Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdag emberek mindig...

A gazdag emberek mindig mindenből márkás holmikat vesznek?

Figyelt kérdés

Minden nagyon gazdag ember a legdrágább márkás ruhákban jár, több milliós órát hord és 50 milliós luxusautókkal jár meg hatalmas házban lakik? Vagy van olyan gazdag ember is, aki amúgy úgy viselkedik, mint egy átlag ember, hogy nem mutatja a vagyonát, nem is költ drága luxuscuccokra, és egy normális átlagos házban lakik, középkategóriás autókkal közlekedik? Mennyire jellemző a gazdag emberekre, hogy kifele átlagos életszínvonalst mutatnak?


Gazdag alatt itt most nem az újgazdagokat értem, akik valahogy megszedték magukat és nagyzolnak, hanem azokat akik több generáció óta gazdagok, vagy tisztességesen gazdagodtak meg.


2022. júl. 11. 18:46
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Amúgy érdekes, amiket írtok, azért voltam kiváncsi rá, hogy esetleg ki mit lát, vagy mik a tapasztalatai, mert ez ilyen állandó közhely jellegű vita, hogy valaki szerint az igazi gazdagok alig költenek felesleges dolgokra, meg ugye keringenek ezek a városi legendák, hogy turkálóból öltöznek a legnagyobb milliárdosok, meg Bill Gates 15 ezer forintos Casio órában jár, meg Zuckerbergnek csak egyszínű szürke pólói vannak, mert nem költ feleslegesen, meg nem akar isőt pazarolni az öltözködésre. Mások szerint meg ez csak kamu, kifelé mutatja, valójában meg nem is nézi mire költ, mindenütt megveszi, ami neki tetszik, sose árat néz stb.


Ha nem a dollármilliárdosokkal számolok, akkor én is azt gondolnám, hogy egy átlag gazdag ember (vegyük gazdagnak azt, akinek már van olyan 200 millió forintnyi vagyona összesen) megnézi, hogy mit vest, igyekszik megtalálni a legjobb ár érték arányú terméket mindenből, és tisztában van a pénzügyeivel is, hogy mire mennyit költ, nem szórja felesleges dolgokra. Azért gondolom ezt, mert nekem is vannak olyan ismerőseim, meg vezetők a munkahelyen, akiknek van egy kisebb 150-200 milliós vagyonuk, mégis amikor szóba kerül a pénz valahogy, mindig sopánkodnak, meg ilyen 5 ezer forintnyi különbségeken is ki tudnak akadni valami nagyobb összegű árunál, meg minden egyes pár ezer forintot megfognak ahol csak tudnak. Sok gazdagon úgy látom, hogy a nagyzolásos tévhitek ellenére néhány forintért is képesek lehajolni az utcán, miközben vannak azok, akik meg instán tiktokon mutogatják, hogy ma épp hány százezret vertek el. Szóval érdekes.

2022. júl. 12. 12:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!