rendelni ami kell, elhozod amikor nem látják, aztán ha szóbakerül az adott dolog: "á én már voltam ott, megvan". Persze nem tudom lehet -e ezt csinálni, vagy például ha nem küldik ki pár napon belül ők meg elmennek megvásárolni, akkor pórul lehet járni vele: kétszer lesz meg az adott dolog.

2022. júl. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Idegenkedés az újdonságoktól.
2022. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit #2 írt az nagyon jó, hívd fel a figyelmüket arra, hogy mennyire lehet tájékozódni, adott terméket például meg lehet nézni az árukeresőn vagy bárhol, véleményeket, értékeléseket, kommenteket lehet olvasni.
2022. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Mutasd meg nekik, hogy sok dolog neten rendelve még postaköltséggel együtt is olcsóbb, mint helyben vásárolva.
2022. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben hol a "végletes tartózkodás" amúgy? Lehet hogy nyitottak lennének az online rendelésre, ha 1x megmutatnád nekik hogyan kell.
2022. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom nézik -e a szüleid a tv-t, de ott szoktak lenni hírek, hogy átverték az embereket az interneten. Persze a megfelelő pánik hangulaban megy le a műsor :D


Régen anyukám is mondta ne rendeljek, mert ellopják az adatokat , nem hozzák ki a terméket. Mára már megszokott, hogy érkezik hozzánk csomag. Megmutattam neki, hogy ugyanaz a bolt van pl. online is (Tesco, Decathlon, akármi) tehát nem átverés ugyanúgy az a forgalmazó csak oniline is értékesíti. Már tudják a szüleim mi az a paypal, nem kell banki adatot megadni. Igen vannak csalók ezt is tudják. Ők nem rendelnek, a számítógépet sem használják, de már nem félnek tőle és szokták kérni, hogy valamit nézzek meg nekik neten vagy rendeljem meg.


Lehet hiányos információjuk van az internetes rendeléssel kapcsolatban, illetve csak a rosszat tudják róla.

2022. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintük a kommentek nem valódiak. Ráadásul valamiért pénzlehúzásnak tartják, pedig magyaráztam, hogy utánvétnél nem tudják átverni az embert, mert ha nem hozzák ki, akkor ki se lesz fizetve. A másik kedvencem, amikor a sok negatív tapasztalattal jönnek, ami családon belül volt. Ez számszerint kettő eset, egy felcserélt csomag, ami 2 nap alatt megoldódott, meg az, amikor egyszer kemény 2(!) napot késett a rendelésem. Ráadásul buszozgatni ugyanannyiba kerül, mint a szállítás, egy webshop meg sokszor olcsóbb, de ez se győzi meg őket.

Csoda, hogy a lakcím kiadása nem zavarja őket. :D

2022. júl. 9. 15:53
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos valószínűleg a negatív dolgok amiket hallottak vagy olvastak valahol és nem utolsó sorban az újdonságtól való félelem. Nem annyira idősek, de valószínűleg elég beszűkült nézőponttal rendelkeznek, ha nem képesek megérteni olyan dolgokat amik teljesen logikusak és életszerűek.


Próbáld nekik elmagyarázni, hogy olyan például üzletben is érheti az embert, hogy megveszel egy TV-t ami amúgy teljesen új és lehet hazaviszed és rossz lesz mert gyári hibás a készülék. Tehát negatív dolog az bárhol történhet nem csak internetes vásárláskor.


Azt is elmondhatod nekik, hogy az internetes vásárlás azért ennyire népszerű, mert így kevesebb alkalmazottal és csomó minden más költség nélkül tudnak működni a cégek az olyanokkal ellentétben ahol fent kell tartani és bérelni kell üzlethelyiséget és kell eladókat alkalmazni. Illetve sokkal több embert el tudnak érni online.


De lehet felesleges az egész és érdemesebb rájuk hagyni.


Amit leírtál az alapján nekem úgy tűnik, hogy a home office munkádra is úgy tekintenek, hogy neked nincs semmi dolgod és csak kattintgatsz. Időd meg mint a tenger. Ez is arra utal, hogy mennyire nem nyitottak semmire ami új vagy más, mint az idő tájt amikor ők voltak fiatalok.

2022. júl. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!